Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jiří Šesták chce jihočeským podnikatelům otevřít dveře v zahraničí. Odpovídal ale i na další dotazy čtenářů Budějcké Drbny

 
úterý, 25. září 2018, 13:32

Dalším hostem online chatu na webu Budějcké Drbny byl kandidát na senátora Jiří Šesták. Během hodinu a půl dlouhého kola odpovídání se dostalo na exekuce, víru, ale i předvolební sliby. Na co vše lidé Jiřího Šestáka ptali?

Čtenáře například zajímalo, co může Jiří Šesták udělat pro podnikatele v Jihočeském kraji. „Máte-li konkrétní problém či nápad, rád se s vámi setkám a budu se snažit vám pomoci,“ navrhl hned na úvod kandidát. „Nepodpořil jsem celou řadu opatření, které komplikují podnikatelům, především těm drobným, život. Jako místopředseda Senátu se ve spolupráci s Hospodářskou komorou snažím otvírat dveře českým podnikatelům v zahraničí a pomáhat v konkrétních projektech či vytváření prvních kontaktů v dané zemi,“ pokračoval.

Miloslava Pojkoviče zajímalo, co by udělal Jiří Šesták jinak, pokud by byl znovu zvolen senátorem. „Pokud mi voliči dají znovu důvěru a budu moci pokračovat ve své senátorské službě, určitě bych neztratil hodně času na pochopení fungování Senátu, osvojení si různých vědomostí a schopností, které jsem před šesti lety neměl a které mě ze začátku mé práce v Senátu trochu limitovaly. Také bych nebyl svázán dalšími pracovními povinnostmi, které byly spojeny s předáváním vedení Jihočeského divadla. Určitě bych ještě více než doposud navštěvoval jednotlivé obce a mluvil se starosty a jejich sousedy,“ vysvětlil.

Čtenáři se ale nebáli ani osobních otázek a ptali se například na to, jestli je senátor věřícím křesťanem. „Ano. Má cesta k víře vedla přes českobratrskou církev, nyní příležitostně navštěvuji bohoslužby bez rozdílu pořádající" církve,“ odpověděl Šesták.

Došlo ale i na téma exekucí. Františka Vávru zajímalo, kdy se začne konečně smysluplně řešit tento problém. „Podle mých informací se připravuje opatření, které by tuto situaci mělo řešit. My sami v Senátu jsme tuto problematiku zařadili jako zvláštní bod na jednání Senátu před prázdninami s usnesením, ve kterém jsme vyzvali vládu k aktivnímu a rychlému řešení. Osobně jsem se podepsal pod ústavní stížnost, která napadala velmi problematickou praxi exekučních řízení, kdy si věřitelé vybírají exekutora bez ohledu na jeho sídlo, což umožňuje vytváření různých nekalých praktik, kdy dlužník s několika exekucemi má příslušné exekutory v místech, která se mnohdy nacházejí na druhém konci republiky a je nad jeho možnostmi se s nimi setkat a vyjednávat případná řešení jeho problému. Proto chceme prosadit místní příslušnost exekutora k místu trvalého bydliště věřitele, tak jak je to normální v celé Evropě. Naši současnou praxi sdílí jen Albánie,“ vysvětlil.

Všechny otázky od čtenářů a odpovědi kandidáta na senátora najdete v chatu. Už ve čtvrtek do redakce Budějcké Drbny přijde na otázky čtenářů odpovídat Miroslav Joch.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 27. září 2018, 15:00

Miroslav Joch odpovídal čtenářům Drbny

čtvrtek, 20. září 2018, 19:16

Chystáte se ke komunálním volbám, ale řešíte dilema, komu dát svůj hlas? Chtěli byste znát odpovědi na své otázky kolem...

Aktualizováno 25. září 2018, 8:30

Jiří Šesták odpovídal čtenářům Drbny

pondělí, 17. září 2018, 12:10

Chtěli byste znát odpovědi na své otázky kolem aktuálního dění v jižních Čechách a především pak na Českobudějovicku a Třeboňsku?...

Juraj Thoma: Budějovice řešíme s Budějčáky

pondělí, 24. září 2018, 15:20

Primátor, který rozčeřil kalné vody budějovické politiky, rozhýbal město, otevřel radnici občanům a postavil do latě městskou...

Chceme, aby si budějovičtí senioři život ve městě víc užívali, říká...

neděle, 23. září 2018, 17:46

Občanská demokratická strana chce nabídnout českobudějovickým seniorům lepší a levnější život. „Vyspělost každé společnosti se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.