Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Prezidenta České republiky budou volit i pacienti Nemocnice České Budějovice

 
čtvrtek, 11. ledna 2018, 15:21

Pacienti hospitalizovaní v českobudějovické nemocnici o svou volbu prezidenta nepřijdou. Stejně jako o každých volbách se v nemocnici zastaví s přenosnou volební schránkou členové okrskové volební komise. Své volební právo pacienti uplatní na základě zápisu do zvláštního seznamu voličů nebo po předložení voličského průkazu.

„O volby má vždy zájem několik desítek pacientů, i nyní mohou počítat s tím, že jim jejich právo nikdo neupře. Platí to jak pro první kolo prezidentských voleb, tak i pro případné druhé,“ říká hlavní sestra českobudějovické nemocnice Monika Kyselová. 

Na zvláštním seznamu voličů bylo v zákonném termínu zapsáno necelých 150 pacientů českobudějovické nemocnice. Lidem, kteří plánují krátkodobou hospitalizaci v nemocnici v termínu voleb, nebo neví, kde se budou v tyto dny pohybovat, umožní volbu voličský průkaz. Ten si mohli v předstihu opatřit. 

Členové okrskové volební komise se za pacienty dostaví v pátek 12. ledna ve 14 hodin. „V horním
i dolním areálu nemocnice se bude pohybovat dvojice volebních komisařů, kteří postupně navštíví všechna nemocniční oddělení. Voličům předají kompletní sadu hlasovacích lístků a úřední obálku,
“ popisuje hlavní sestra. 

Pacienti, kterým to jejich zdravotní stav dovolí, mohou volit i v místě svého bydliště. Je však třeba si zažádat o propustku z nemocnice.

Tisková zpráva | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

GLOSA: Volit rozumem, srdcem nebo nevolit vůbec?

středa, 10. ledna 2018, 18:20

Prezidentská volba klepe na dveře a většina mých přátel a známých řeší otázku „kam s ním”, pardon, tedy… spíše „koho tam?”...

Pavel Fischer: Připadám si jako sanitka, která přijíždí na poslední...

středa, 10. ledna 2018, 13:54

Jako jediný má reálné zkušenosti z fungování Hradu. Během prezidentství Václava Havla působil v Kanceláři prezidenta republiky –...

Lidé mohou volit prezidenta už za čtyři dny

pondělí, 8. ledna 2018, 18:01

Do úterý 9. ledna budou do poštovních schránek dodány hlasovací lístky pro první kolo volby prezidenta České republiky, které se...

Drbna zasypala Michala Horáčka a Vratislava Kulhánka rychlou palbou...

neděle, 7. ledna 2018, 20:00

Jmenovali by trestně stíhaného premiéra? Má Česká republika zavést euro? Bruneta nebo blondýna? Na takové otázky odpovídali...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.