Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Jakub Smrž se po roce vrací ke značce Ducati

 
úterý, 19. listopadu 2013, 19:40

Třicetiletý ostřílený motocyklový závodník Jakub Smrž využije v příštím roce služeb britské stáje Millsport Racing Ducati. Rychlý Budějčák usedne ve dvanáctidílném seriálu British Superbike Championship 2014 do sedla stroje 1199 Panigale.

Millsport Racing Ducati je součástí zastoupení motocyklů Ducati Millsport v Severním Irsku a účastní se závodů od roku 2006. Příští sezona bude první, v níž tým z anglického Winchesteru okusí vrcholnou třídu. Letos dokázal zvítězit v kategorii Superstock britského šampionátu superbiků na tratích v Knockhillu a Oulton Parku.

„Pro nás je skvělou zprávou, že můžeme do našeho týmu přijmout jezdce Jakubových kvalit. Má mnoho zkušeností se stroji Ducati díky tomu, že šest let jezdil Mistrovství světa superbiků a letos navíc stačil poznat všechny britské tratě. Teď se vrací zpět na dvouválec, který dobře zná, což nám dává velkou důvěru v dosažení našeho cíle,“ uvedl manažer závodní stáje Patrick Murray.

V současné době Millsport Racing Ducati pracuje na zbývající části plánů pro rok 2014. „Účast v tomto mistrovství byla v naší dlouhodobé vizi od roku 2006, kdy jsme začali závodit. Proto je teď každý člen týmu velmi nadšený a nemůže se dočkat, až to celé vypukne,“ dodal týmový boss.

Také Kuba Smrž, jehož nejlepším výsledkem v této sezoně bylo šesté místo, se už na novou výzvu moc těší. „Jsem rád, že v roce 2014 pojedu za Millsport Racing, a že se znovu vracím ke značce Ducati. Během mé první sezony v britském mistrovství pro mě bylo obtížné poznat všechny nové tratě. Jsem si ale jist, že příští rok se o dost zlepším,“ věří rodák z jihočeské metropole.

S motocyklem Panigale sice Smrž ještě nikdy nezávodil, na dvouválci má však hodně najeto. „Těší mě, že mohu být znovu součástí této italské rodiny. Všichni víme, že BSB je těžký šampionát s mnoha rychlými jezdci a náročnými tratěmi, ale budeme intenzivně pracovat na tom, abychom se probojovali do čela. Doufám, že se nám podaří dostat naši Panigale až na vrchol!“ uzavírá odhodlaně jezdec, jehož budeme vídat s tradičním číslem 96.

Kam dál?

Půlmaraton získal významné mezinárodní ocenění

pátek, 8. listopadu 2013, 10:22

Letos na jaře se organizátoři RunCzech běžecké ligy radovali z udělení páté známky kvality a už se můžou pochlubit dalším ziskem...

Do Gerbery se posedmé vrátili gladiátoři

pondělí, 4. listopadu 2013, 18:18

Celkem osmnáct bojovníků K1 a Muay Thai se v sobotu představilo v budějcké Gerbeře při Pardál Gladiators Night 2013. Organizátoři...

Dobročinná aukce skončila, karatisté dostanou přes 17 tisíc

pátek, 1. listopadu 2013, 10:00

Motorkáři a sportovci, fandíte motocyklovému závodníkovi Matěji Smržovi a nestačí vám jen suvenýr ze závodů? Chcete mít i vy doma...

Na Vltavě se strhne mela! Ragbisty tu čeká první duel

středa, 9. října 2013, 12:24

Rugby Club České Budějovice zahájil na podzim roku 2012 oficiální soutěžní činnost v Oblastním přeboru Čech. Od letošní sezony je...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Z Budějc do Rakouska se bude jezdit...

  • VIDEO: Propojka Máje a Vltavy je otevřena....

  • Neznámý vandal poškodil cizí auto. Majiteli...

  • Po nezletilém chlapci už měsíc pátrá...

 
 

O čem píše Drbna.cz

DRBÁRNA: Vizuální stránka jídla nesmyslně nabývá na důležitosti, říká Zdeněk Pohlreich

V Česku před lety nastartoval malou gastronomickou revoluci. Díky televiznímu pořadu ukazoval, že jíst se dá kvalitně a není to ani nic složitého. Zdeněk Pohlreich je dnes stále jednou z nejvýraznějších tváří gastronomického byznysu u nás. V dalším díle Drbárny se rozpovídal třeba o životě v zahraničí nebo o tom, že jídlo by mělo především dobře chutnat.

Historička: O společnosti vypovídá i to, jaké slaví svátky a jak

Ze vzniku Československa v roce 1918 se neradoval každý, později stát vydával instrukce, jak se má tento svátek slavit. Jak se 28. říjen slavil v minulosti a jak to bylo s dalšími svátky z první republiky, zkoumali historici z Masarykova ústavu a Archivu (MÚA) Akademie věd ČR a Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Svá zjištění sepsali v knize, která vyjde letos v srpnu. Bádání přiblížila v rozhovoru Dagmar Hájková z MÚA.

ANKETA: Orwellův zákon aneb rozvědka do každého domu. Přijde Velký bratr i k nám?

V roce 2017 se ve sněmovně projednávala kontroverzní novela zákona o Vojenském zpravodajství a souvisejících zákonů. Tato novela sice vzhledem k podzimním volbám a kauze s Čapím hnízdem spadla pod stůl, nicméně v programovém prohlášení současné vlády v demisi se s přijetím takového zákona počítá. Proč je ale návrh novely z roku 2017 tak kontroverzní a hrozí nadále jeho přijetí?