Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Obyvatelé Budějc už žádají o voličské průkazy

 
pondělí, 11. prosince 2017, 14:47

Pokud v pátek 12. a v sobotu 13. ledna, a při případném druhém kole ve dnech 26. a 27. ledna, nemůžete volit prezidenta České republiky v místě svého trvalého pobytu, a přesto volit chcete, potřebujete voličský průkaz. Ten vám umožní volit v libovolné volební místnosti v České republice nebo na ambasádách České republiky po světě.

První kolo volby prezidenta České republiky, se uskuteční v pátek 12. ledna od 14:00 do 22:00 hodin a v sobotu 13. ledna od 8:00 do 14:00 hodin. Případné druhé kolo bude ve stejných časech v pátek 26. a v sobotu 27. ledna. O prezidentský post se uchází devět mužů: Vratislav Kulhánek, Jiří Drahoš, Pavel Fišer, Petr Hannig, Marek Hilšer, Michal Horáček, Jiří Hynek, Mirek Topolánek a Miloš Zeman.

„Volič, který nebude volit ve svém okrsku, může požádat obecní úřad o vydání voličského průkazu. Aktuálně evidujeme 63 podaných žádostí. Průkazy jsou vydávány zvlášť pro první kolo a zvlášť pro případné druhé,“ říká vedoucí správního odboru českobudějovického magistrátu Jan Kostík.

Lidé mohou žádat osobně do 10. ledna na ohlašovně pobytu v přízemí radnice, písemně do 5. ledna s úředně ověřeným podpisem žadatele i prostřednictvím datové schránky. Voličský průkaz opravňuje k hlasování na území České republiky i v zahraničí.

Voličem je občan České republiky, který alespoň druhý den voleb dosáhl věku nejméně 18 let. Ve druhém kole volby prezidenta může volit i ten, který alespoň druhý den konání druhého kola dosáhl 18 let. Každý hlasuje osobně, zastoupení není přípustné.

„Z opodstatněných důvodů může volič požádat obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, ale pouze v územním obvodu svého okrsku, a to osobně na českobudějovickém správním odboru v Jeronýmově ulici, nebo telefonicky  na číslech 386 805 020 a 386 805 024," připomíná mluvčí českobudějovického magistrátu Jitka Welzlová.

 


 

Kam dál?

ANKETA: Do prezidentských voleb půjde devět kandidátů. Potvrdilo to...

pátek, 24. listopadu 2017, 11:20

Ministerstvo vnitra připustilo k prezidentským volbám všech devět kandidátů, jejichž úspěšná registrace se očekávala. Odmítnuto...

Do boje o Hrad se zatím vážně zapojilo dvanáct kandidátů

úterý, 31. října 2017, 15:15

Do lednových prezidentských voleb se vážně zapojilo zatím 12 ze dvou desítek adeptů, kteří ohlásili zájem kandidovat. Lhůta pro...

Za výpadky volebních webů Českého statistického úřadu mohli hackeři

pondělí, 23. října 2017, 17:34

Výpadky volebních webů Českého statistického úřadu v sobotu, 21. října, po ukončení sněmovních voleb způsobil masivní hackerský...

VOLBY 2017: Výsledky voleb očima jihočeských lídrů stran a hnutí,...

neděle, 22. října 2017, 20:39

Někde se slaví, někde panuje rozčarování a v některých politických táborech po sněmovních volbách zavládl smutek. A jak výsledky...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.