Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Senátorské křeslo bude obhajovat Jiří Šesták a usilovat o něj bude také Richard Schötz

 
pátek, 29. června 2018, 16:16

Obhajobu postu senátora potvrdil Jiří Šesták. Jeho kandidaturu do Senátu Parlamentu České republiky v obvodu, který zahrnuje část Českobudějovicka, včetně krajského města, a část Třeboňska, podpoří několik politických stran. Jiří Šesták, který je i současným senátorem, bude jako nezávislý kandidát nominován hnutím Starostové a nezávislí. O post senátora se bude ucházet i Richard Schötz, kterého do boje vysílá KSČM. Oba to oznámili na začátku posledního červnového týdne.

Jiří Šesták potvrdil obhajobu postu senátora v pondělí 25. června ve Žluté ponorce v Českých Budějovicích. „V současné době mám asi 1100 podpisů. Když se rozhodoval, jestli budu obhajovat, tak se nejprve chtěl zeptat lidí a začal sbírat podpisy pro svou podporu s tím, že pro podání nezávislé kandidátky je to dostačující. Potvrdilo mi to i přízeň občanů," řekl Jiří Šesták při oznámení své kandidatury s tím, že zpětnou vazbu tak právě dostal. Šesták považuje za nedůležitější, aby spojoval lidi různých proudů v konkrétních tématech.

„A myslím si, že se mi to daří," podotkl kandidát. „Proto jsem oslovil další strany vedle Starostů a nezávislých. Strany, které ctí podobné názory na společnost a význam svobody a demokracie a závazky a příslušnost České republiky k Evropské unii a k NATO. Jsou to hnutí Občané pro Budějovice, TOP 09, KDU-ČSL, uskupení Senátor 21 a stranu Zelených," uvedl Jiří Šesták, který se v Senátu dál hodlá věnovat nejen kulturním záležitostem, ale i otázkám dětských domovů či hospicové péče. Na Českobudějovicku bude dál podporovat například lišovský obchvat a snahu o vybudování základní školy ve Srubci.

Ve stejný den, také v pondělí 25. června, oznámil v českobudějovickém Press klubu v Hotelu Malý pivovar kandidaturu do Senátu Parlamentu České republiky zkušební technik ve vývoji a kovorytec, dvaapadesátiletý Richard Schötz. Toho do boje o senátorské křeslo vysílá KSČM, jejíž je i členem. „Není mi jedno, co se děje s mým rodným městem a jeho okolím. A chci něco změnit, hodlám hájit zájmy našeho regionu na celorepublikové úrovni, chci věci ovlivňovat a směrovat tak, aby byly co nejlepší a nejpřínosnější pro lidi, kterou bych měl jako senátor na starost, to je část Českobudějovicka, včetně krajského města, a část Třeboňska," uvedl Richard Schötz, který figuruje na čtvrtém místě kandidátky strany do podzimních komunálních voleb v Českých Budějovicích.

 


 

Kam dál?

ODS povede do komunálních voleb Kuba, Občany pro Budějovice Thoma a...

pondělí, 25. června 2018, 19:37

Kandidátky pro podzimní komunální volby představily dnes, v pondělí 25. června, některé českobudějovické strany a hnutí. ODS...

Komise v Českých Budějovicích nabízela i lístek s Fischerovým jménem

pátek, 26. ledna 2018, 17:30

Při druhém kole prezidentských voleb nabízel minimálně jeden českobudějovický okrsek asi patnáct minut voličům hlasovací lístky...

Pro druhé kolo voleb bylo vydáno téměř dvojnásobné množství volebních...

pátek, 26. ledna 2018, 13:17

Úderem čtrnácté hodiny se dnes, v pátek 26. ledna, znovu otevírají volební místnosti. Česká republika se po druhém kole...

Sázkové kanceláře poslední dny favorizují Zemana. Někdo vsadil přes...

čtvrtek, 25. ledna 2018, 19:26

Zatímco sázkové kanceláře dle kurzů uváděly, že šance stát se prezidentem mají Jiří Drahoš a Miloš Zeman takřka stejné, v tomto...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.