Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dravé saně opět vybojovaly první místo na dračích lodích na Lipně

pondělí, 18. května 2015, 09:41

Dravé saně, Šnečí roj, Satani z Doubí, Hladoví Hroši, Čápoštikopras, Žabí stehýnka, Kuřecí křidýlka… Žádné názvy prapodivných jídel ani pomatená zoologická zahrada, ale jména několika posádek, které bojovaly na Lipně o pohár České národní ligy dračích lodí.

Předpověď počasí nesledovali týden dopředu jen majitelé krásných zelených trávníků na Loděnici a v jejím okolí, ale i účastníci samotných závodů, kteří neradi vzpomínají na minulý sedmý ročník, kdy pršelo a bahno bylo úplně všude. „Jsem rád, že je hezky. Člověk, když pak přijde mokrý z lodi, je unavený a ještě je mu zima, tak musí o to víc pít, a to se pak nedá zase závodit,“ směje se jeden z účastníků dračích lodí.

Dobrá nálada a bojovný duch byl cítit ve vzduchu již od rána a pokračovalo se v něm až do brzkých ranních hodin, kdy poslední mohykáni bojovali s tím, jak vůbec odnést své tělo někam do tepla.

Pořadatelé lipenských dračích lodí mysleli, jako vždy, i na děti. Letos si opět užili krásný kolotoč, hrálo se divadlo, odvážní si zalezli na umělé stěně nebo si sjeli na kladce.

Posádek se tentokrát sešlo dohromady třicet šest, z toho šest bylo ryze dámských. Některé jezdí tradičně už několikátým rokem ve stejném složení. Jiné jsou složené z lidí čistě náhodných nebo pak firmy dávají dohromady svou posádku. „Letos jsem si myslel, že posádku dohromady ani nedám, ale nakonec se mi to povedlo. Některé lidi ani neznám a nejlepší na tom je, že jsme se umístili jedenáctí, a to se mezi námi vyskytovali i tací, kteří drželi pádlo poprvé v ruce,“ byl spokojený Jan Podlešák, který jel za posádku s názvem VO Jak pijeme, tak jedeme.

Letošní závod vyhráli Dračí Jezdci České Velenice, za nimi se umístila posádka Máš hlad, třetí místo obsadili Satani z Doubí, čtvrtý byl Klub třeboňských kaprů a pátí Gripeni. 

První místo v dámských posádkách vyhrály nepřekvapivě opět Dravé saně, které se i letos poctivě na závod připravovaly pod vedením Karla Trojáka, který je za každého hezkého počasí dřel na vodě. Druhé místo vybojovaly Kubovo stíhačky, třetí pak Žabí stehýnka, čtvrté Kuřecí křidélka a páté Šikovné holky.

Vyhlašování výsledků předcházelo hokejové utkání, které odpoutalo pozornost od jakéhokoliv závodění. Všichni napjatě sledovali hru. Na prohru s Kanadou se však rychle zapomnělo při předávání cen a medailí. Dále pak pokračovala už jen zábava v podobě jídla, pití a koncertů. Největší úspěch mělo vystoupení skupiny Naked Professors. Ze všech stran k Budějcké Drbně doléhala slova chvály. Mejdan pak pokračoval dlouho do noci.

Druhý den se jel závod na jeden kilometr, kterého se zúčastnilo jedenáct posádek. Počasí bylo oproti sobotě chladné a sychravé. První místo si zasloužil tým Outdoor Club Hanace, druhý skončil Klub třeboňských kaprů a třetí Gripeni.

 
 
 


 

Kam dál?

Turnaj podvodních hokejistů uzavře v sobotu plovárnu

čtvrtek, 30. dubna 2015, 11:02

Kdo by si chtěl jít tuto sobotu zaplavat do veřejného bazénu, bude muset vynechat budějckou plovárnu. Ta bude totiž po celý den...

Krumlovský vodácký maraton pojedou závodníci z 20 států

čtvrtek, 9. října 2014, 21:34

Tuto sobotu se uskuteční již dvanáctý ročník největšího vodáckého závodu v České republice - Krumlovského vodáckého maratonu....

Budějčtí raftaři z Outdoor Clubu Hanace poletí do Indonésie

středa, 20. srpna 2014, 17:50

Léto se pomalu chýlí ke konci a raftová sezona s ním. Uplynulý víkend se nesl ve znamení závodů v budějckém areálu Lídy Polesné,...

Arnošt Petráček přivezl z ME zlato a stříbro

pondělí, 18. srpna 2014, 09:58

Úspěchy jihočeských sportovců neznají mezí. Jedním z posledních, který vynikajícím způsobem reprezentoval Českou republiku, je...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka Cestovní kancelář Fischer, napsal dnes server iDNES.cz. Výši transakce neuvedl. Zástupci firem se k obchodu odmítli podle serveru vyjádřit. Spojení špiček českého trhu se zájezdy musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé ODS, ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5 schválili její odvolání, nyní se bude volit nové vedení městské části. Koalici dosud tvořili Piráti, ODS, ANO a SNOP 5, tři ze čtyř stran v pondělí vypověděly koaliční spolupráci s Piráty. Podle zástupců dalších stran starosta nezvládal vedení radnice. Podle Pirátů jde o zástupné důvody a ve skutečnosti zastupitelům vadilo, že se začaly řešit problémy s veřejnými zakázkami.

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a pozicí ve společnosti. Vyplývá to z průzkumu, na kterém spolupracoval Český rozhlas (ČRo) s několika sociology. Do dvou typů vyšší střední třídy náleží zhruba třetina lidí, tři typy nižší střední třídy podle odborníků zahrnují téměř polovinu respondentů a do nejnižší, takzvané strádající třídy patří 18 procent lidí. Průzkumu se v červnu zúčastnilo 4039 respondentů z 1300 obcí, provedly jej agentury MEDIAN a STEM/MARK. Na dnešní tiskové konferenci ho představili zástupci ČRo a tři sociologové.