Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

O 45 křesel v českobudějovickém městském zastupitelstvu bude usilovat 591 kandidátů

 
pondělí, 10. září 2018, 07:40

Celkem 256 kandidátních listin pro říjnové volby do zastupitelstev měst a obcí přijal českobudějovický magistrát, jako registrační úřad. O pětačtyřicet křesel v městském zastupitelstvu přímo v Českých Budějovicích bude bojovat celkem 591 kandidátů. Ti jsou ve čtrnácti stranách, hnutích a uskupeních. To je o tři méně než v minulých volbách před čtyřmi lety.

Někteří bývalí soupeři spojili síly. Například pod hlavičkou České strany národně sociální kandiduje seskupení České Budějovice jistota domova.

Nováčkem v jihočeské metropoli je kandidátka, kterou tvoří hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ a Čisté Budějovice. Stejně tak Realisté. Ti sice v současném zastupitelstvu jsou, ale jsou to lidé, kteří byli v minulých volbách zvoleni za ANO 2011, ale z tohoto hnutí odešli.

Pod novou hlavičkou jdou stoupenci Tomia Okamury jako Strana přímé demokracie. Společně s Piráty jdou do voleb Zelení a kandidátka nese název Česká pirátská strana.

Současný primátor města Jiří Svoboda z ANO, povede kandidátní listinu svého hnutí. O hlasy voličů bude usilovat i jeho předchůdce na magistrátu Juraj Thoma z Hnutí Občané pro Budějovice (HOPB), jehož je lídrem. Ten sice po zveřejnéní kandidátky oznámil, že kandidovat nebude, ale zakrátko vše přehodnotil. Jak uvedl předseda HOPB Ivo Moravec, našli opět společnou řeč, a Thoma se proto na post lídra vrátil.

Komunální volby v roce 2014 vyhrálo v Českých Budějovicích ANO, které získalo 20,65 procenta hlasů a v pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu dvanáct křesel. Druhé ČSSD hlasy vynesly devět mandátů, třetímu HOPB osm mandátů, čtvrté KSČM šest, TOP-09 čtyři, lidovcům a ODS po třech. Koalici tvoří ANO, ČSSD, KDU-ČSL a ODS.

O přízeň voličů budou při komunálních volbách 5. a 6. října usilovat:

ANO 2011
Lídr Jiří Svoboda, primátor Českých Budějovic, 58 let. 
45 kandidátů.

Česká pirátská strana
Lukáš Mareš radiolog v českobudějovické nemocnici, 29 let.
45 kandidátů.

Česká strana národně sociální
Marie Paukejová, poradkyně, 63 let. 
41 kandidátů.

Česká strana sociálně demokratická
Miroslav Joch, podnikatel a zastupitel, 41 let.
45 kandidátů.

Komunistická strana Čech a Moravy
Petr Braný, politický pracovník, 67 let.
45 kandidátů.

Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
Jana Zasadilová, učitelka Biskupského gymnázia, 54 let.
45 kandidátů.

OBČANÉ PRO BUDĚJOVICE
Juraj Thoma, archeolog, městský zastupitel, českobudějovický primátor v letech 2006 až 2014, 49 let. 
45 kandidátů.

PRO Zdraví a Sport
Petr Sák, gynekolog, porodník, dlouholetý primář, 63 let.
45 kandidátů

REALISTÉ
Eliška Richtrová, daňová poradkyně, šachová velmistryně, 59 let.
45 kandidátů.

Sdružení Občanské demokratické strany a nezávislých kandidátů
Martin Kuba, podnikatel, 45 let.
45 kandidátů.

Společně pro Budějovice - Lidovci a TOP 09
Tomáš Bouzek, advokát, vysokoškolský učitel, 43 let.
45 kandidátů.

STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ a Čisté Budějovice
Viktor Vojtko, vysokoškolský pedagog, vědec, 40 let.
45 kandidátů.

Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
Miroslav Hajtingr, manažer prodeje, 50 let.
45 kandidátů.

Vize Národních socialistů
Ivan Fabián, technik, 60 let.
Deset kandidátů.

 


 

Kam dál?

Martin Kuba: Přivedeme do Budějovic nejlepší učitele v zemi a...

čtvrtek, 6. září 2018, 13:40

Lídr kandidátky ODS a Nezávislých, podnikatel a bývalý ministr průmyslu a obchodu, který poprvé kandiduje na primátora Českých...

O jedno senátorské křeslo se bude na jihu Čech při podzimních...

čtvrtek, 6. září 2018, 10:10

Šest mužů a dvě ženy se budou v říjnu na jihu Čech v senátním obvodu číslo 14 ucházet o jediné senátorské křeslo a především pak...

Nejsou Budějce a vedle okolní obce. Město je třeba vnímat jako jednu...

čtvrtek, 23. srpna 2018, 10:59

Podnikatel a vizionář, přesvědčený budějcký patriot. Když před nedávnem otevřel Martin Pražák téma propojení Českých Budějovic s...

Hlasovací lístky dostanou čísla. Určí je los

úterý, 14. srpna 2018, 16:42

Na podzim Českou republiku čekají komunální volby a volby do Senátu Parlamentu České republiky. Kandidátky s uchazeči o...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.