Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VOLBY 2017: Je to smutný den pro každého sociálního demokrata, konstatovala jihočeská ČSSD

 
sobota, 21. října 2017, 21:06

Sociální demokracie utrpěla políček, je třeba vzít tento výsledek v potaz a zamyslet se, co dál, uvedl ve volebním štábu Milan Chovanec, úřadující předseda ČSSD. Tento vítěz minulých sněmovních voleb teď prožil doslova volební sešup. Strana získala při právě skončených volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pouhých 7,27 procent a skončila až na šestém místě.

ČSSD chce nyní zpracovat analýzu, ve které zhodnotí příčiny volebního propadáku. Její vedení zatím rezignovat odmítá. I přes volební debakl tak zůstane vedení ČSSD zřejmě až do jarního sjezdu strany.

Celorepublikový volební výsledek ČSSD kopíruje i přízeň či spíše nepřízeň voličů v jižních Čechách. Nikomu z jihočeských demokratů nebylo po sečtení hlasů do řeči. „Krajské vedení ČSSD děkuje všem voličům, kteří v parlamentních volbách volili v Jihočeském kraji sociální demokracii. Jejich hlasy ale tentokrát nestačily ani na vítězství, na jaké byla jihočeská ČSSD zvyklá v uplynulých letech, ani na přijatelný a obhajitelný volební výsledek," uvádí ve svém tiskovém prohlášení vedení jihočeské ČSSD.

Jihočeští sociální demokraté dále konstatují, že dnešní den je pro ně nejčernějším v moderní historii ČSSD. „Je to smutný den pro každého sociálního demokrata. ČSSD ale nepatří na dno politického spektra, kam ji bohužel tyto volby poslaly. Je to pro nás velké varování a důrazná zpětná vazba od našich tradičních voličů a sympatizantů. Čí je to vina, musí zhodnotit členská základna na mimořádném sjezdu ČSSD. Je ale nezpochybnitelné, že prvotní odpovědnost za nejhorší výsledek v historii nese vedení strany, které mělo k dispozici důvěru delegátů sjezdu, vládní angažmá a všechny nástroje k prosazování sociálně demokratického programu a zisku voličské podpory. Jako Jihočeši nemáme žádnou radost z toho, že se naplnila slova, kterými jsme vedení strany již před několika měsíci varovali a upozorňovali na tento možný katastrofický volební výsledek," prohlašuje vedení jihočeské ČSSD. „Věříme ale, že se sociální demokracie dokáže ze svých chyb poučit a získat tak zpět své voliče," uzavírá.

ČTĚTE TAKÉ: Jihočeskou kandidátku ČCSD opouští další čtyři lidé a Hejtmanka Stráská odstoupila z kandidátky ČSSD

 


 

Kam dál?

VOLBY 2017: ANO slaví triumf, pro ČSSD jsou výsledky debaklem. Uspěli...

sobota, 21. října 2017, 19:14

Suverénním vítězem letošních voleb do Poslanecké sněmovny je vládní hnutí ANO Andreje Babiše. Druhá skončila ODS s...

VOLBY 2017: Sečteny jsou téměř všechny hlasy. Zvítězilo hnutí ANO

sobota, 21. října 2017, 16:25

Volební místnosti v celé republice se dnes ve 14:00 uzavřely. Komise nyní sčítají hlasy. Průběžné výsledky vám nabízíme v tomto...

VOLBY 2017: Při volbách na jihu Čech byl klid

sobota, 21. října 2017, 15:54

Při parlamentních volbách na jihu Čech byl klid. Policisté nemuseli řešit nic, co by narušilo průběh dvoudenních voleb.

VOLBY 2017: Český statistický úřad: Výsledky voleb bychom mohli znát...

sobota, 21. října 2017, 15:13

Sedmé volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky skončily. Volební místnosti se v sobotu 21. října úderem čtrnácté...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.