Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VOLBY 2018: Den poté. Jaká jména budou mluvit za Budějčáky v novém zastupitelstvu?

 
neděle, 7. října 2018, 14:02

Voliči rozdali karty. České Budějovice budou mít nové zastupitelstvo. Mezi dobře známými jmény se objevilo i několik nováčků. Kdo všechno bude Budějčáky zastupovat?

Vítězem komunálních voleb v Českých Budějovicích se stalo ANO 2011. Hnutí s lídrem Jiřím Svobodou získalo 21,21 % hlasů a do zastupitelstva tak půjde s dvanácti mandáty.

Jiří Svoboda
František Konečný
Petr Holický
Andrea Nádravská
Michal Kohn
Roman Kubíček
Jaroslav Berka
Viktro Lavička
Jan Michl
Petr Štěpánek
Petr Stehlík
Jana Kilbergerová

Druhé místo obsadilo Hnutí Občané pro Budějovice. I přesto, že lídr strany na konci července oznámil svůj odchod, poté zase návrat, získala strana 16,44 % hlasů a do zastupitelstva tak půjde s devíti mandáty. 

Juraj Thoma
Ivo Moravec
Tomáš Chovanec
Martin Maršík
Jaroslava Šporclová
Jan Kubeš
Lukáš Bajt
Martin Pikous
Jiří Šesták

Osm zastupitelů a 14,2 % hlasů získalo v Českých Budějovicích Sdružení Občanské demokratické strany a nezávislých kandidátů.

Martin Kuba
Dagmar Škodová Parmová
Jan Zahradník
Lucie Kozlová
Michal Šebek
Radek Bělohlav
Zbyněk Sýkora
Petr Maroš 

Nováčci z České pirátské strany  přesvědčily 12,19 % voličů. V zastupitelstvu tak získali šest mandátů.

Lukáš Mareš
Zuzana Kudláčková
Adéla Kučerová
Jan Hošek
Jan Nepomuk Piskač
Svatomír Mlčoch

Úspěch slavila i Komunistická strana Čech a Moravy. Získala 6,98 % hlasů a čtyři místa v zastupitelstvu.

Vojtěch Filip
Petr Braný
Jan Pikous
Ivan Nadberežný

Za Starosty a Nezávislé spolu s Čistými Budějovicemi půjdou do zastupitelstva celkem tři kandidáti. Ve volbách získaly strany celkem 6,47 % hlasů.

Viktor Vojtko
Jan Mádl
Jan Klein

Poslední stranou, která ve volbách uspěla, je uskupení Společně pro Budějovice - Lidovci a TOP 09. Celkem získali 5,5 % hlasů a tři mandáty.

Tomáš Bouzek
Michaela Kudláčková
Jaromír Talíř

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Redakce
 


 

Kam dál?

Temelín sportovní halu nechce. Lidé výstavbu v referendu odmítli

neděle, 7. října 2018, 10:33

Sportovní halu s ubytováním za více než 140 milionů korun v Temelíně nepostaví. Obyvatelé obce výstavbu odmítli v referendu,...

Aktualizováno 7. října 2018, 1:11

VOLBY 2018: Je sečteno. Komunálky v Budějcích vyhrálo ANO před HOPB....

sobota, 6. října 2018, 17:46

Výsledky komunálních voleb v Českých Budějovicích jsou kompletní. Po sečtení všech okrsků je jasné, že komunální volby ve městě...

VOLBY 2018: Sčítání hlasů začalo. Kdo usedne do zastupitelských lavic...

sobota, 6. října 2018, 14:00

Volební místnosti se uzavřely, začalo sčítání hlasů. Už dnes bude jasné složení obecních a městských zastupitelstev a také...

VOLBY 2018: První volební den je u konce. Účast podle některých...

pátek, 5. října 2018, 22:00

První volební den je u konce. Podle některých členů volebních komisí není účast vysoká. Volit už ale samozřejmě byli lídři stran...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.