Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Volby do zastupitelstva kraje budou v říjnu. Budějovice volit do Senátu nebudou

 
neděle, 5. června 2016, 10:37

Prezident České republiky Miloš Zeman rozhodl, že volby do Senátu Parlamentu České republiky budou 7. a 8. října.

Ve volebním obvodu České Budějovice se uskuteční pouze volby do zastupitelstva Jihočeského kraje. Občané mohou hlasy odevzdat ve svém volebním okrsku, případně si mohou požádat o vydání voličského průkazu,“ uvedla mluvčí českobudějovické radnice Jitka Welzlová.

Pokud volič nebude moci volit ve volebním okrsku, v jehož stálém seznamu je zapsán, vydá obecní úřad na jeho žádost voličský průkaz. „Ten se vydává pouze občanům zapsaným ve stálém seznamu v územním obvodu kraje. Žádost o vydání tohoto průkazu je možné podat osobně u příslušného obecního úřadu, nejpozději do 5. října 2016 nebo písemným podáním doručeným nejpozději do 30. září 2016. Písemné podání musí být v listinné podobě opatřené úředně ověřeným podpisem voliče, nebo v elektronické podobě podepsané elektronickým podpisem voliče či v elektronické podobě zaslané prostřednictvím datové schránky,“ říká vedoucí správního odboru Jan Kostík.

Kontaktní místo pro podání žádostí voličů s trvalým bydlištěm na území Českých Budějovic je magistrát, náměstí Přemysla Otakara č. 1/1, oddělení evidence obyvatel a OP (ohlašovna pobytu), tel. č. 386 802 108-109 a 386 802 111-113, a to každý pracovní den. V případě podání žádosti osobně, bude průkaz voliči vydán na počkání.

Telefonní čísla, na kterých získají občané bližší informace, jsou 386 805 020 a 386 805 021,“ dodala Welzlová.

Štítky volby

 


 

Kam dál?

Páteční los ve Vídni určí soupeře volejbalistů v Lize mistrů

čtvrtek, 30. června 2011, 12:04

České Budějovice - Soupeře, se kterými se utká českobudějovický Jihostroj v základní skupině volejbalové Ligy mistrů, se dozvíme...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.