Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pro druhé kolo voleb bylo vydáno téměř dvojnásobné množství volebních průkazů

 
pátek, 26. ledna 2018, 13:17

Úderem čtrnácté hodiny se dnes, v pátek 26. ledna, znovu otevírají volební místnosti. Česká republika se po druhém kole prezidentských voleb dozví, kdo bude na následujících pět let novou hlavou státu. Volební průkazy si pro druhé kolo voleb vyzvedlo dvakrát víc lidí než před čtrnácti dny.

Vhodit svůj hlas do volební urny mohou lidé už dnes, v pátek 26. ledna, od 14 do 22 hodin nebo zítra, v sobotu 27. ledna, od 8 do 14 hodin. Poté se volební místnosti uzavřou a členové komisí začnou sčítat jednotlivé hlasy.

Hlasovací lístky do druhého kola voleb lidé tentokrát ve svých schránkách nenašli. K dispozici jim totiž budou až ve volebních místnostech. S sebou si tak vezměte jen platnou občanku, platný cestovní, diplomatický nebo služební pas či platný cestovní průkaz.

Mimo své bydliště mohou lidé, stejně jako v prvním kole, volit také s voličským průkazem. O ten si do druhého kola v Budějcích požádalo 2203 lidí.

Oproti prvnímu kolu, ke kterému bylo vydáno 1364 průkazů, jde o relativně velký nárůst. Například k podzimním volbám do Poslanecké sněmovny České republiky bylo vydáno 1269 průkazů,“ doplnila mluvčí magistrátu Jitka Welzlová.
 

 


 

Kam dál?

Sázkové kanceláře poslední dny favorizují Zemana. Někdo vsadil přes...

čtvrtek, 25. ledna 2018, 19:26

Zatímco sázkové kanceláře dle kurzů uváděly, že šance stát se prezidentem mají Jiří Drahoš a Miloš Zeman takřka stejné, v tomto...

Dlouhodobě hospitalizovaní pacienti ani o druhé kolo voleb nepřijdou

čtvrtek, 25. ledna 2018, 18:10

O druhé kolo prezidentských voleb je v Nemocnici České Budějovice velký zájem. V prvním kole voleb bylo do zvláštního seznamu...

Prezidentští kandidáti mají za sebou první duel. Provázelo ho bučení...

úterý, 23. ledna 2018, 22:17

Jiří Drahoš a Miloš Zeman mají za sebou první debatní duel. Od samého začátku se do programu kromě dvou hlavních aktérů velmi...

CO VY NA TO? Mezi čtenáři Budějcké Drbny by druhé kolo voleb vyhrál...

pondělí, 22. ledna 2018, 22:15

O tom, který z dvou kandidátů se stane na následujících pět let prezidentem České republiky, rozhodneme oficiálně až v pátek 26....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.