Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

CO VY NA TO? Mezi čtenáři Budějcké Drbny by druhé kolo voleb vyhrál Jiří Drahoš

 
pondělí, 22. ledna 2018, 22:15

O tom, který z dvou kandidátů se stane na následujících pět let prezidentem České republiky, rozhodneme oficiálně až v pátek 26. ledna a v sobotu 27. ledna. Čtenáři Budějcké Drbny ale svůj názor vyjádřili už ve facebookové anketě a následně i v ulicích Budějc, kde jsme se jich ptali, zda k volbám vůbec půjdou.

Ve facebookové anketě, která trvala od soboty 13. ledna do neděle 21.ledna, vyhrál Jiří Drahoš se 75 procenty nad stávajícím prezidentem Milošem Zemanem. Svůj názor v anketě projevilo 2900 lidí. Miloši Zemanovi dalo svůj hlas 736 lidí, Jiří Drahoš získal 2164 hlasů. 

CO VY NA TO?

Zeptali jsme se i v ulicích Českých Budějovic, jak to lidé vidí s volbou hlavy státu. Otázky zněly jasně. Půjdete volit v druhém kole prezidentských voleb? Pokud ano, už máte vybraného kandidáta, kterému svůj hlas dáte? Podle čeho jste se rozhodovali?

Tereza Skálová, 33 let

Prezidenta v druhém kole voleb volit půjdu. Jsem i rozhodnutá, kterému z kandidátů dám svůj hlas. Rozhodovala jsem se kvůli svým preferencím, jelikož jsem nespokojená se současným prezidentem.

 

Jindřich Vrtěl, 26 let

V následujícím kole voleb jdu volit a jsem rozhodnutý, komu dám svůj hlas. Rozhodnul jsem se pro pana Drahoše, protože si myslím, že pan Zeman je alkoholik a neměl by zastávat funkci prezidenta.

 

Jan Lapáček, 21 let
Kristýna Mrázová, 18 let

Prezidenta stoprocentně volit půjdeme. Rozhodovali jsme se na základě sympatií, protože prezident přeci jen nemá moc funkcí, takže rozhodovaly sympatie, slušnost a názory.
           

Marie Hejdová

Prezidenta volit půjdu. Jsem rozhodnutá, komu dám hlas a rozhodla jsem se na základě sympatií.

 

 


O tom, jak celé prezidentské volby dopadnou, a kdo bude novou hlavou státu, rozhodneme už tento pátek 26. ledna od 14 do 22 hodin a v sobotu 27. ledna od 8 do 14 hodin. Tak ať vyhraje ten, který je vašemu srdci bližší.

 


 

Kam dál?

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš vyrazil do jižních Čech

pátek, 19. ledna 2018, 12:50

Přesně týden zbývá do druhého kola prezidentských voleb. Z devíti kandidátů se o novou funkci hlavy státu utkají stávající...

Analýza prvního kola prezidentských voleb

úterý, 16. ledna 2018, 13:31

Prvního kola voleb se zúčastnilo jen o trochu více lidí než v prezidentských volbách před pěti lety, což umožňuje přesné...

GLOSA: Drahoš kontra Zeman, rukavice dolů a deset let v Rusku

pondělí, 15. ledna 2018, 11:37

Zahřívací kolo skončilo, ring je volný a dá se čekat, že soupeři do druhého kola prezidentské volby vtrhnou bez rukavic. Jde...

KOMENTÁŘ: V prvním kole prezidentských voleb nedošlo k překvapení

sobota, 13. ledna 2018, 18:15

Po poměrně dlouhé době se nekonalo velké překvapení a předvolební výzkumy se nemýlily, respektive správně odhadly kandidáty...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.