Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VOLBY 2017: Bez nás nesestaví zbytek stran vládu, raduje se hnutí ANO na jihu Čech

 
neděle, 22. října 2017, 00:30

ANO je suverénním vítězem voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Hnutí Andreje Babiše získalo hlasy od 1 milionu 500 113 voličů, což je 29,64 procent. V Jihočeské kraji dalo hnutí svůj hlas celkem 91 012 lidí, tedy 28,86 procent. ANO slaví. Slaví i kandidáti a členové hnutí na jihu Čech.

„Jsme všichni velmi potěšeni výsledky. Na celé čáře jsme zvítězili. Máme velkou radost, že bez ANO nesestaví zbytek politických stran vládu," uvedl oblastní předseda a člen krajského předsednictva Hnutí ANO 2011 Jihočeského kraje František Konečný. Ten těsně před volbami řekl, že pětadvacet procent je hranice oddělující úspěch a neúspěch. „Pokud by byl výsledek pod ní, bylo by to zklamání. Ale 29,64 celorepublikových a 28,86 procent jihočeských, to je velice dobrý výsledek," spokojeně konstatoval Konečný. „Ovšem ČSSD měla velmi okleštěnou kandidátku, tak jsme v jižních Čechách mohli dopadnout přece jen ještě o něco lépe," zauvažoval.

František Konečný se zároveň pochlubil tím, že před několika měsíci šéfovi hnutí Babišovi při schůzce v Praze předpovídal, že Jihočeši získají čtyři mandáty. „A můj předpoklad se více než jen vyplnil. Máme jich pět," dodal spokojeně.

Do poslanecké lavice usednou za ANO Jihočeši Radka Maxová, Roman Kubíček, Adam Vojtěch, Karel Tureček a Jan Kubík. 

Oblastní předseda zároveň připomněl, že vítězství ve volbách je velký úspěšný krok dál, ale je teprve tím prvním. Nyní začne maraton vyjednávání a koaličních námluv. 

„Už ve volebním štábu v Praze říkal místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek, že oslovíme stávající koaliční partnery. KDU-ČSL, a  pokud dojde k obměně v ČSSD, tak i tuto stranu. Říkám pokud, protože si nedovedu představit, že bychom byli v koalici s těmi, kteří na nás nakydali tolik špíny. Pokud se tak stane, je reálné, že vláda bude stejná, jako ta dosavadní," řekl Konečný.

Ten si ale zároveň neodpustil rýpnutí na adresu ČSSD. „Dost překvapivé bylo sdělení ČSSD, že teprve v březnu příštího roku svolají stranický sjezd a na něm budou obhajovat svoje mandáty. Spadli na třetinu hlasů a vedení za to nepřijme hned zodpovědnost? Měli by si vzít příklad z mladého Stropnického ze Zelených, který se postavil k neúspěchu čelem. Řekl, že za něj nese plnou zodpovědnost a proto okamžitě odstupuje z čela strany. Pro mě je postoj ČSSD velkým zklamáním," konstatoval Konečný.

Zatímco prvních šest kandidátů z jihu Čech, volební manažér a předseda MO Hnutí ANO 2011 v Českých Budějovicích primátor Jiří Svoboda, společně s celým vedením hnutí, na výsledky voleb čekali v Praze na Chodově, v Centru celostní medicíny, ostatní jihočeští kandidáti a členové se usadili v českobudějovické kavárně La Storia. „Je nás tu asi kolem dvaceti, dorazili lidé z různých okresů. Sledovali jsme dychtivě výsledky, debatovali a teď slavíme. Samozřejmě, že nechybí šampaňské. Nálada je skvělá," popsal atmosféru František Konečný.

 


 

Kam dál?

VOLBY 2017: Je to smutný den pro každého sociálního demokrata,...

sobota, 21. října 2017, 21:06

Sociální demokracie utrpěla políček, je třeba vzít tento výsledek v potaz a zamyslet se, co dál, uvedl ve volebním štábu Milan...

VOLBY 2017: ANO slaví triumf, pro ČSSD jsou výsledky debaklem. Uspěli...

sobota, 21. října 2017, 19:14

Suverénním vítězem letošních voleb do Poslanecké sněmovny je vládní hnutí ANO Andreje Babiše. Druhá skončila ODS s...

VOLBY 2017: Sečteny jsou téměř všechny hlasy. Zvítězilo hnutí ANO

sobota, 21. října 2017, 16:25

Volební místnosti v celé republice se dnes ve 14:00 uzavřely. Komise nyní sčítají hlasy. Průběžné výsledky vám nabízíme v tomto...

VOLBY 2017: Při volbách na jihu Čech byl klid

sobota, 21. října 2017, 15:54

Při parlamentních volbách na jihu Čech byl klid. Policisté nemuseli řešit nic, co by narušilo průběh dvoudenních voleb.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.