Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Poslední místa ve slalomové reprezentaci jsou obsazena

úterý, 15. července 2014, 19:42

Závody Českého poháru ve vodním slalomu se do budějckého areálu Lídy Polesné v Českém Vrbném vrátily po dvou letech. Naposledy se na jihu Čech bojovalo o Letní olympijské hry v Londýně. I tentokrát šlo o hodně - v reprezentačním výběru zbývala poslední tři volná místa na blížící se MS.

Na zářijový světový šampionát ve Spojených státech amerických se nominovali singlkanoisté Michal Jáně a Jan Mašek. Deblkanoisté Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň obhájili svou nominaci z jara a už v sobotu věděli, že si mohou balit kufry. Jáně s Maškem to tak lehké neměli a museli bojovat do posledních chvil.

Michal Jáně s přehledem ovládl jak sobotní, tak nedělní závody a díky svému stabilnímu výkonu nahradil ve výběru Lukáše Rohana. Jan Mašek měl úkol těžší a do USA letí na úkor svého kamaráda a přítele své sestry Aleny, olympionika Stanislava Ježka. Tomu letenka do Ameriky unikla o 16 setin sekundy.

V ostatních kategoriích bylo jasno už před víkendem a poslední boj o místo náhradníka v kategorii kajakářů si vyjel Zdeněk Ornst. Ten bude v Marylandu startovat v případě, že se do té doby nestačí vyléčit olympijský medailista a úřadující mistr světa Vavřinec Hradilek, který se dlouhodobě potýká s problémy se zády.

V nejbližších dnech čeká reprezentaci soustředění v Deep Creeku, místě, kde se již za dva měsíce odehraje vrchol letošní slalomové sezony. Slalomáři mají před mistrovstvím ještě v plánu světový pohár ve španělském Seu a o dva týdny později závěrečný závod světového poháru v německém Augsburgu na Eis kanále.

Napsal a foto Jan Homolka, www.kanoe.cz

 
 
 


 

Kam dál?

S divokou vodou zápasí v Českém Vrbném kompletní špička

sobota, 12. července 2014, 10:10

O tomto víkendu se ve Vodáckém areálu Lídy Polesné v Českém Vrbném koná další ze série závodů Českého poháru ve slalomu na divoké...

Na slepém rameni raftovali studenti gymnázií

sobota, 24. května 2014, 09:59

Pátý ročník raftových primátorek se konal tento týden ve čtvrtek na řece Malši v úseku slepého ramene a soutoku s Vltavou....

Budějčtí raftaři lovili medaile z řeky Vltavy

úterý, 29. dubna 2014, 09:00

Kvůli extrémně suché zimě, která zapříčinila nízký vodní stav většiny českých řek, došlo k přeložení vodáckých závodů na místa,...

Antonín Haleš obhájil titul maratonského mistra

pátek, 25. října 2013, 19:34

Vodáckým maratonem v Itálii skončila letošní série mezinárodní kanoistické federace ICF Classic Series Canoe Marathon 2013....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.