Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Budějcké Velikonoce ve víru tance

pondělí, 1. dubna 2013, 19:24

Když Velikonoce, tak... na tanečním parketu. A když na tanečním parketu, tak v Budějcích, ve Sportovní hale, na Mistrovství jižních Čech 2013 v tanečním sportu, které Sportovku rozzářilo uplynulou neděli.

Před očima přísné poroty a nadšených diváků předvedlo své taneční umění celkem 238 párů nejen z jižních Čech, ale z celé republiky.

Soutěže ve společenských a latinsko-amerických tancích, rozdělené do několika postupových, věkových i výkonnostních kategorií, okouzlily diváky nejen krásnými kostýmy tanečníků, ale hlavně výbornými výkony, ať už se tančil valčík, waltz, rumba, cha-cha nebo vášnivé passo doble.

Postupovými soutěžemi se postupně nejlepší z nejlepších v kategoriích Děti, Junioři a Dospělí protančili do soutěží pohárových a v nich ve finále porota určila vítěze a mistry jižních Čech v tanečním sportu. Součástí mistrovství byly také takzvané Hobby soutěže.

Mistrovství se konalo pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly a primátora Města České Budějovice Juraje Thomy. Ceny vítězům předávali Petr Podhola, náměstek primátora, a Břetislav Kábele, zastupitel Města České Budějovice.

Soutěžící i jejich doprovodné týmy i letos ocenili jak profesionálně připravený a probíhající program soutěže, tak i zázemí, které pro ně ve Sportovní hale bylo připraveno. Pozitivně vnímali i příjemnou diváckou atmosféru a možnost zúročit a předvést výsledky stovek hodin tvrdých tréninků.

 
 
 


 

Kam dál?

Když Velikonoce, tak na tanečním parketu

čtvrtek, 28. března 2013, 21:13

Velikonoce? Mazance, beránek, sekaná? Tanec kolem plotny? Ale ne, mnohem lepší je skutečný tanec, a to ne jen tak obyčejný, ale...

Budějcké tanečnice z NG Dance Crew zažily úspěšný víkend

středa, 27. března 2013, 20:30

Novými trofejemi se může po uplynulém víkendu pochlubit budějcká taneční skupina New Generation Dance Crew, která se zúčastnila...

Rugbistům začíná o tomto víkendu nabitá jarní sezona

pátek, 22. března 2013, 12:59

Českobudějovičtí rugbisté vstupují v neděli zápasem s Plzní do jarní části své první soutěžní sezony. A ta bude nabitá, čeká je...

Budějčáci prolili litry potu, rozhýbal je den plný sportu

úterý, 19. března 2013, 11:36

Kdo chce opravdu sportovat a něco dělat, čas si vždycky najde. Výmluvy, že v Budějcích není dost možností, jsou skutečně jen...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Nerad odmítám lidi, ale den má bohužel jen 24 hodin, říká budějcký trenér Dominik Kodras

Na trénování "obyčejných lidí" už mu nezbývá čas. Spolu se svým týmem se plně věnuje profesionálním sportovcům. Pod rukama už mu prošla taková jména jako Jirka Novotný, Milan Gulaš, Tomáš Sivok nebo Roman Will. I když je budějčák Dominik Kodras na první pohled sympaťák, v posilovně z něj jde strach. Výsledky se pak ale zaručeně dostaví.

Varování před nebezpečnými dětskými cyklovozíky

Převážení malého dítěte v přívěsném vozíku za jízdním kolem by měla být jedna z nejbezpečnějších variant, jak ho brát na cyklotúru. Jaká je realita? Spotřebitelská organizace dTest otestovala 11 modelů cyklovozíků, pět z nich v testu propadlo. Nedostatky se týkaly praktických zkoušek v terénu, složitého sestavování, nepohodlí, bezpečnostních rizik a obsahu nežádoucích chemikálií.

Potíže s hraním hazardu a závislostí může mít 164 tisíc lidí

Kolem 164 tisíc lidí nad 15 let v Česku může mít podle odborných odhadů problémy s hraním hazardních her a se závislostí na něm. Patologických hráčů je pak bezmála 60 tisíc. Sázení a hraní nemá pod kontrolou asi 13 tisíc mladých do 18 let. Vyplývá to z výroční zprávy o hazardním hraní za loňský rok, s níž by se měla v pondělí seznámit vláda. V posledních letech počty klesly. Češi loni za hazard utratili 249,5 miliardy korun, prohráli 31,3 miliardy.