Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tenisté LTC TONSTAV-SERVICE mají nové vedení. Cílem je zlepšit celkové fungování sportovní sekce

 
pondělí, 17. dubna 2017, 18:23

Klub LTC TONSTAV-SERVICE České Budějovice má novou sportovní manažerku a trenérku. Bývalá hráčka budějckého oddílu, Kateřina Horáková, nastoupila do funkce před pár dny a bude chtít inovovat celkový chod sportovní a závodní činnosti klubu. „LTC je můj domovský klub. Hrála jsem zde do 18 let, než jsme odešla na vysokou školu,“ říká Horáková.

Co bylo vaším prvním úkolem?
Spolu s Jirkou (trenér a manažer klubu Jiří Linha – pozn. autora) jsme museli sestavit tréninkový plán. Dále jsme se snažili seznámit s co největším počtem rodičů a analyzujeme fungování sportovní sekce, abychom co nejdříve mohli zavádět kroky vedoucí ke zlepšení.

V letní sezoně se na kurtech LTC uskuteční hodně turnajů. Pro jaké kategorie to bude?
V mládežnických kategoriích to bude osm turnajů. Půjde o třídy B a C pro žactvo i dorost. Navíc budeme v Budějovicích pořádat i dva turnaje v babytenisu a minitenisu pro nejmenší dětičky.

A co turnaje třídy A?
Tam je rozdíl v tom, že je přiděluje tenisový svaz a pokud bychom ho měli pořádat, bylo by to na úkor našich hráčů. A to nechceme. Když pořádáme béčko nebo céčko, tak máme záruku, že do turnaje zasáhne co nejvíc našich hráčů.

Která akce v roce 2017 bude nejdůležitější na kurtech LTC?
Trojutkání příští víkend. Hrát se bude 22. a 23. dubna. Je to vlastně utkání, které se pravidelně pořádá mezi jižními Čechy, Horním Rakouskem a Bavorskem. Každý tým reprezentuje 10 hráčů od 10 do 14 let. Postupně se utkají v deseti dvouhrách a pěti čtyřhrách. Každý rok rotuje pořadatelství mezi jednotlivými zeměmi a letos to vyšlo k nám. V sobotu bude dvouhra, v neděli pak čtyřhra.

A v letní sezoně?
Béčkové turnaje starších žákyň (8. až 11. července) a dorostenek (15. až 18. července). Turnaj starších žákyň se nám podařilo dostat do série Champions Bowl, což znamená, že semifinalistky turnaje získají možnost startovat na mezinárodním světovém finále v chorvatském Umagu. V květnu a červnu budou navíc u nás soutěže družstev.

Kateřina Horáková a Jiří Linha

 


 

Kam dál?

Klub LTC TONSTAV-SERVICE vyměnil trenéry a zahájil novou etapu...

pátek, 14. dubna 2017, 15:15

Budějcký tenisový klub LTC TONSTAV-SERVICE angažoval nové trenéry a obměnil sportovní vedení, aby zahájil přestavbu sportovní...

Kurty LTC TONSTAV-SERVICE hostily turnaj dorostenců. Domácí Soukup...

středa, 5. dubna 2017, 09:10

Poslední turnaj zimní části tenisové sezony 2016/2017 obstarali na kurtech LTC TONSTAV-SERVICE České Budějovice dorostenci....

Budějce hostily silně obsazený turnaj starších žákyň. Vyhrála ho...

úterý, 21. března 2017, 12:06

Kvalitně obsazený tenisový turnaj pro starší žákyně vyhrála na kurtech LTC TONSTAV-SERVICE České Budějovice první nasazená...

Oblastní přebor mladých tenistek vyhrála hlubocká Vondrášková

středa, 15. února 2017, 12:31

V hale tenisového klubu LTC TONSTAV-SERVICE České Budějovice se utkaly dorostenky v oblastním přeboru. Za domácí klub nastoupilo...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Před vysvědčením na Maker Faire Prague. Sedm aktivit, které s dětmi můžete vyzkoušet na festivalu kreativity

Festival Maker Faire Prague 2019 definitivně uzavřel letošní výzvu pro makery – novodobé kutily a všechny tvořivé lidi, kteří předvedou svá díla o víkendu 22. a 23. června na Výstavišti Praha. Chystá se přehlídka téměř 200 projektů, při níž můžete žasnout nad tím, co všechno lidé ve volném čase vyrábějí. A nejvíc si to užijí děti. Co si mohou mimo jiné na festivalu vyzkoušet?

Legendární Dave Mustaine z kapely Megadeth bojuje s rakovinou

Dave Mustaine, frontman kapely Megadeth, má rakovinu krku. Tato zpráva, kterou kapela zveřejnila v pondělí, vyděsila fanoušky z celého světa. Zpívajícímu kytaristovi okamžitě vyjádřili obrovskou podporu.

Odsouzená za vraždu otěhotněla ve věznici. Teď je v Jilemnici a místním se to nelíbí

Petra Janáková, která byla odsouzena za vraždu sběratele, a následně byl její trest kvůli těhotenství přerušen, nyní pobývá v Jilemnici. Místní jí na sociálních sítích adresují nenávistné i vulgární vzkazy.