Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Téměř stovka závodníků se proháněla okolo Budějc

 
úterý, 18. září 2012, 22:00

Extrémní závod dvojic Hanman 2012, který pořádal dětský oddíl outdoor club HANACE, se do okolí Budějc vrátil už počtvrté. Tentokrát přilákal na start rekordní počet závodníků.

Celkově 47 dvojic (41 dospělých a 6 dětských) se v sobotu vydalo změřit své síly v kombinaci kolo - běh - voda do prostoru startu mezi Malým a Velkým jezem v Českých Budějovicích.

Na závodníky čekala trasa dlouhá 45 kilometrů. Prvních třicet si závodníci užili v sedle kola, když přibližně hodinu a půl zdolávali trasu vedoucí z Budějc přes Plav, Kamenný Újezd, Zlatou Korunu do Kroclova.

V depu došlo k odstavení bicyklu, přezutí bot a hurá na pětikilometrový běh přes Jamné a řeku Vltavu do Boršova nad Vltavou.

Tam účastníky závodu čekal poslední úsek - sjezd na kanoi po řece Vltavě do centra Budějc a poté pádlování proti proudu řeky Malše zpět do prostoru, kde samotný závod začal, tedy k levému břehu Malše mezi Malým a Velkým jezem.

Start byl naplánován na 11. hodinu a už od devíti se začali objevovat první závodníci. Následovala prezentace, výklad trati a mohlo být odstartováno.

Jako první se na trať vydalo šest dvojic dětí, které ale čekala trať o poznání kratší. Na kole do Plava, běh k Poliklinice Jih a poté vodácká část po Malši k soutoku a zpět. I tak ale dětem dala tato trasa zabrat. Ti nejlepší ji zvládli v čase 2 hodin 6 minut a 56 sekund.

V tu dobu už bylo všechno připraveno na start hlavního závodu a nervozita postupně stoupala. Kvůli velkému počtu startujících zvolili organizátoři start intervalový ve skupinách asi po deseti dvojicích. Pořadí závodníků určilo datum přihlášení, na trať se postupně vydali muži, mixy, ženy a veteráni.

Počasí závodníkům přálo, nebýt chvilkami silně nárazového větru, bylo ideální. Jako první do depa v Kroclově dorazila dvojice Dobro došli z Prahy. Tým složený z Petra Lukáše a Michaela Hlinici nedal svým soupeřům během cyklistické etapy žádnou šanci a vyhrál ji s časem 1:22:00.

Následoval běh, který pořadím pořádně zamíchal. Vedoucí dvojici Dobro došli vystřídal tým Vážených Manželů Piklových s časem 27 minut. Chleba se měl lámat až ve vodácké, finální etapě závodu. Do ní závodníci nastoupili v Boršově nad Vltavou a čekalo je posledních deset kilometrů na svižně tekoucí řece Vltavě.

Vodáckou část dokončily se stejným časem dva týmy, a to již zmínění Dobro došli a pardubičtí Tělochlubičové ve složení Ondřej Rolenc a Jan Brett. Cílovou pásku nakonec protnuli shodně s časem 1:05:00.

Z celkového vítězství se však radovala posádka Dobro došli. Týmu Tělochlubičů v cíli chyběly dvě minuty, které ztratily na cyklistické trati. Nedlouho poté začali do cíle dojíždět další závodníci bojující nejen o vítězství ve své kategorii, ale také o co nejlepší celkový čas.

Každý si akci určitě užil a hned po dokončení závodu mířila vlídná slova nejen k hlavní organizátorce závodu Barboře Beránkové, ale také celému oddílu HANACE, který v okolí Budějc pořádá různé volnočasové aktivity jak pro ty nejmenší, tak pro sportovce a milovníky adrenalinových závodů.

Celkové výsledky

Muži
1. Dobro došli (Petr Lukáš, Michael Hlinica) 3:00:00
2. Tělochlubičové (Ondřej Rolenc, Jan Brett) 3:02:00
3. LuPa (Lukáš Novotný, Pavel Fiala) 3:12:00

Ženy
1. Turborafny (Julie Tužová, Kateřina Beránková) 3:39:00
2. Baterka (Tereza Ondoková, Barbora Čížková) 3:53:00
3. Khocouři (Lenka Filipová, Kateřina Pixová) 4:07:00

Mix
1. Vážení Manželé Piklovi (Alice Piklová, Vláďa Pikl) 3:03:00
2. Žižkovský tygři (Andrea Chalupová, Lukáš Nový) 3:23:00
3. 95 (Iva Marklíková, Michael Kozák) 3:25:30

Děti
1. Kuba na druhou (Jakub Konečný, Jakub Antoň) 2:06:56
2. Bezobratlí (Marek Jalal, Martin Veselý) 2:07:19
3. TeVe (Veronika Kučerová, Tereza Chmelová) 2:08:47

Kompletní výsledky včetně informací o dalších akcí HANACE lze také najít na webu www.hanace.info.

 


 

Kam dál?

Vondrov o víkendu patřil příznivcům parkuru

úterý, 28. srpna 2012, 09:02

Znalci tvrdí, že nejhezčí pohled na svět je z koňského hřbetu. Budějcká Drbna si dovoluje tvrdit, že neméně hezký pohled je na...

Od soboty můžete na Lipně poměřit síly s olympioniky

pondělí, 20. srpna 2012, 16:19

V sobotu zahájil starosta obce Lipno nad Vltavou Zdeněk Zídek společně s Kateřinou Neumannovou a Martinem Doktorem devítidenní...

Dvůr Vondrov se chystá na svátek koní a parkuru

pondělí, 20. srpna 2012, 09:29

Konec srpna mají už tradičně milovníci koní a jezdeckého sportu spojený se závody v parkuru, které pravidelně pořádá Jezdecká...

Během festivalu se můžete zdokonalit v inline bruslení

sobota, 11. srpna 2012, 08:58

Od příští soboty 18. srpna se bude v Lipně nad Vltavou, oblíbené destinaci mezi mnoha Budějčáky, konat devítidenní Lipno Sport...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Nicholas Winton byl velmi skromný, říká o něm jedna z jeho „dcer“ Zuzana Marešová

Asi není nutné připomínat neskutečný čin Nicholase Wintona, muže, který zachránil 669 židovských dětí před smrtí v koncentračních táborech. Česká mincovna nyní nechala vytvořit zlatý dukát s vyobrazením právě tohoto hrdiny.

Šikana ve školách zůstává, dvě třetiny případů jsou v ZŠ

Šikana ve školách je stále problém, počty telefonátů dětí, které se kvůli ní obrací na Linku bezpečí, se v posledních letech pohybují mezi 1800 a 2300 ročně. Za posledních devět let vzrostl zejména počet případů, kdy si děti stěžují na šikanu v počítačovém světě. Vyplývá to z údajů Linky bezpečí, které sdělila její mluvčí Regina Jandová. Podle ministerstva školství se zhruba dvě třetiny případů šikany týkají základních škol, třetina škol středních.

Zemřel trojnásobný mistr světa formule 1 Rakušan Niki Lauda

Ve věku 70 let v pondělí zemřel trojnásobný mistr světa formule 1 Niki Lauda. S odvoláním na rodinu legendárního rakouského jezdce o tom dnes informovala agentura APA. Laudu, který se věnoval také podnikání v leteckém průmyslu, v poslední době trápily vážné zdravotní problémy. Loni v srpnu se podrobil transplantaci plic. Titul mistra světa Lauda získal v letech 1975, 1977 a 1984.