Počasí dnes18 °C, zítra23 °C
Sobota 27. dubna 2024  |  Svátek má Jaroslav

Jihostroj na domácí půdě rozmetal Ústí

Příznivci volejbalu v Českých Budějovicích museli na čtvrtfinálového soupeře Jihostroje čekat až do nedělního večera. Překvapivě se jím stali volejbalisté Ústí nad Labem, kteří po urputném boji v předkole zdolali Příbram.

České Budějovice od prvních míčů ukazovaly, že se na play off připravily opravdu svědomitě. Utkání zahájily ve velkém stylu, tvrdými útoky a především vynikající obranou na síti nedaly svému soupeři nejmenší šanci. První set se vyvíjel naprosto jednoznačně.

Ve druhém setu Jihočeši na chvíli ztratili koncentraci a hostům se podařilo vyrovnat na 9:9. Pak ale španělský nahrávač ve službách Jihostroje vyzval na středu sítě Toduu a ten svým „kladivem“ zavelel k náporu. Křesťan přidal výborný servis a také druhá sada skončila jasnou výhrou pro domácí.

Třetí dějství už bylo v režii jediného týmu, tím byl Jihostroj. Trenér Dvořák do hry zapojil i další hráče, aby si také vyzkoušeli atmosféru čtvrtfinálového klání. České Budějovice v prvním utkání série zvítězily 3:0 a ujaly se vedení 1:0 na zápasy.

VK Jihostroj České Budějovice – SKV Ústí nad Labem 3:0 (13, 19, 14)

Rozhodčí: Rychlík D.,Činátl R. Počet diváků: 1020

Jihostroj: Staples, Todua, De Amo, Michálek, Ondrovič, Křesťan, libero Kryštof. Střídali: Šotola, Kupilík, Mach.

Ústí: Willyam Da Silva, Tibitanzl, Bartůněk L., Koci, Wilson, Kramar, libero Kořínek. Střídali: Bartůněk V., Šulava, Průcha.

Autoři | Foto Dan Kubát

Štítky volejbal, zápas, výhra, Ústí nad Labem, České Budějovice, Jihostroj, Příbram, SK Volejbal Ústí nad Labem

Jihostroj na domácí půdě rozmetal Ústí  |  Míčové sporty  |  Sport  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech