Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějcký Bagr, předbíhání nebo více dní dovolené. Miroslav Joch odpovídal v online chatu

 
pátek, 28. září 2018, 10:03

Posledním hostem online chatu v redakci Budějcké Drbny byl kandidát na primátora za ČSSD Miroslav Joch. Dvě hodiny odpovídal na dotazy čtenářů. Ti se ptali na budějcký Bagr, volební program nebo ohlédnutí za změnami, které Jochova strana v předchozím volebním období udělala.

Jedna ze zajímavých otázek se týkala budějckého parku Stromovka a Bagru. „Zajímavý nápad s Bagrem. Proč ale až teď? Vždyť ten projekt připravila ještě minulá radnice ne? Popravdě mi přijde, že spoustu takových projektů oprašujete až zase před volbami,“ zeptal se Martin. 

„Tuto oblast mělo v současném volebním období na starosti hnutí ANO. Pokud nyní uspějeme ve volbách a obsadíme příslušný rezort, tak zahájíme jednání s dalšími vlastníky a máme nově připravenou vizi řešení celé oblasti, aby se plně využil celý potenciál parku i Bagru,“ odpověděl Joch. Podle něj chybí v parku například cvičící stroje pro veřejnost, toalety a další zázemí.

Na svérázné vystupování lídra ČSSD upozornil Pavel Čech. „Dobrý den, Vaše východoevropské buranoidní standarty bohužel nebudí ani trochu důvěry. Byl jsem svědkem, jak s nonšalatním úsměvem předbíháte na „pasovce" všechny pokorně čekající lidi. Já vím, že nás máte „na háku“, ale přesto budu doufat, že toto město (společnost) má na víc,“ napsal.

Celou situaci, na kterou čtenář Pavel upozornil, ale Miroslav Joch vysvětlil. „Dobrý den, pane Čechu, Vaše otázka je typickým příkladem nedorozumění plynoucí z neznalosti. Pokud se podíváte na dále uvedený odkaz (http://www.c-budejovice.cz/cestovni-doklady-obcanske-ridicske-prukazy-objednavky), uvidíte, že jste ani Vy nemusel čekat ve frontě. Každý občan našeho města si může domluvit termín návštěvy předem a elektronicky, a tak jsem to udělal i já,“ napsal.

Čtenář Pavel Pacovský chtěl vědět, jestli se chystá kandidát na primátora Budějc zavést i ve svém podniku pět dní dovolené navíc pro své zaměstnance. Přesně to chce totiž Miroslav Joch prosadit podle svého volebního programu. „Ano, celostátně je otevřená diskuze o zavedení delší dovolené, tedy ze současných čtyř na pět týdnů. V mém podniku se osvědčila jiná struktura benefitů, takže nechystám, ale rozhodně se nebráním diskuzi na téma jakýchkoliv benefitů. Klidně se přijďte zeptat přímo mých zaměstnanců, zda by vyměnili pátý týden dovolené za současné benefity,“ odpověděl Joch.

Došlo také na předvolební sliby. „Jakou konkrétní prospěšnou věc udělala ČSSD v předchozím volebním období?“ zeptal se Karel Langer. Miroslav Joch uvedl hned několik příkladů. „Za působení ČSSD v předchozích koalicích mohu uvést například vykoupení desítek pozemků a dalších nemovitostí potřebných pro stavbu Zanádražní komunikace. Dále byly vytvořeny desítky nových míst v mateřských školách, vzniklo mnoho dalších míst pro seniory, a ve výčtu bych mohl pokračovat velmi dlouho,“ napsal.

Všechny otázky a odpovědi najdete v online chatu.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

PŘEDVOLEBNÍ KORIDA: Bydlení v Budějcích je stále dražší a...

pátek, 28. září 2018, 06:39

Bydlení ve městě je čím dál dražší, a tudíž se stává stále nedostupnějším. Bytů je málo. Co na ti, kteří kandidují v komunálních...

Aktualizováno 27. září 2018, 15:00

Miroslav Joch odpovídal čtenářům Drbny

čtvrtek, 20. září 2018, 19:16

Chystáte se ke komunálním volbám, ale řešíte dilema, komu dát svůj hlas? Chtěli byste znát odpovědi na své otázky kolem...

Jiří Šesták: I po letech v politice stále s čistým štítem

středa, 26. září 2018, 19:42

Je tělem i duší hrdým Jihočechem už 61 let. Narodil se v Českých Budějovicích, kam se také hned po ukončení pražských studií na...

Jiří Šesták chce jihočeským podnikatelům otevřít dveře v zahraničí....

úterý, 25. září 2018, 13:32

Dalším hostem online chatu na webu Budějcké Drbny byl kandidát na senátora Jiří Šesták. Během hodinu a půl dlouhého kola...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.