Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Klub LTC TONSTAV-SERVICE vyměnil trenéry a zahájil novou etapu fungování

 
pátek, 14. dubna 2017, 15:15

Budějcký tenisový klub LTC TONSTAV-SERVICE angažoval nové trenéry a obměnil sportovní vedení, aby zahájil přestavbu sportovní činnosti. Jedním z nich je Jiří Linha, který se navíc vrací do známého prostředí, protože z největšího jihočeského města pochází. Posledních šest let hrál za Tábor.

V klubu LTC jste na pozici trenéra a manažera teprve chvilku. Stihl jste poznat místní hráče?
Na to samozřejmě moc času nebylo. Teprve minulý týden jsem skončil v Táboře, kde jsem trénoval šest let. Naplno jsem v Českých Budějovicích teprve od tohoto pondělka. Navíc tento týden je přechod ze zimního období na letní a u nás na kurtech se netrénuje. Děti mají soustředění ve Velešíně. Podle výsledků a jmen na turnajích ale místní hráče alespoň okrajově v oku mám.

Co dětem ze svých zkušeností rád předáváte?
Zaměřuji se na variabilitu hry. Snažím se předat zkušenosti s vedením zápasů, které jsem během své kariéry nasbíral. Dětem tohle většinou chybí. Dávám jim rady, jak hrát proti jednotlivým stylům a typům soupeřů.

Jaké máte osobní cíle z pohledu výchovy tenisových nadějí?
Nastavili jsme si několik priorit. Obecně jde o zkvalitnění trenérského procesu, lepší komunikace mezi rodiči, trenéry a vedením. A pak poskytování služeb závodním i rekreačním hráčům.

Chystáte nějakou úplnou novinku?
Převratnou novinku ne. Jdeme po drobnostech, které vytvoří celek. Od kondiční přípravy, přes rozbory videa až po samotnou hru. Chtěli bychom, aby se trenéři s dětmi více věnovali i komunikaci a spolupráci. Na podzim připravíme soustředění. O prázdninách navíc budou letní tenisové kempy.

V jakém horizontu byste chtěl, aby byly změny vidět?
To uvidíme, ale jak jsem nastínil, tak postupnými krůčky chceme jít ke zlepšení. Věřím, že to ocení i rodiče a diváci, na které se chceme spolu s Katkou (trenérka a manažerka Kateřina Horáková – pozn. autora) zaměřit. Rádi bychom i s nimi více pracovali a dostali je na domácí zápasy.

 


 

Kam dál?

Kurty LTC TONSTAV-SERVICE hostily turnaj dorostenců. Domácí Soukup...

středa, 5. dubna 2017, 09:10

Poslední turnaj zimní části tenisové sezony 2016/2017 obstarali na kurtech LTC TONSTAV-SERVICE České Budějovice dorostenci....

Budějce hostily silně obsazený turnaj starších žákyň. Vyhrála ho...

úterý, 21. března 2017, 12:06

Kvalitně obsazený tenisový turnaj pro starší žákyně vyhrála na kurtech LTC TONSTAV-SERVICE České Budějovice první nasazená...

Oblastní přebor mladých tenistek vyhrála hlubocká Vondrášková

středa, 15. února 2017, 12:31

V hale tenisového klubu LTC TONSTAV-SERVICE České Budějovice se utkaly dorostenky v oblastním přeboru. Za domácí klub nastoupilo...

Oblastní přebor v hale LTC nabídl i souboj domácích hráček. Turnaj...

pátek, 3. února 2017, 08:51

Čtyřiadvacet hráček kategorie starších žákyň se představilo v hale LTC TONSTAV-SERVICE České Budějovice na oblastním přeboru....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Před vysvědčením na Maker Faire Prague. Sedm aktivit, které s dětmi můžete vyzkoušet na festivalu kreativity

Festival Maker Faire Prague 2019 definitivně uzavřel letošní výzvu pro makery – novodobé kutily a všechny tvořivé lidi, kteří předvedou svá díla o víkendu 22. a 23. června na Výstavišti Praha. Chystá se přehlídka téměř 200 projektů, při níž můžete žasnout nad tím, co všechno lidé ve volném čase vyrábějí. A nejvíc si to užijí děti. Co si mohou mimo jiné na festivalu vyzkoušet?

Legendární Dave Mustaine z kapely Megadeth bojuje s rakovinou

Dave Mustaine, frontman kapely Megadeth, má rakovinu krku. Tato zpráva, kterou kapela zveřejnila v pondělí, vyděsila fanoušky z celého světa. Zpívajícímu kytaristovi okamžitě vyjádřili obrovskou podporu.

Odsouzená za vraždu otěhotněla ve věznici. Teď je v Jilemnici a místním se to nelíbí

Petra Janáková, která byla odsouzena za vraždu sběratele, a následně byl její trest kvůli těhotenství přerušen, nyní pobývá v Jilemnici. Místní jí na sociálních sítích adresují nenávistné i vulgární vzkazy.