Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Golf Klub České Budějovice otevřel další část veřejného golfového areálu na Švábově Hrádku

 
středa, 28. září 2011, 11:34

Golf Klub České Budějovice dokončil další etapu budování golfového areálu v lokalitě Švábův Hrádek v Českých Budějovicích. Golf Klub investoval od roku 2005 do budování hřiště devět milionů korun ze soukromých zdrojů, řekl ve středu předseda provozující organizace Ladislav Marek.

Slavnostního otevření nové části areálu, která se nachází na více než 5500 metrech čtverečních rekultivované skládky, se zúčastnilo takřka 200 návštěvníků. V průběhu úterního odpoledne odpálili přibližně 7800 golfových míčků.

„Golfový areál na Švábově Hrádku leží v bezprostřední blízkosti centra krajského města. Neformální golfové prostředí představuje tento sport široké skupině občanů našeho krajského města a počet návštěvníků roste rychlým tempem. Fakt, že veškeré investice do tohoto projektu jsou uskutečněny ze soukromých zdrojů členů klubu, svědčí o jejich zapálení pro golfový sport i o přesvědčení, že golf do centra krajského města patří,“ uvedl Ladislav Marek.

Projekt na Švábově Hrádku odstartoval podpisem smlouvy o dlouhodobém pronájmu pozemků města České Budějovice pro vybudování golfového hřiště. Oživení lokality přispívá k omezování vzniku černých skládek a také šetří veřejné prostředky, neboť starost o údržbu zeleně rekultivované skládky přebralo občanské sdružení Golf Klub České Budějovice. Důležitým efektem je také vyplnění volného času řady dětí z nedalekého sídliště Máj, které mohou využít ve stanovených časech služby golfového areálu i trenéra zdarma.

„O vhodném umístění golfu v centru města svědčí také rostoucí návštěvnost golfového areálu. Zatímco v roce 2009 navštívilo první část hřiště pro trénink odpalů necelých 800 návštěvníků, v roce 2010 to bylo již 1 707 návštěvníků. V letošním roce překročí počet návštěvníků s největší pravděpodobností hranici 3000 lidí,“ doplnil Ladislav Marek.

Velkým překvapením je podle něj také zájem studentů Jihočeské univerzity, jejíž koleje stojí v těsném sousedství budovaného veřejného golfu.

Autor: Dobrin Stojcev, Mediafax

 


 

Kam dál?

Místo bývalé sodovkárny Na Dlouhé louce vyroste bytový dům

úterý, 27. září 2011, 13:25

126 nadstandardně řešených bytů s novou infrastrukturou, parkovacími místy i zelení vyroste do jara 2013 v areálu bývalé...

Záchranáři utužovali vztahy při sportovním klání

pátek, 23. září 2011, 16:31

Netradiční akce se uskutečnila ve čtvrtek v areálu českobudějovického Sportovního klubu policie v Kubatově ulici. Krajské...

Čtyřicet procent kontrolovaných prodejců na agrosalónu Země Živitelka...

středa, 7. září 2011, 11:50

Na výstavišti v Českých Budějovicích během konání agrosalónu Země Živitelka zjistila Česká obchodní inspekce (ČOI), že 40 procent...

Jitka Nováčková se hlásí ze Sao Paula

pátek, 2. září 2011, 15:09

Z brazilského Sao Paula se nám přihlásila Česká Miss a hlavně Budějčanda Jitka Nováčková, aby nám poreferovala o tom, jak se tam...

 

Komentáře

Bezedný Frank
Bezedný Frank

Já v plné kráse :-)

středa, 28. září 2011, 12:37
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Z povalování na pohovce do nabušené show od Bastille, která rozdunila Karlín

Britská skupina Bastille v čele s Danem Smithem získává v posledních měsících ohromnou porci pozornosti a vděčí za ní hitu Happier, který utvořili společně s producentem Marshmello. Nejen tento, ale i spoustu dalších hitů skupina předvedla s účastí dvou předskokanů ze samého ostrova.

Jogurtové nápoje? Cukr vede nad ovocem

Praktická jogurtová svačina, na kterou nepotřebujete lžičku. To je asi hlavní výhoda kysaných nápojů oproti klasickým jogurtům. Pokud by byly k dostání neslazené, patřily by jogurtové nápoje k vítaným složkám jídelníčku. Ovocné jogurtové nápoje z nabídky běžných obchodů však obsahují velké množství cukru i přídatné látky. S ovocem většina z nich příliš nepočítá – tvoří jen jednotky procent obsahu.

Celní správa zajistila 33 kilogramů nebezpečného hovězího masa, to mělo skončit v jedné z českokrumlovských restaurací

Celní správa zastavila 12. února v Českém Krumlově osobní auto. Při kontrole příslušníci hlídky mobilního dohledu zjistili, že v kufru je uloženo několik desítek kilogramů syrového hovězího masa. Cizinec, který vozidlo řídil, k nákladu nepředložil žádné doklady.