Počasí dnes18 °C, zítra23 °C
Sobota 27. dubna 2024  |  Svátek má Jaroslav

Kladno je první přemožitel Jihostroje. Rozhodly těsné koncovky

Až v 10. kole volejbalové extraligy pocítili volejbalisté VK České Budějovice hořkost porážky. V repríze loňského finále prohráli Jihočeši na palubovce Kladna 1:3.

Kromě druhého setu, který vyhrály České Budějovice 21:25, musely všechny sady rozhodovat nejtěsnější koncovky. První set vyhrálo Kladno po velké přetahované 31:29. U třetího pak v závěru, kdy domácí vedli o několik bodů, sice dokázali Jihočeši snížit manko, ale prohře 25:23 nezabránili.

Poslední sada byla stejně jako všechny předchozí hodně napínavá a týmy se ve vedení přetahovaly. Hosté sice měli s blížící se koncovkou několik bodů náskok, ale nevyužili toho. Kladno v závěru srovnalo a zápas ukončilo poměrem 32:30.

Po 10. kole mají České Budějovice stejně jako Liberec 27 bodů. Třetí Kladno má o dva body méně.

V dalším utkání se Jihostroj představí v Poháru CEV. Ve čtvrtek ho čeká zápas na palubovce izraelského Hapoel MATE-ASHER AKKO.

Kladno volejbal cz – VK České Budějovice 3:1 (31:29, 21:25, 25:23, 32:30)

Nejvíce bodující hráči: Šulista 21, Hýský 19 – Michálek 17, Halaba 13. Rozhodčí: Činátl, Marchner. Smeče: 69:52. Bloky: 8:18. Přímý bod z podání: 9:4. Čas utkání: 133 minut.

Kladno: West, Zajíček, Hýský, Šulista, Sobotka, Gromadowski, libero Moník. Střídal: Lenc

České Budějovice: Palgut, Křesťan, Michálek, Ondrovič, Todua, Fila, libero Kryštof. Střídali: Kupilík, Mach, Halaba, Šotola

Štítky VK České Budějovice, Kladno, volejbal, VK Jihostroj České Budějovice, Volleyball.cz Kladno, Česká volejbalová extraliga mužů, Liberec