Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Místo s míčem do haly vyrazí Jihostroj do bazénu a posilovny

 
úterý, 2. srpna 2011, 09:44

První tréninky v sezoně 2011/2012 mají volejbalisté za sebou. Mistrovský Jihostroj v pondělí dopoledne zahájil letní přípravu. Bez trenéra Broma, nahrávačů Sládečka s Dvořákem, smečařů Torcella i Čajana. S těmi se klub rozloučil na konci sezony, proto nyní ve sportovce chyběli.

Na jejich místě ale seděly nové posily: univerzál Jakub Novotný a nahrávači Petr Zapletal s Filipem Habrem. Venezuelská hvězda Andy Rojas se ke zbytku týmu připojí až na konci září. Podobně jako Radek Mach a právě Zapletal kvůli reprezentačním povinnostem. Ti ale přijeli s národním týmem na týdenní soustředění do Budějc.

Trenér Jan Svoboda, který zároveň koučuje i reprezentaci mužů, by měl vytáhnout náš tým mezi evropskou elitu. Kvůli tomu jej vedení VK ČB angažovalo. Nahradil Petra Broma (ten vystřídal Svobodu v Příbrami) a smlouvu podepsal na pět let.

Na prvním společném srazu nastínil svým svěřencům plán přípravy. Začínat se bude pěkně zostra, je totiž třeba nabrat fyzičku. „V programu je především posilovna, běhání a plavání,“ informoval nový kouč Jihostroje. Poté už všichni vyrazili do posilovny bývalého špičkového hokejisty Jardy Pouzara, odpoledne už pak zase běhali před sportovkou. 

„Nikdo se na začátek sezony netěší. To je asi u všech stejné, i v ostatních sportech. Ale fyzická příprava k tomu všemu patří, je to naše práce,“ mávl rukou kapitán Michal Sukuba.

Přípravné období potrvá zhruba do poloviny září, kdy končí evropský šampionát pořádaný Českou republikou a Rakouskem. Poté už by měl být tým kompletní. Právě kvůli několika chybějícím členům Jihostroje by neměl obhájce trofeje absolvovat některé antukové turnaje. Příští týden ale do slavné Dřevěnice vyrazí.

„Ty dva nebo tři turnaje na antuce nám nikterak chybět nebudou,“ kroutil hlavou asistent trenéra Svobody Stanislav Pochop. Ten povede prakticky celé přípravné období sám do té doby, než se všichni reprezentující včetně trenéra vrátí zpět do klubu.

Jihočeši by měli letos získat opět všechny trofeje na domácí scéně. Ale hlavně by si především prezident klubu Jan Diviš (a samozřejmě pak my, fanoušci) přál, aby se zrodilo premiérové vítězství v Lize mistrů. I kvůli tomu přišli čtyři noví hráči evropských, respektive světových parametrů.

A los celkem našim volejbalistům přál. Sice do základní skupiny dostali italskou mašinu z Cunea, ale také podle mnohých hratelné soupeře Poitiers (mistr Francie) a vítěze německého poháru Unterhaching. „Los dopadl dobře, myslím, že bychom mohli třeba pomýšlet i na postup, když nám bude přát trochu štěstí,“ věří prezident klubu Jan Diviš.  

Hráči ale byli opatrnější. „V Lize mistrů nejsou slabí soupeři, nemůžeme si vybírat, na koho narazíme,“ vysvětloval univerzál Radek Motys. „Když se nám podaří před domácím publikem alespoň jednou vyhrát, budeme moc rádi,“ dodal.

 
 
Napsal CardaR

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Spor o Krajinskou ulici: Doprava do...

  • Notně opilý jedenatřicetiletý muž budil...

  • Řidička dostala na namrzlé silnici smyk a s...

  • Rozloučení je velmi silným okamžikem. A...

Reklama
 
 

Kam dál?

Mistrovství ČR ve volejbalu na antuce vyhráli Čtveráci

neděle, 17. července 2011, 21:49

Řada českých reprezentantů, ať už bývalých nebo současných, zavítala do českobudějovického ďolíčku. A s nimi nespočet...

Volejbalisté se na Meťáku utkají o titul antukového mistra ČR

pátek, 15. července 2011, 18:15

Kvalitní volejbalovou podívanou připravil českobudějovickým fandům tohoto sportu předseda AMS a pořadatel letní...

Volejbaloví mistři angažovali španělského mistra z Venezuely

středa, 13. července 2011, 10:05

Poslední díra v sestavě českobudějovického Jihostroje, suveréna loňské sezony, už je zalepená. Vedení VK ČB angažovalo...