Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Volit budou moci i pacienti v nemocnicích

 
čtvrtek, 6. října 2016, 09:50

Českobudějovická nemocnice umožní, stejně jako v minulosti, svým pacientům volit. Všichni pacienti, kteří o to projeví zájem a splní zákonné podmínky, mohou vhodit svůj hlasovací lístek s vybranými kandidáty do volební urny v prostorách nemocnice už tento pátek po 14. hodině.

V Českých Budějovicích proběhnou ve dnech 7. a 8. října krajské volby. Hospitalizovaní pacienti, kteří chtějí volit v českobudějovické nemocnici, musejí mít trvalé bydliště v kraji a voličský průkaz. Ten si mohli v předstihu opatřit. „Po jeho předložení a potvrzení totožnosti mohou volit ve kterékoliv volební místnosti, tedy i v naší nemocnici,“ řekla náměstkyně pro ošetřovatelskou péči a hlavní sestra Monika Kyselová.

Pacienti budou hlasovat do přenosné volební schránky. S ní se za nimi dostaví členové okrskové volební komise hned v pátek 7. října po 14. hodině. „Volební komisaři postupně navštíví všechna nemocniční oddělení v horním i dolním areálu nemocnice. Voličům předají kompletní sadu hlasovacích lístků a úřední obálku,“ sdělila Monika Kyselová. „Ti pacienti, kterým to jejich zdravotní stav dovolí a požádali o propustku, budou volit přímo v místě svého bydliště,“ doplnila.

Definitivní počet pacientů, kteří budou chtít využít možnost hlasovat v nemocnici, bude znám až v pátek 7. října. Dle zkušeností z minulých voleb se jejich počet odhaduje na 150 až 200.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Dotace a investice. Demagog.cz ověřil lídry kandidátek v Jihočeském...

pátek, 30. září 2016, 11:42

Demagog.cz zkontroloval faktické výroky, které lídři kandidátek v Jihočeském kraji pronesli v předvolební debatě České televize....

Do kraje jdu volit poprvé

pátek, 30. září 2016, 10:46

Jmenuji se Jiří Pašek, je mi 26 let a jsem ze Strakonic, kde pracuji jako kuchař. Volný čas trávím jako většina mladých lidí....

KRAJSKÉ VOLBY 2016: Které strany kandidují na jihu Čech?

pondělí, 26. září 2016, 05:31

Už jen necelé dva týdny zbývají do krajských a senátních voleb. Kdo si dělá zálusk na křesla v zastupitelstvu? A kdo touží být...

Tomáš Pintér, kandidát hnutí NOVÁ GENERACE: Výzvám čelím každý den....

pátek, 16. září 2016, 09:53

Tomáš Pintér, starosta obce Planá u Českých Budějovic a kandidát hnutí NOVÁ GENERACE ve volbách do zastupitelstva Jihočeského...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.