Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Volební komisaři zamíří s přenosnou urnou do nemocnice, domovů pro seniory i do věznice

 
čtvrtek, 4. října 2018, 12:52

Už zítra úderem čtrnácté hodiny se otevřou volební místnosti, aby v nich obyvatelé České republiky dali své hlasy kandidátům, kteří usilují o křesla v obecních a městských zastupitelstvech a někde i o křesla senátorská. Pokud má člověk zájem volit, ale například jeho zdravotní stav mu nedovolí dostavit se do volební místnosti, může využít možnosti volit do přenosné urny. Musí o to ale požádat příslušný správní odbor. Ten budějcký správní odbor eviduje zatím čtyřiadvacet takových žádostí, takže městský úřad vyšle v den voleb členy volební komise s přenosnou urnou do špitálu, domovů pro seniory i do věznice.

Podle vedoucího správního odboru českobudějovického magistrátu Jana Kostíka si o přenosnou volební schránku požádalo zatím 24 voličů, pro případné druhé kolo senátních voleb evidují dvě žádosti. Příslušné okrskové volební komise s přenosnou urnou zamíří také do věznice, nemocnice a do domovů pro seniory, které se v jejich volebním okrsku nacházejí.

Voliči v krajském městě budou mít z koho vybírat, českobudějovické kandidátky zůstávají beze změn, v osmačtyřicetihodinové lhůtě se nikdo nevzdal kandidatury ani nikdo z kandidátky nebyl odvolaný

„Ve lhůtě 48 hodin před konáním voleb nebylo Magistrátu města České Budějovice, jako registračnímu úřadu pro volby do zastupitelstev obcí a pro volby do jedné třetiny Senátu Parlamentu České republiky, doručeno žádné písemné prohlášení o vzdání se kandidatury ani prohlášení o odvolání kandidáta. Pokud by v současné době bylo takové prohlášení doručeno, zůstávají údaje o kandidátovi na kandidátní listině, avšak při zjišťování výsledku voleb do zastupitelstva obce se k hlasům pro něj odevzdaným nepřihlíží. Obdobně i při volbách do Senátu Parlamentu České republiky se při zjišťování výsledků hlasování nepřihlíží k hlasům odevzdaným pro odvolaného kandidáta nebo kandidáta, které se kandidatury vzdal,“ vysvětluje Jan Kostík.

Pokud někdo neměl volební lístky ve své schránce, může si je vyzvednout přímo na správním odboru českobudějovického magistrátu v Jeronýmově ulici, v městském informačním centru na radnici a dostane je i přímo ve volební místnosti.

 


 

Kam dál?

Ladislav Faktor jde do boje. Potřebujeme výrazně zjednodušit zákony,...

středa, 3. října 2018, 17:11

Už za pár dní se o post senátora pro Českobudějovicko a Třeboňsko popere známý Budějčák Ladislav Faktor. Více než dvacet let se...

PŘEDVOLEBNÍ KORIDA: Lídři polických stran, hnutí a uskupení, proč by...

středa, 3. října 2018, 06:29

Budějcká Drbna se v šesté, poslední, předvolební koridě zeptala těch, kteří kandidují v komunálních volbách do zastupitelstva...

Hlavní tahy městem jsou extrémně přetížené. Radniční strategie...

úterý, 2. října 2018, 15:15

Dopravu v Budějovicích nevyřeší další zbytečné semafory. „Díky tomu, že dálniční obchvat se už za chvíli začne stavět, můžeme...

PŘEDVOLEBNÍ KORIDA: Patří městská hromadná doprava do historického...

úterý, 2. října 2018, 06:28

Městská hromadná doprava v českobudějovické Krajinské ulici. Jedno z nejdiskutovanějších témat v krajském městě posledního tři...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.