Počasí dnes14 °C, zítra17 °C
Středa 8. května 2024  |  Svátek má Statní svátek

Pohoda volejbalistů. Jihostroj nedovolil drama a porazil Ostravu 3:0

Budějčtí volejbalisté se v týdnu s Ostravou utkali v rámci poháru na její půdě a prohráli 2:3. Dnes se spolu utkali znovu v extralize a v domácím prostředí dominovali Jihočeši.

Hlavně první sada byla čistě v režii jihočeského favorita. Ostrava uhrála pouze 12 bodů a domácí diváci si často výměny ke své spokojenosti užívali. Nejvyrovnanější byl druhý set, ve kterém hosté ztratili čtyři body.

Třetí set se podobal prvnímu. Českobudějovičtí postupně navyšovali své vedení a kráčeli za povinnými třemi body. Nejvíce domácí táhl Filip Křesťan, který získal 17 bodů. Jihostroj hosty přehrál ve všech statistikách. Byl lepší na smeči i blocích. Navíc ani jednou nedovolil soupeři získat bod z podání.

V dalším utkání budou hrát Budějce znovu doma. V rámci Českého poháru přivítají ve čtvrtek od 18 hodin Volejbal Brno.

VK České Budějovice – VK Ostrava 3:0 (25:12, 25:21, 25:15)

Nejvíce bodující hráči: Křesťan 17, Mach 9 – Janků 8, Šmídl 7. Rozhodčí: Buchar, Marschner. Smeče: 35:26. Bloky: 10:8. Přímé body z podání: 5:0.

České Budějovice: Kupilík, Mach, Křesťan, Michálek, Ondrovič, Fila, libero Kryštof. Střídali: Palgut, Šotola.

Ostrava: Vašina, Kotas, David, Biernat, Janků, Šmídl, libero Sobczak. Střídali: Bořuta, Nugent, Šoltys, Balon.

Štítky VK České Budějovice, Ostrava, extraliga, volejbal, VK Jihostroj České Budějovice, volejbalista, Filip Křesťan, Volejbal Brno, Volejbalový klub Ostrava, České Budějovice