Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vondrov o víkendu patřil příznivcům parkuru

 
úterý, 28. srpna 2012, 09:02

Znalci tvrdí, že nejhezčí pohled na svět je z koňského hřbetu. Budějcká Drbna si dovoluje tvrdit, že neméně hezký pohled je na dokonalou souhru člověka a koně, jejich společné překonávání překážek a soulad pohybu.

Přesně to o víkendu předvedly dvojice jezdců a koní, které se zúčastnily tradičních jezdeckých závodů v parkuru - Velké ceny Města Hluboká nad Vltavou ve dvoře Vondrov.

Třináctý ročník závodů nabídl návštěvníkům dvoudenní program zajímavých skokových soutěží s různým stupněm obtížnosti. Na překážkové dráze diváci sledovali a uznalým potleskem ocenili velmi dobré výkony, atraktivní podívanou doplnil i zasvěcený výklad komentátora, který oznamoval nejen průběžné pořadí, ale glosoval také nejlepší výkony.

Pohodu podpořilo také počasí, které sice bylo proměnlivé, ale na rozdíl od loňského ročníku, kdy v sobotu lilo jak z konve, letos jezdce, koně ani diváky nepokropilo a hlavně v neděli jim dopřálo i slunce.

Na programu ale nebyly jen skokové soutěže, ale také mimosoutěžní, divácky atraktivní skok přes kolmou zeď. I letošní ročník provázelo napětí - bude překonán vondrovský rekord ve výšce zdi 197 centimetrů? A překoná někdo magickou hranici 205 centimetrů? Odpověď na tyto otázky je: „Ne, nestalo se tak, rekord překonán nebyl.“ Zůstal výzvou pro další ročník.

Ale dobrou náladu všech, jezdců, majitelů stájí, návštěvníků a organizátorů to nijak neovlivnilo, naopak. Všichni si průběh parkurových závodů pochvalovali a shodli se na tom, že si bez parkuru na Vondrově konec srpna už ani neumí představit.

A stejně tak si neumí akci představit bez doprovodných programů, z nichž letos asi nejvíc zaujala ukázka přirozené komunikace s koněm, kterou předvedl Miloslav Simandl.

Se svými dvěma koňmi Apawi a Denym představil divákům zajímavou podívanou, při které v synchronizovaném pohybu trojice prováděla téměř taneční kroky a úkroky, téměř cirkusové číslo, při kterém jezdec stojí na hřbetech dvou koní a další atraktivní kousky - atraktivní zejména tím, že se je koně naučili díky „nedrezurní“, partnerské komunikaci.

O tomto velmi zajímavém způsobu „výchovy“ nebo výcviku koně a přirozeném partnerstvím mezi člověkem a koněm si Budějcká Drbna s Miloslavem Simandlem povídala v samostatném rozhovoru, který vám přinese v nejbližších dnech.

 


 

Kam dál?

Od soboty můžete na Lipně poměřit síly s olympioniky

pondělí, 20. srpna 2012, 16:19

V sobotu zahájil starosta obce Lipno nad Vltavou Zdeněk Zídek společně s Kateřinou Neumannovou a Martinem Doktorem devítidenní...

Dvůr Vondrov se chystá na svátek koní a parkuru

pondělí, 20. srpna 2012, 09:29

Konec srpna mají už tradičně milovníci koní a jezdeckého sportu spojený se závody v parkuru, které pravidelně pořádá Jezdecká...

Během festivalu se můžete zdokonalit v inline bruslení

sobota, 11. srpna 2012, 08:58

Od příští soboty 18. srpna se bude v Lipně nad Vltavou, oblíbené destinaci mezi mnoha Budějčáky, konat devítidenní Lipno Sport...

Rallye České Budějovice dominovaly silné čtyřkolky

pátek, 27. července 2012, 14:30

Více než stovka soutěžních posádek se o uplynulém víkendu zúčastnila již třetího ročníku Rallye České Budějovice. Další podnik...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.