Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vondrov o víkendu patřil příznivcům parkuru

 
úterý, 28. srpna 2012, 09:02

Znalci tvrdí, že nejhezčí pohled na svět je z koňského hřbetu. Budějcká Drbna si dovoluje tvrdit, že neméně hezký pohled je na dokonalou souhru člověka a koně, jejich společné překonávání překážek a soulad pohybu.

Přesně to o víkendu předvedly dvojice jezdců a koní, které se zúčastnily tradičních jezdeckých závodů v parkuru - Velké ceny Města Hluboká nad Vltavou ve dvoře Vondrov.

Třináctý ročník závodů nabídl návštěvníkům dvoudenní program zajímavých skokových soutěží s různým stupněm obtížnosti. Na překážkové dráze diváci sledovali a uznalým potleskem ocenili velmi dobré výkony, atraktivní podívanou doplnil i zasvěcený výklad komentátora, který oznamoval nejen průběžné pořadí, ale glosoval také nejlepší výkony.

Pohodu podpořilo také počasí, které sice bylo proměnlivé, ale na rozdíl od loňského ročníku, kdy v sobotu lilo jak z konve, letos jezdce, koně ani diváky nepokropilo a hlavně v neděli jim dopřálo i slunce.

Na programu ale nebyly jen skokové soutěže, ale také mimosoutěžní, divácky atraktivní skok přes kolmou zeď. I letošní ročník provázelo napětí - bude překonán vondrovský rekord ve výšce zdi 197 centimetrů? A překoná někdo magickou hranici 205 centimetrů? Odpověď na tyto otázky je: „Ne, nestalo se tak, rekord překonán nebyl.“ Zůstal výzvou pro další ročník.

Ale dobrou náladu všech, jezdců, majitelů stájí, návštěvníků a organizátorů to nijak neovlivnilo, naopak. Všichni si průběh parkurových závodů pochvalovali a shodli se na tom, že si bez parkuru na Vondrově konec srpna už ani neumí představit.

A stejně tak si neumí akci představit bez doprovodných programů, z nichž letos asi nejvíc zaujala ukázka přirozené komunikace s koněm, kterou předvedl Miloslav Simandl.

Se svými dvěma koňmi Apawi a Denym představil divákům zajímavou podívanou, při které v synchronizovaném pohybu trojice prováděla téměř taneční kroky a úkroky, téměř cirkusové číslo, při kterém jezdec stojí na hřbetech dvou koní a další atraktivní kousky - atraktivní zejména tím, že se je koně naučili díky „nedrezurní“, partnerské komunikaci.

O tomto velmi zajímavém způsobu „výchovy“ nebo výcviku koně a přirozeném partnerstvím mezi člověkem a koněm si Budějcká Drbna s Miloslavem Simandlem povídala v samostatném rozhovoru, který vám přinese v nejbližších dnech.

 


 

Kam dál?

Od soboty můžete na Lipně poměřit síly s olympioniky

pondělí, 20. srpna 2012, 16:19

V sobotu zahájil starosta obce Lipno nad Vltavou Zdeněk Zídek společně s Kateřinou Neumannovou a Martinem Doktorem devítidenní...

Dvůr Vondrov se chystá na svátek koní a parkuru

pondělí, 20. srpna 2012, 09:29

Konec srpna mají už tradičně milovníci koní a jezdeckého sportu spojený se závody v parkuru, které pravidelně pořádá Jezdecká...

Během festivalu se můžete zdokonalit v inline bruslení

sobota, 11. srpna 2012, 08:58

Od příští soboty 18. srpna se bude v Lipně nad Vltavou, oblíbené destinaci mezi mnoha Budějčáky, konat devítidenní Lipno Sport...

Rallye České Budějovice dominovaly silné čtyřkolky

pátek, 27. července 2012, 14:30

Více než stovka soutěžních posádek se o uplynulém víkendu zúčastnila již třetího ročníku Rallye České Budějovice. Další podnik...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: "Čističi" Facebooku se musejí dívat na zabíjení zvířat i dětí

Nekonečný přísun videí zobrazujících násilí na lidech i na zvířatech, katastrofální pracovní podmínky i trvalý tlak ze strany nadřízených. S tím vším se podle reportáže webu The Verge potýkají pracovníci amerických center pro odstraňování zakázaného obsahu z facebooku. Náplň práce se zjevně podepisuje na psychice "moderátorů", u kterých se objevují deprese nebo post-traumatická stresová porucha (PTSD).

Čaputová chce na Slovensku korespondenční volbu prezidenta

Slovensko by ještě letos mohlo schválit zavedení korespondenční volby prezidenta pro Slováky žijící v zahraničí. Dnes to při návštěvě Prahy řekla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Slováci nyní mohou korespondenčně hlasovat v parlamentních volbách, hlavu státu dosud mohli vybírat pouze ve volebních místnostech na Slovensku nebo na zastupitelských úřadech.

Češi nevěří institucím, EU není výjimkou

Češi mají obecně malou důvěru v instituce – ať už se jedná o ty národní nebo o Evropskou unii. Plyne to z exkluzivního průzkumu agentury Median pro projekt Moje Evropa.