Počasí dnes18 °C, zítra23 °C
Sobota 27. dubna 2024  |  Svátek má Jaroslav

Dvouhodinovou bitvu jihu proti severu vyhrál Jihostroj

Ve 22. kole volejbalové Uniqa extraligy vyhrály Budějce nad Duklou Liberec 3:2. Svěřenci trenéra Jana Svobody tak ve šlágru kola udrželI první místo a o jeden bod navýšili náskok právě před Libercem. Výhra nebyla zadarmo, mistři přišli o univerzála Jakuba Novotného.

Hosté z Liberce začali utkání lépe. Jihostroj na nahrávce s Filipem Habrem marně dotahoval náskok, povedlo se mu to až v koncovce. V té navíc skončil zápas pro Jakuba Novotného, který při bloku špatně došlápl a s poraněným kotníkem hřiště opustil.

Dotáhnout se domácím nepovedlo úplně, ale ve druhém setu na druhý tým tabulky vlétli ve velkém stylu a povolili mu uhrát pouze patnáct bodů. První bod si Liberec připsal po třetím setu, který získal v dramatické koncovce ve svůj prospěch. Ve čtvrtém setu byli zase o chlup lepší Budějčáci.

Atraktivní zápas tak dospěl do tie breaku, který zvedal diváky ze sedadel. Velkou přetahovanou o každý bod nakonec domácí zvládli lépe.

Nejlepším hráčem utkání byl Venezuelan Andy Rojas s 25 body. Blokař Štěpán Smrčka jich posbíral 15, kapitán Michal Sukuba s univerzálem Radkem Motysem po 14. Na druhé straně měl nejvíce bodů univerzál Dukly Vodvárka - 26.

Utkání bylo vyrovnané kromě druhého setu, kdy jsme měli velké problémy. Mohli jsme získat dva body, máme jeden. Jsem zklamaný, že jsme šanci na vítězství nevyužili. Divákům se ale zápas musel líbit,“ sdělil po utkání trenér Liberce Michal Nekola.

Předvedli jsme dobrý sport, utkání bylo těsné a vyrovnané. Jsem rád, že máme bod navíc, řekl kouč domácích volejbalistů Jan Svoboda. „Dělal nám problémy liberecký univerzál Vodvárka, od nás bych pochválil blokaře a nahrávače Zapletala.

Jakub Novotný si zřejmě odpočine dva až tři týdny. „Klasický výron, jde o to, jestli těžký nebo lehký. Tak jako tak nám bude delší dobu chybět,“ informoval Svoboda.

Druhý zraněný v utkání by měl být v pořádku. Ve čtvrtém setu zůstal po srážce se spoluhráčem ležet na zemi libero David Juračka a po chvíli musel být s krvácejícím nosem ošetřován. Ale téměř ihned se vrátil zpět do hry. „Nepřemýšlel jsem, kdo by šel místo něj na hřiště. Nakopal bych ho tam zpátky, smál se trenér Jihostroje.

Jihostroj České Budějovice - VK Dukla Liberec 3:2 (-24, 15, -25, 22, 14)

Čas: 116 minut. Rozhodčí: Fink, Kvarda. Diváci: 955.

Jihostroj: Habr, Rojas, Sukuba, Novotný, Fila, Smrčka, libero Juračka - Zapletal, Mach, Motys. Trenér Jan Svoboda.

Dukla: Řezníček, Pešl, Beer, Vodvárka, Hýský, Piovarči, libero Kopáček - Hadrava, Ticháček, Démar, Staněk. Trenér Michal Nekola.