Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Obálky s hlasovacími lístky by měly být voličům rozeslány nejpozději o druhém říjnovém dni

 
čtvrtek, 20. září 2018, 15:49

Komunální i doplňovací senátní volby se blíží mílovými kroky. Zastupitele a někde i senátory si budeme volit 5. a 6. října. A tak nejpozději 2. října by měly být všem voličům rozeslány obálky s hlasovacími lístky pro volby do zastupitelstev obcí a s jednou sadou hlasovacích lístků pro první kolo senátních voleb. Volba senátora se na jihu Čech týká volebního obvodu číslo 14, Českobudějovicko a Třeboňsko.

„Pokud volič lístky ztratí, poškodí nebo si je zapomene vzít do volební místnosti, což se někdy stává, budou v okrskových volebních komisích k dispozici náhradní sady hlasovacích lístků,“ říká vedoucí správního odboru českobudějovického magistrátu Jan Kostík.

Na pracovištích matričního úřadu, evidenci obyvatel na náměstí Přemysla Otakara II. a evidenci občanských průkazů v Jeronýmově ulici číslo1, bude pro veřejnost otevřeno po celou dobu konání voleb, což je v pátek 5. října do 22.00 hodin a v sobotu 6. října od 8:00 do 14:00 hodin.

„Telefonní čísla, na kterých získají lidé bližší informace o volbách, nebo na ně mohou volat imobilní občané v případě požadavku na přenosnou volební urnu, jsou 386 805 020 a 386 805 024," upřesnila informace mluvčí českobudějovického magistrátu Jitka Welzlová.

Napsal Yvetta Chmelová | Foto Jan Homolka
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 25. září 2018, 8:30

Jiří Šesták odpovídal čtenářům Drbny

pondělí, 17. září 2018, 12:10

Chtěli byste znát odpovědi na své otázky kolem aktuálního dění v jižních Čechách a především pak na Českobudějovicku a Třeboňsku?...

Aktualizováno 20. září 2018, 13:00

Juraj Thoma odpovídal čtenářům Budějcké Drbny

čtvrtek, 13. září 2018, 18:31

Chystáte se k volbám, ale řešíte dilema, komu dát svůj hlas? Chtěli jste znát odpovědi na své otázky kolem aktuálního dění v...

KOMENTÁŘ: O co vlastně jde v letošních volbách do Senátu?

středa, 19. září 2018, 07:52

Senát je dlouhodobě nejméně populárním zastupitelským sborem v České republice. Většina lidí jej považuje za zbytečný, což je...

Osmadvacet let je starostou Nákří, kde mají vlastní volební pravidla....

úterý, 18. září 2018, 06:34

„Já si chvíli odpočinu, sednu si tady k té naší čerstvě zasazené lípě a můžu si s vámi povídat," neodmítá rozhovor starosta Nákří...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.