Jihostroj nedal Dukle šanci. K titulu Jihočechům chybí poslední výhra

Neuvěřitelné tři tisíce fanoušků dneska sledovaly třetí finálový zápas mezi Jihostrojem a Duklou. Na domácí půdě byl jasný úkol zvítězit, a změnit tak vyrovnané skore ve prospěch Jihočechů. Přesně to se také povedlo a Jihostroj tak od desátého titulu dělí poslední výhra.

Start do utkání měl tradičně lepší Jihostroj. De Amo nahrávkami vyhledával všechny útočníky a Jihočeši vedli už 10:6. Dukla se postupně rozehrála, zlepšila hlavně obranu na síti a snížila na 9:10, to střídáním „odnesl“ domácí univerzál Filip Křesťan. České Budějovice se znovu nadechly k náporu, zablokovaly liberecké smečaře a perfektně ze všech pozic bodovali Staples s Michálkem. Body přibývaly více na straně domácích, to znamenalo vítězství Jihostroje v prvním setu.

Jihočeská mašina jela i ve druhém setu na plné obrátky. Svůj talent dokazoval nad sítí Šotola, který sázel do pole soupeře z ohromné výšky jeden útok za druhým. Liberecký trenér Nekola vystřídal polského nahrávače Biernata za mladého Srba, ale ani tato změna k zisku setu nestačila.

Bitva jihu proti severu pokračovala i v setu třetím, Liberec se stále nevzdával a rval se o každý balon. Při Štokrově podání vedl už 9:6. Domácí znovu napnuli síly, srovnali stav na ukazateli, šoumen Todua zastavil blokem Pietruczuka a Budějovice šly do koncovky s tříbodovým náskokem. Mach k výbornému výkonu přidal eso a mečbol proměnil Staples. Jihostroj zvítězil doma 3:0 a je jediný krok od zisku mistrovského titulu. Cenu pro nejlepšího hráče zápasu získal Marek Šotola.

VK Jihostroj České Budějovice – VK Dukla Liberec 3:0 (17, 18, 20) stav série 2:1

Rozhodčí: Hudík M., Kovář V., Počet diváků: 3120

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Michálek, Mach, Křesťan, Staples, Todua, De Amo, libero Kryštof. Střídali: Kraffer, Šotola,

Hosté: Pietruczuk, Leikep, Štokr, Grut, Veselý, Biernat, libera Kopáček, Kunc. Střídali: Srb, Holubec, Indra, Správka

Ohlasy po zápase:

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „My jsme dneska předvedli koncertovaný výkon. Jsem rád, že jsme zápas zvládli. V Liberci bychom to samozřejmě chtěli vyhrát, tak uvidíme, snad se nám to podaří. A chtěl bych strašně moc pochválit naše diváky. Takovou kulisu jsem tu strašně dlouho nezažil a ta husí kůže, která z toho jde, je určitě náš sedmej, osmej nebo devátej hráč.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Velká spokojenost, je to krásný výsledek. Po velmi dobrém koncentrovaném výkonu. Obrana byla výborná a Liberec asi s námi prohrál na útoku.“

Aleš Správka (kapitán VK Dukla Liberec): „Budějovice dneska hrály výborně. Nás může mrzet první set za stavu 16:16, kde se podle mě celý zápas zlomil. Oni se dostali do hry a my se pak trápili celý zápas. Zasloužené vítězství pro domácí.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): „Budějovice byly agresivnější. Nemyslím si, že bylo klíčovým okamžikem střídání Šotoly za Křesťana, i když musím uznat, že mladý budějovický univerzál má obrovský potenciál a je velkou nadějí pro český volejbal."

Autoři | Foto VK Jihostroj

Štítky volejbal, finále, Dukla, Jihostroj, Liberec, České Budějovice, Michal Nekola, Marek Šotola, VK Jihostroj České Budějovice, Filip Křesťan, VK Dukla Liberec, Radek Mach, trenér

Jihostroj nedal Dukle šanci. K titulu Jihočechům chybí poslední výhra  |  Míčové sporty  |  Sport  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech