Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Arnošt Petráček přivezl z ME zlato a stříbro

 
pondělí, 18. srpna 2014, 09:58

Úspěchy jihočeských sportovců neznají mezí. Jedním z posledních, který vynikajícím způsobem reprezentoval Českou republiku, je hendikepovaný plavec Arnošt Petráček. Ten znovu rozšířil svou sbírku o dva cenné kovy, tentokrát z mistrovství Evropy.

Třiadvacetiletý Petráček se v nizozemském Eindhovenu účastnil hned čtyř disciplín. Volným způsobem bojoval na stometrové a padesátimetrové trati, na kratším úseku si navíc střihl motýlka a znak. Delší trať mu během úvodu šampionátu pódiové umístění nepřinesla. S více než osmisekundovou ztrátou bral šesté místo.

O den později se ale už mohl rodák z Písku, žijící v Jankově nedaleko Českých Budějovic, radovat. Na padesáti metrech volným způsobem si doplaval pro stříbrnou medaili. Ve finálovém závodě zaostal pouhých pětatřicet setin sekundy za vítězným Španělem Oribem a na krku se mu blyštila první placka.

Náročný program, který Petráčka čekal, pokračoval hned třetí den mistrovství. Bujaré oslavy proto musely stranou, dopoledne byly na programu rozplavby motýlkem na stejné vzdálenosti. Tu účastník paralympijských her v Londýně zvládl a s přehledem postoupil do finále. Jenže tam se ztrátou téměř pěti sekund skončil na páté pozici.

Přestože musela být únava znát, to nejlepší na mladého závodníka ještě čekalo. Poslední den se totiž plavalo padesát metrů znak, což je Petráčkova absolutně nejoblíbenější trať. Držitel evropského rekordu si v klidu pohlídal postup do finále, které následně také opanoval a skoro s dvousekundovým náskokem před Rusem Lyžichinem zastavil časomíru jako první. Na závěr mistrovství Evropy tak získal pro Českou republiku ještě nejcennější medaili.

„Musím říct, že jsem se na celých závodech cítil moc dobře. Přispěla k tomu nejen profesionální organizace na místě, ale samozřejmě i soustředění v Itálii, které jsem se svým trenérem Jiřím Filipem nedávno absolvoval,“ hodnotil Arnošt Petráček, jenž prožil jeden z nejúspěšnějších šampionátů ve své kariéře.

Spolu s ním se do finálových plaveb probojovali i jeho reprezentační kolegové Jana Berušková (50 metrů znak) a Tomáš Hlavinka (50 metrů prsa).

Foto: archiv Arnošta Petráčka

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
 


 

Kam dál?

V Českém Vrbném se pojede o tituly mistrů České republiky

pátek, 15. srpna 2014, 17:20

Sotva uplynuly dva týdny od slalomových závodů, které se konaly v rámci akce Wave 2014 ve vodáckém areálu Lídy Polesné, a na...

Na kanále řádili kromě olympionika Ježka i muzikanti

středa, 6. srpna 2014, 16:18

Sedmý ročník vodáckého festivalu Wave 2014, který se konal minulý týden ve vodáckém areálu Lídy Polesné, přivezl do Českých...

Poslední místa ve slalomové reprezentaci jsou obsazena

úterý, 15. července 2014, 19:42

Závody Českého poháru ve vodním slalomu se do budějckého areálu Lídy Polesné v Českém Vrbném vrátily po dvou letech. Naposledy se...

S divokou vodou zápasí v Českém Vrbném kompletní špička

sobota, 12. července 2014, 10:10

O tomto víkendu se ve Vodáckém areálu Lídy Polesné v Českém Vrbném koná další ze série závodů Českého poháru ve slalomu na divoké...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.