Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Jakub Smrž se po roce vrací ke značce Ducati

 
úterý, 19. listopadu 2013, 19:40

Třicetiletý ostřílený motocyklový závodník Jakub Smrž využije v příštím roce služeb britské stáje Millsport Racing Ducati. Rychlý Budějčák usedne ve dvanáctidílném seriálu British Superbike Championship 2014 do sedla stroje 1199 Panigale.

Millsport Racing Ducati je součástí zastoupení motocyklů Ducati Millsport v Severním Irsku a účastní se závodů od roku 2006. Příští sezona bude první, v níž tým z anglického Winchesteru okusí vrcholnou třídu. Letos dokázal zvítězit v kategorii Superstock britského šampionátu superbiků na tratích v Knockhillu a Oulton Parku.

„Pro nás je skvělou zprávou, že můžeme do našeho týmu přijmout jezdce Jakubových kvalit. Má mnoho zkušeností se stroji Ducati díky tomu, že šest let jezdil Mistrovství světa superbiků a letos navíc stačil poznat všechny britské tratě. Teď se vrací zpět na dvouválec, který dobře zná, což nám dává velkou důvěru v dosažení našeho cíle,“ uvedl manažer závodní stáje Patrick Murray.

V současné době Millsport Racing Ducati pracuje na zbývající části plánů pro rok 2014. „Účast v tomto mistrovství byla v naší dlouhodobé vizi od roku 2006, kdy jsme začali závodit. Proto je teď každý člen týmu velmi nadšený a nemůže se dočkat, až to celé vypukne,“ dodal týmový boss.

Také Kuba Smrž, jehož nejlepším výsledkem v této sezoně bylo šesté místo, se už na novou výzvu moc těší. „Jsem rád, že v roce 2014 pojedu za Millsport Racing, a že se znovu vracím ke značce Ducati. Během mé první sezony v britském mistrovství pro mě bylo obtížné poznat všechny nové tratě. Jsem si ale jist, že příští rok se o dost zlepším,“ věří rodák z jihočeské metropole.

S motocyklem Panigale sice Smrž ještě nikdy nezávodil, na dvouválci má však hodně najeto. „Těší mě, že mohu být znovu součástí této italské rodiny. Všichni víme, že BSB je těžký šampionát s mnoha rychlými jezdci a náročnými tratěmi, ale budeme intenzivně pracovat na tom, abychom se probojovali do čela. Doufám, že se nám podaří dostat naši Panigale až na vrchol!“ uzavírá odhodlaně jezdec, jehož budeme vídat s tradičním číslem 96.

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Dopravní nehoda u Vodňan, kde se osobní auto...

  • U Vodňan se čelně srazilo osobní auto s...

  • Nad Českem proletěl bolid. Dva největší kusy...

  • VIDEO: Po nárazu do stromu zemřel u Milevska...

Reklama
 
 

Kam dál?

Půlmaraton získal významné mezinárodní ocenění

pátek, 8. listopadu 2013, 10:22

Letos na jaře se organizátoři RunCzech běžecké ligy radovali z udělení páté známky kvality a už se můžou pochlubit...

Do Gerbery se posedmé vrátili gladiátoři

pondělí, 4. listopadu 2013, 18:18

Celkem osmnáct bojovníků K1 a Muay Thai se v sobotu představilo v budějcké Gerbeře při Pardál Gladiators Night 2013....

Dobročinná aukce skončila, karatisté dostanou přes 17 tisíc

pátek, 1. listopadu 2013, 10:00

Motorkáři a sportovci, fandíte motocyklovému závodníkovi Matěji Smržovi a nestačí vám jen suvenýr ze závodů? Chcete mít...