Počasí dnes18 °C, zítra23 °C
Sobota 27. dubna 2024  |  Svátek má Jaroslav

Jihostroj proti Zlínu potvrdil roli favorita

Hned od začátku zápasu nabrali Jihočeši výrazné vedení, které si v podstatě udrželi až do konce zápasu. Díky výbornému servisu a obraně Jihostroj zlínský tým k ničemu nepustil a dovedl zápas do zdárného konce.

Vstup do utkání se volejbalistům týmu Fatra Zlín nepovedl. Jihostroj si vedl dobře na servisu a od toho se odvíjela i úspěšná obrana na síti. Hráči Jihostroje hráli na jistotu a díky tomu získali první set, který univerzál Marek Šotola zakončil dělovým servisem.

I do druhého setu vstoupili lépe domácí.  Za stavu 6:2 si trenér hostů bral první oddechový čas. V průběhu setu domácí „drtili“ hostující tým svými bloky a výrazně jim tak ztížili útok. V koncovce druhého setu Zlín začal skóre stahovat, ale Jihostroj si nenechal vedení vzít.

Vstup do třetího setu byl ze začátku velmi vyrovnaný, jenže poté se do toho Jihostroj pořádně opřel a ujal se vedení. V průběhu celého zápasu výborně blokovala dvojice Staples a Šotola a podle toho se také vyvíjel třetí set. Před koncovkou trenér domácích vystřídal nahrávače De Ama a místo něj dal do hry Křesťana. I přes malý nešvar s rozhodčím a trenérem domácích, Jihostroj vyhrál a připsal si tak další domácí výhru.

"Dneska se nám podařilo držet zápas pod kontrolou. Jsem rád za to, že jsme neztratili koncentraci a zvládli jsme zápas ve třech setech," říká kapitán VK Jihostroj České Budějovice Radek Mach. Na jeho slova navázal také trenér René Dvořák: „Byli jsme velmi slušní na útoku i na přihrávce. Myslím, že jsme zaškodili Zlínu servisem a díky tomu je pak dobře ubránili.“

VK Jihostroj České Budějovice – Fatra Zlín  3:0 (18,19,18)

Sestavy: Domácí: Staples, Mach,Šotola, Kraffer, Ondrovič, De Amo, libero Kryštof. Střídali: Křesťan
Hosté: Barták, Čech, Čechmánek, Adamec, Motyčka, Navláčil, libero Vašíček. Střídali: Kozák, Šulc, Kittel, Bláha.

Autoři | Foto VK Jihostroj

Štítky Jihostroj, volejbal, zápas, Zlín, VK Jihostroj České Budějovice, trenér, Marek Šotola, VSC Fatra Zlín, Radek Mach

Jihostroj proti Zlínu potvrdil roli favorita  |  Míčové sporty  |  Sport  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech