Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dvůr Vondrov se chystá na svátek koní a parkuru

 
pondělí, 20. srpna 2012, 09:29

Konec srpna mají už tradičně milovníci koní a jezdeckého sportu spojený se závody v parkuru, které pravidelně pořádá Jezdecká tělovýchovná jednota Holiday Horses Club Hluboká nad Vltavou ve dvoře Vondrov.

Ani letos tomu nebude jinak a ve dnech 25. až 26. srpna tam proběhne už 13. ročník soutěže v parkuru, Velká cena města Hluboká nad Vltavou.

Program akce slibuje opět zajímavou podívanou, především na výkony koní a jezdců na dráze a překážkách s různými stupni obtížnosti. Skokové soutěže jsou rozdělené podle kategorií a také podle náročnosti skokových variant - kategorie S, ZL, L, dvoufázové skákání, volba překážek, atd.

V programu nechybí ani divácky velmi oblíbená a atraktivní disciplína - skok přes kolmou zeď, dotovaný mimořádnou odměnou pro vítěze, tedy pro jezdce, který na koni zdolá nejvyšší kolmou překážku. Hlavní soutěží závodů je Cena města Hluboká nad Vltavou, skoková soutěž stupně ST*.

V příjemném areálu dvora Vondrov ovšem nebudou pro návštěvníky k vidění jen skokové soutěže. Podle informací Gabriely Kozákové, ředitelky závodů a dvora Vondrov, představí své jezdecké umění i děti z ´přípravky´ JTJ Holiday Horses Club.

„V rámci doprovodného programu je připravena ukázka akrobacie dětí na ponících a také celá řada programů pro děti i mládež, přibližující tradici jezdectví. To je vlastně součástí našeho dlouhodobého programu, ve kterém se věnujeme nejen tréninku dětí, ale snažíme se v nich vyvolat a upevnit vztah ke koním, k přírodě,“ uvedla Gabriela Kozáková.

„Pro děti a mladé jezdce máme různé motivační podněty, jedním z nich bylo například vyhlášení ´sranda´ akce - soutěže o nejlepší masku - a také soutěže o karnevalový parkur na Malé ceně Hluboké nad Vltavou, která se jela tady na Vondrově v sobotu 4. srpna. Ve Velké ceně je zase motivačním prvkem ocenění nejmladšího účastníka v každé skokové soutěži. Naši práci s dětmi a mládeží významně podporuje i náš generální partner,“ doplnila Kozáková.

Podle dalších informací nebude na Velké ceně Hluboké chybět ani občerstvení, oblíbená večerní společenská setkání jezdců, majitelů stájí a vůbec všech milovníků koní a další, pro vondrovský parkur charakteristické, zábavné aktivity.

 


 

Kam dál?

Během festivalu se můžete zdokonalit v inline bruslení

sobota, 11. srpna 2012, 08:58

Od příští soboty 18. srpna se bude v Lipně nad Vltavou, oblíbené destinaci mezi mnoha Budějčáky, konat devítidenní Lipno Sport...

Rallye České Budějovice dominovaly silné čtyřkolky

pátek, 27. července 2012, 14:30

Více než stovka soutěžních posádek se o uplynulém víkendu zúčastnila již třetího ročníku Rallye České Budějovice. Další podnik...

Amatérský triatlonový závod Železný adiktolog už za měsíc

čtvrtek, 26. července 2012, 07:47

Poslední prázdninovou sobotu 25. srpna se v Českých Budějovicích bude konat amatérský triatlonový závod Železný adiktolog. Pořádá...

Juniorští muškaři přivezli zlato z MS ve Francii

úterý, 17. července 2012, 08:12

Vítězem a juniorským mistrem světa pro letošní rok se stal Martin Musil z RSK České Budějovice.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: "Čističi" Facebooku se musejí dívat na zabíjení zvířat i dětí

Nekonečný přísun videí zobrazujících násilí na lidech i na zvířatech, katastrofální pracovní podmínky i trvalý tlak ze strany nadřízených. S tím vším se podle reportáže webu The Verge potýkají pracovníci amerických center pro odstraňování zakázaného obsahu z facebooku. Náplň práce se zjevně podepisuje na psychice "moderátorů", u kterých se objevují deprese nebo post-traumatická stresová porucha (PTSD).

Čaputová chce na Slovensku korespondenční volbu prezidenta

Slovensko by ještě letos mohlo schválit zavedení korespondenční volby prezidenta pro Slováky žijící v zahraničí. Dnes to při návštěvě Prahy řekla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Slováci nyní mohou korespondenčně hlasovat v parlamentních volbách, hlavu státu dosud mohli vybírat pouze ve volebních místnostech na Slovensku nebo na zastupitelských úřadech.

Češi nevěří institucím, EU není výjimkou

Češi mají obecně malou důvěru v instituce – ať už se jedná o ty národní nebo o Evropskou unii. Plyne to z exkluzivního průzkumu agentury Median pro projekt Moje Evropa.