Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VOLBY 2017: V jižních Čechách si poslance první den voleb vybralo přes čtyřicet procent voličů

 
sobota, 21. října 2017, 08:00

Poslance si první den letošních sněmovních voleb přišly do pátečního večera vybrat více než dvě pětiny voličů. V Jihočeském kraji se účast vyšplhala ke čtyřiceti procentům.

 V Jihočeském kraji, kde je na hlasovacích lístcích pětadvaceti politických stran, hnutí a uskupení celkem 475 kandidátů, dosáhla účast v pátek 20. října čtyřiceti procent. V některých místech tuto hranici dokonce přesáhla.

Podle vyjádření řady volebních komisařů je zájem vyšší než při předčasných volbách před čtyřmi lety. Na některých místech volilo do 21:00 hodin dokonce více než 50 procent lidí. 

V regionech se účast ale dost lišila

Nadprůměrně vysokou návštěvnost volebních místností zaznamenalo hlavní město. Volila zde více než polovina oprávněných voličů. Ve středních Čechách odevzdalo svůj hlas zhruba čtyřicet procent voličů. V Libereckém kraji se zatím volební účast pohybuje od 30 do 45 procent, v Plzeňském kraji potom kolem 30 procent. V Ústí nad Labem přišla k urnám zhruba třetina lidí.

V Hradci Králové se účast zhruba hodinu před zavřením volebních místností pohybovala na necelých 45 procentech. Volební účast v Pardubickém kraji dosáhla kolem 20:00 hodin téměř 50 procent. Osmatřicetiprocentní volební účast zaznamenaly komise v Olomouci.

V Moravskoslezském kraji už svůj hlas do volebních uren hodila asi třetina voličů. V některých obcích Karlovarského kraje, například v Krásně na Sokolovsku, večer účast přesáhla 40 procent. V lázeňských okrscích Karlových Varů byla před 21:00 účast okolo 32 procent, ale po započtení hostů s voličskými průkazy by už účast dosáhla 50 procent.

Na Vysočině se dvě hodiny před zavřením volebních místností pohybovala účast voličů v oslovených okrscích kolem 40 procent. Čtvrtinu i více než polovinu voličů hlásily volební komise ve Zlínském kraji.

Foto Jan Luxík | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

VOLBY 2017: Také pacienti v českobudějovické nemocnici mohli volit

pátek, 20. října 2017, 20:03

Někteří lidé hospitalizovaní v českobudějovické nemocnici v termínu voleb do Poslanecké sněmovny České republiky uplatnili své...

VOLBY 2017: Volební místnosti se otevřely i na jihu Čech. Jen v...

pátek, 20. října 2017, 14:00

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky začaly. Úderem čtrnácté hodiny se otevřely volební místnosti. Na území...

Komentář: Zajímat se o politiku týden před volbami nestačí

pátek, 20. října 2017, 13:01

Dnes, v pátek 20. října, se na dva dny otevírají volební místnosti. Poslední týdny slýcháme, že jde o nejdůležitější volby do...

VOLBY 2017: Strany slibují zjednodušení daní, opozice konec EET

neděle, 23. července 2017, 14:06

Všechny hlavní parlamentní strany slibují ve svých předvolebních programech změny v daních, zpravidla zjednodušení celého...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.