Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pád českého vojenského vrtulníku Mi-17 v Bosanské Krupě

 
„Po několika sekundách stoupání, zhruba ve výšce 30 metrů, se kvůli nedostatku maziva zadrhla vrtulka na ocasní části vrtulníku Mi-17, ten se roztočil a zřítil se k zemi ještě na základně v Bosanské Krupě. Bylo nás tam dvacet Čechů a jeden Brit. Kdybychom stoupali ještě sekundu nebo dvě, stoprocentně to vybuchlo. Nakonec všichni přežili, ale byli rozlámaní a pořezaní, zranění některých byla hodně vážná,“ vypráví lékař Jiří Cempírek, který záběry z pádu české helikoptéry 8. ledna 1998 natočil na svou kameru, kterou si pořídil o několik dnů dříve pod vánoční stromeček.

Komentáře

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.