Počasí dnes14 °C, zítra17 °C
Pátek 26. dubna 2024  |  Svátek má Oto

Jihostroj se vrátil na první místo. Kladno v dramatických koncovkách porazil 3:0

Poslední domácí zápas před startem play-off volejbalisté VK České Budějovice zvládli skvěle. Vedoucí Kladno porazili bez ztráty setu a nahradili ho na čele soutěže. O dvojicích pro play-off rozhodne poslední kolo.

Ve sportovce diváci viděli velkou bitvu. Dva ze tří setů vyhráli Jihočeši nejtěsnějším možným rozdílem. V prvním vyhráli 25:23 a ve třetím 28:26. Jen druhá sada byla o malinko klidnější – 25:21. Jelikož ale vyhrálo i Karlovarsko (3:0 ve Zlíně) a za předpokladu, že Liberec s Odolenou Vodou nezaváhá, musí si Budějce na svého soupeře pro čtvrtfinále ještě počkat.

Situace v tabulce je hodně zamotaná. Jihostroj hraje v posledním kole na hřišti čtvrtého Karlovarska, které má manko tři body. Stejný odstup má i Kladno, Liberec pak v případě výhry s Odolenou Vodou bude ztrácet dva body.

VK České Budějovice – Kladno volejbal cz 3:0 (25:23, 25:21, 28:26)

Nejvíce bodující hráči: Michálek, Šotola 10 – Šulista 13, Hýský 10. Rozhodčí: Činátl, Velinov. Smeče: 37:45. Bloky: 10:6. Esa: 6:4. Čas utkání: 92 minut.

České Budějovice: Palgut, Mach, Halaba, Michálek, Todua, Křesťan, libero Kryštof. Střídali: Kupilík, Fila, Polák, Kraffer, Šotola

Kladno: West, Zajíček, Hýský, Šulista, Sobotka, Konečný, libero Moník. Střídali: Bouza, Fortuník, Gromadowski

Autoři | Foto Dominik Svoboda

Štítky VK České Budějovice, Kladno, vítězství, boj, drama, koncovka, VK Jihostroj České Budějovice, Karlovarský kraj, Liberec, České Budějovice, Odolena Voda, Jihostroj, Zlín