Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Thoma vysvětlil čtenářům Drbny odchod a návrat do hnutí, popsal i kroky, které by jako vítěz voleb podnikl

 
čtvrtek, 20. září 2018, 17:05

Dnes odpoledne mohli lidé v online chatu na Budějcké Drbně pokládat otázky lídrovi hnutí Občané pro Budějovice Juraji Thomovi. Jaké otázky padaly a jak se s nimi kandidát na primátora popasoval?

Už před oficiálním začátkem chatu bylo pro Juraje Thomu připraveno několik otázek. Většina z nich se týkala volebního programu a toho, co by se mělo v Budějcích změnit. Čtenáři Budějcké Drbny se ale nebáli pokládat i kontroverznější dotazy. „Vy se nestydíte kandidovat s vaší minulostí? Kdy vrátíte městu, tedy nám občanům, peníze, o které jste nás při vaší kauze připravil?“ zeptal se Dan. Thoma podle své odpovědi nemá proč se stydět.

Lidé se samozřejmě ptali i na téma, které Budějčáky celoročně trápí. Doprava. „Nejde si nevšimnout, že znovu kandidujete spolu s kolegyní Popelovou. Mám to chápat tak, že v případě vašeho zvolení, by se vrátila doba vašich experimentů s dopravou Budějcích? Duo Thoma Popelová bývalo kdysi ve spojení s budějckou dopravou pojem. Bohužel v tom negativním smyslu,“ zeptal se Jan Pilíček.

Juraj Thoma se ve své odpovědi vytasil hned s několika projekty, které se jim, podle něj, za jeho vlády povedly. „Pravda, ne všechno bychom dnes dělali úplně stejně, ale takový je život. Já se spíše marně pokouším přijít na něco (kromě střihnutí pásky na hotové stavbě), čím přispěla dopravě ve městě končící koalice za poslední čtyři roky,“ dodal.

Některé dotazy ale byli i odlehčené. „Chodíte rád nakupovat do Globusu? Chutná vám tam maso z řeznictví? Kdybyste tam dělal vedoucího, změnil byste něco?“ chtěl vědět Milan Pavlis.

„Jo, jo, chodím tam s manželkou nakupovat moc rád. Skvělí lidé na svých místech. Coby zákazník bych neměnil nic a to je to jediné, co mohu zvenčí posuzovat,“ odpověděl na dotaz Thoma.

Jeden z dotazů směřoval i ke kauze odchodu a návratu do hnutí. „Před startem volební kampaně jsem na Drbně zaznamenala váš názorový veletoč ohledně toho, zda budete či nebude lídrem HOPB. Mohl byste mi, prosím, jako vaší podporovatelce napsat, o co šlo? Obecné vyjádření jsem četla, ale myslím si, že transparentnost je něco co mi u politiků chybí. Ráda bych svůj hlas odevzdala s čistým svědomí a vědomím toho, že strana, kterou zvolím bude názorově stabilní,“ napsala Anežka Hávová.

Podle Thomy za tím nic tajemného a neprůhledného nebylo. „Prostě jsme se velmi emotivně názorově střetli nad některými aspekty kampaně a nad nějakými personálními otázkami. No a pohádali jsme se u toho. Já myslím, že to není nic, za co bychom se museli stydět, alespoň je vidět, že nejsme hnutí jednoho názoru. Bylo to fakt ostré, ale nakonec když jsme vychladli jsme se dokázali zase sejít u jednoho stolu a domluvit se. To se prostě stává. Jak se říká, dokonce i v lepších rodinách,“ odpověděl.

Všechno otázky, které Thomovi čtenáři položily a odpovědi na ně, si můžete přečíst v chatu. Už v úterý 25. září se můžete těšit na online chat s Jířím Šestákem, který bude obhajovat senátorské křeslo pro volební obvod Českobudějovicko a Třeboňsko.

 

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 25. září 2018, 8:30

Jiří Šesták odpovídal čtenářům Drbny

pondělí, 17. září 2018, 12:10

Chtěli byste znát odpovědi na své otázky kolem aktuálního dění v jižních Čechách a především pak na Českobudějovicku a Třeboňsku?...

Obálky s hlasovacími lístky by měly být voličům rozeslány nejpozději...

čtvrtek, 20. září 2018, 15:49

Komunální i doplňovací senátní volby se blíží mílovými kroky. Zastupitele a někde i senátory si budeme volit 5. a 6. října. A...

Aktualizováno 20. září 2018, 13:00

Juraj Thoma odpovídal čtenářům Budějcké Drbny

čtvrtek, 13. září 2018, 18:31

Chystáte se k volbám, ale řešíte dilema, komu dát svůj hlas? Chtěli jste znát odpovědi na své otázky kolem aktuálního dění v...

KOMENTÁŘ: O co vlastně jde v letošních volbách do Senátu?

středa, 19. září 2018, 07:52

Senát je dlouhodobě nejméně populárním zastupitelským sborem v České republice. Většina lidí jej považuje za zbytečný, což je...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.