Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

ANKETA: Třeboň vymezila místo pro vylepování předvolebních plakátů

 
pondělí, 17. září 2018, 10:58

Do začátku komunálních voleb zbývají necelé tři týdny. Politické kampaně jsou v plném proudu, ulice měst zaplňují předvolební plakáty vykřikující programy jednotlivých stran a hnutí. Jihočeské město Třeboň se rozhodlo korigovat vylepování těchto plakátů a vymezilo k těmto účelům jen několik ploch.

„Podle volebního zákona starosta může vyhradit plochu pro vylepení volebních plakátů, a to nejméně deset dnů před konáním voleb. V Třeboni jsou speciální výlepové plochy využívány před volbami tradičně. Týká se to jak komunálních, tak krajských či parlamentních a senátních voleb. Umožňujeme to tedy i nyní,“ vysvětlila tisková mluvčí města Třeboň Jitka Bednářová.

Třeboň běžné výlepové plochy nechává pro kultruní a společenské akce. „Volební panely máme vždy instalovány na Masarykově náměstí a na sídlišti Hliník,“ upřesnila starostka Terezie Jenisová.

České Budějovice žádná omezení nezavádějí. „Žádná taková regulace v Českých Budějovicích aktuálně není,“ uvedla mluvčí magistrátu Jitka Welzlová.

Jako dobrý nápad ale vidí vymezení ploch pro předvolební kampaně i vedení Hluboké nad Vltavou. „V těchto volbách to bohužel nestihneme realizovat, ale určitě o tom budeme mluvit,“ vysvětlil starosta Hluboké Tomáš Jirsa.

 

Měly by Budějce také vymezit jen několik ploch pro vylepování předvolebních plakátů?

 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 16 čtenářů
 

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Hotel Bílý Koníček
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 20. září 2018, 13:00

Juraj Thoma odpovídal čtenářům Budějcké Drbny

čtvrtek, 13. září 2018, 18:31

Chystáte se k volbám, ale řešíte dilema, komu dát svůj hlas? Chtěli jste znát odpovědi na své otázky kolem aktuálního dění v...

Martin Kuba: České Budějovice stagnují! Politici by neměli město jen...

čtvrtek, 13. září 2018, 13:38

Lídr kandidátky ODS a Nezávislých, podnikatel a bývalý ministr průmyslu a obchodu, který poprvé kandiduje na primátora Českých...

Volební komisaři dostanou přidáno a v budějcké sportovce složí slib....

pondělí, 10. září 2018, 17:09

Do devadesáti okrsků jsou rozděleny České Budějovice pro nadcházející říjnové volby do zastupitelstev a do Senátu Parlamentu...

O 45 křesel v českobudějovickém městském zastupitelstvu bude usilovat...

pondělí, 10. září 2018, 07:40

Celkem 256 kandidátních listin pro říjnové volby do zastupitelstev měst a obcí přijal českobudějovický magistrát, jako...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.