Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Volební komisaři dostanou přidáno a v budějcké sportovce složí slib. Rozdělí si i funkce

 
pondělí, 10. září 2018, 17:09

Do devadesáti okrsků jsou rozděleny České Budějovice pro nadcházející říjnové volby do zastupitelstev a do Senátu Parlamentu České republiky. A při nich do okrskových volebních komisí usedne zhruba osm stovek lidí. Ti, kdo se bude aktivně podílet na volbách, se na nezbytném zasedání, při němž budou skládat například slib, poprvé sejdou v českobudějovické sportovní hale ve čtvrtek 13. září.

„Z kapacitních důvodů proto bude první část komisí zasedat od osmé hodiny ranní, druhá pak od hodiny desáté. Účastníci složí předepsaný slib a jmenovaní zapisovatelé vylosují předsedy a místopředsedy komisí. Vylosovaní se pak společně se zapisovateli zúčastní školení ve čtvrtek 19. září 2018,“ říká vedoucí správního odboru českobudějovického magistrátu Jan Kostík s upřesněním, že školení je v gesci Českého statistického úřadu.

Při nadcházejících volbách si okrskoví volební komisaři polepší na odměnách.  Pokud se budou konat volby do zastupitelstev obcí a pouze první kolo senátních voleb, obdrží předseda 2600 korun, místopředseda i zapisovatel 2500 korun a řadový člen 2200 korun. Pokud se ale budou konat volby do zastupitelstev obcí a obě kola senátních voleb, dostane předseda 3600 korun, místopředseda a zapisovatel 3500 korun a řadový člen 2900 korun.

Zájemci o členství v okrskových volebních komisích se i nadále mohou hlásit, a to na telefonních číslech 386 805 020 a 386 805 024. Na stejných číslech lidé dostanou bližší informace o volbách čči požadavku na přenosnou volební urnu. 

 


 

Kam dál?

O 45 křesel v českobudějovickém městském zastupitelstvu bude usilovat...

pondělí, 10. září 2018, 07:40

Celkem 256 kandidátních listin pro říjnové volby do zastupitelstev měst a obcí přijal českobudějovický magistrát, jako...

Martin Kuba: Přivedeme do Budějovic nejlepší učitele v zemi a...

čtvrtek, 6. září 2018, 13:40

Lídr kandidátky ODS a Nezávislých, podnikatel a bývalý ministr průmyslu a obchodu, který poprvé kandiduje na primátora Českých...

O jedno senátorské křeslo se bude na jihu Čech při podzimních...

čtvrtek, 6. září 2018, 10:10

Šest mužů a dvě ženy se budou v říjnu na jihu Čech v senátním obvodu číslo 14 ucházet o jediné senátorské křeslo a především pak...

Nejsou Budějce a vedle okolní obce. Město je třeba vnímat jako jednu...

čtvrtek, 23. srpna 2018, 10:59

Podnikatel a vizionář, přesvědčený budějcký patriot. Když před nedávnem otevřel Martin Pražák téma propojení Českých Budějovic s...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.