Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Budějcké Velikonoce ve víru tance

pondělí, 1. dubna 2013, 19:24

Když Velikonoce, tak... na tanečním parketu. A když na tanečním parketu, tak v Budějcích, ve Sportovní hale, na Mistrovství jižních Čech 2013 v tanečním sportu, které Sportovku rozzářilo uplynulou neděli.

Před očima přísné poroty a nadšených diváků předvedlo své taneční umění celkem 238 párů nejen z jižních Čech, ale z celé republiky.

Soutěže ve společenských a latinsko-amerických tancích, rozdělené do několika postupových, věkových i výkonnostních kategorií, okouzlily diváky nejen krásnými kostýmy tanečníků, ale hlavně výbornými výkony, ať už se tančil valčík, waltz, rumba, cha-cha nebo vášnivé passo doble.

Postupovými soutěžemi se postupně nejlepší z nejlepších v kategoriích Děti, Junioři a Dospělí protančili do soutěží pohárových a v nich ve finále porota určila vítěze a mistry jižních Čech v tanečním sportu. Součástí mistrovství byly také takzvané Hobby soutěže.

Mistrovství se konalo pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly a primátora Města České Budějovice Juraje Thomy. Ceny vítězům předávali Petr Podhola, náměstek primátora, a Břetislav Kábele, zastupitel Města České Budějovice.

Soutěžící i jejich doprovodné týmy i letos ocenili jak profesionálně připravený a probíhající program soutěže, tak i zázemí, které pro ně ve Sportovní hale bylo připraveno. Pozitivně vnímali i příjemnou diváckou atmosféru a možnost zúročit a předvést výsledky stovek hodin tvrdých tréninků.

 
 
 


 

Kam dál?

Když Velikonoce, tak na tanečním parketu

čtvrtek, 28. března 2013, 21:13

Velikonoce? Mazance, beránek, sekaná? Tanec kolem plotny? Ale ne, mnohem lepší je skutečný tanec, a to ne jen tak obyčejný, ale...

Budějcké tanečnice z NG Dance Crew zažily úspěšný víkend

středa, 27. března 2013, 20:30

Novými trofejemi se může po uplynulém víkendu pochlubit budějcká taneční skupina New Generation Dance Crew, která se zúčastnila...

Rugbistům začíná o tomto víkendu nabitá jarní sezona

pátek, 22. března 2013, 12:59

Českobudějovičtí rugbisté vstupují v neděli zápasem s Plzní do jarní části své první soutěžní sezony. A ta bude nabitá, čeká je...

Budějčáci prolili litry potu, rozhýbal je den plný sportu

úterý, 19. března 2013, 11:36

Kdo chce opravdu sportovat a něco dělat, čas si vždycky najde. Výmluvy, že v Budějcích není dost možností, jsou skutečně jen...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Nicholas Winton byl velmi skromný, říká o něm jedna z jeho „dcer“ Zuzana Marešová

Asi není nutné připomínat neskutečný čin Nicholase Wintona, muže, který zachránil 669 židovských dětí před smrtí v koncentračních táborech. Česká mincovna nyní nechala vytvořit zlatý dukát s vyobrazením právě tohoto hrdiny.

Šikana ve školách zůstává, dvě třetiny případů jsou v ZŠ

Šikana ve školách je stále problém, počty telefonátů dětí, které se kvůli ní obrací na Linku bezpečí, se v posledních letech pohybují mezi 1800 a 2300 ročně. Za posledních devět let vzrostl zejména počet případů, kdy si děti stěžují na šikanu v počítačovém světě. Vyplývá to z údajů Linky bezpečí, které sdělila její mluvčí Regina Jandová. Podle ministerstva školství se zhruba dvě třetiny případů šikany týkají základních škol, třetina škol středních.

Zemřel trojnásobný mistr světa formule 1 Rakušan Niki Lauda

Ve věku 70 let v pondělí zemřel trojnásobný mistr světa formule 1 Niki Lauda. S odvoláním na rodinu legendárního rakouského jezdce o tom dnes informovala agentura APA. Laudu, který se věnoval také podnikání v leteckém průmyslu, v poslední době trápily vážné zdravotní problémy. Loni v srpnu se podrobil transplantaci plic. Titul mistra světa Lauda získal v letech 1975, 1977 a 1984.