Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VOLBY 2018: Volební místnosti se otevřely. Lidé v Budějcích vybírají ze čtrnácti uskupení

 
pátek, 5. října 2018, 14:00

Přesně ve dvě hodiny odpoledne se otevřely volební místnosti na jihu Čech. O pětačtyřicet křesel v městském zastupitelstvu přímo v Českých Budějovicích bojuje celkem 591 kandidátů. Ti jsou ve čtrnácti stranách, hnutích a uskupeních. O jedno senátorské křeslo na jihu Čech usiluje celkem osm kandidátů.

V letošních komunálních volbách kandidule celkem čtrnáct volebních uskupení. Je to o tři méně než před čtyřmi lety.

Z jakých stran, hnutí a uskupení lidé v Budějcích vybírají?

ANO 2011

Česká pirátská strana

Česká strana národně sociální

Česká strana sociálně demokratická

Komunistická strana Čech a Moravy

Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

OBČANÉ PRO BUDĚJOVICE

PRO Zdraví a Sport

REALISTÉ

Sdružení Občanské demokratické strany a nezávislých kandidátů

Společně pro Budějovice - Lidovci a TOP 09

STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ a Čisté Budějovice

Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)

Vize Národních socialistů


Na jihu Čech lidé volí také nového senátora. Senátní obvod číslo 14 je tvořen východní částí Českobudějovicka ohraničenou na západě obcemi Bečice, Čenkov, Bechyně, Dobšice, Žimutice, Dolní Bukovsko, Drahotěšice, Vlkov, Hosín, Hrdějovice, České Budějovice, Srubec, Ledenice, Borovany, Petříkov a západní částí okresu Jindřichův Hradec ohraničenou na východě obcemi Cep, Majdalena, Třeboň, Lužnice a Klec. V senátorských volbách o hlasy voličů usiluje šest mužá a dvě ženy.

O senátorské křeslo bojují: 

Jiří Šesták

Ladislav Faktor

Lubomír Pána

Štěpán Tampír

Miloslav Procházka

Richard Schötz

Marie Paukejová

Blanka Jakubcová Sýkorová 

Napsal(a) Yvetta Chmelová, Elmira Talířová | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Nastaly dny, kdy rozhodujeme o složení městských a obecních...

pátek, 5. října 2018, 06:33

Dva dny budou i lidé v Českých Budějovicích rozhodovat o budoucnosti měst a obcí. Dnes a zítra rozhodneme o novém složení...

Volební komisaři zamíří s přenosnou urnou do nemocnice, domovů pro...

čtvrtek, 4. října 2018, 12:52

Už zítra úderem čtrnácté hodiny se otevřou volební místnosti, aby v nich obyvatelé České republiky dali své hlasy kandidátům,...

Ladislav Faktor jde do boje. Potřebujeme výrazně zjednodušit zákony,...

středa, 3. října 2018, 17:11

Už za pár dní se o post senátora pro Českobudějovicko a Třeboňsko popere známý Budějčák Ladislav Faktor. Více než dvacet let se...

PŘEDVOLEBNÍ KORIDA: Lídři polických stran, hnutí a uskupení, proč by...

středa, 3. října 2018, 06:29

Budějcká Drbna se v šesté, poslední, předvolební koridě zeptala těch, kteří kandidují v komunálních volbách do zastupitelstva...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.