Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dvůr Vondrov se chystá na svátek koní a parkuru

 
pondělí, 20. srpna 2012, 09:29

Konec srpna mají už tradičně milovníci koní a jezdeckého sportu spojený se závody v parkuru, které pravidelně pořádá Jezdecká tělovýchovná jednota Holiday Horses Club Hluboká nad Vltavou ve dvoře Vondrov.

Ani letos tomu nebude jinak a ve dnech 25. až 26. srpna tam proběhne už 13. ročník soutěže v parkuru, Velká cena města Hluboká nad Vltavou.

Program akce slibuje opět zajímavou podívanou, především na výkony koní a jezdců na dráze a překážkách s různými stupni obtížnosti. Skokové soutěže jsou rozdělené podle kategorií a také podle náročnosti skokových variant - kategorie S, ZL, L, dvoufázové skákání, volba překážek, atd.

V programu nechybí ani divácky velmi oblíbená a atraktivní disciplína - skok přes kolmou zeď, dotovaný mimořádnou odměnou pro vítěze, tedy pro jezdce, který na koni zdolá nejvyšší kolmou překážku. Hlavní soutěží závodů je Cena města Hluboká nad Vltavou, skoková soutěž stupně ST*.

V příjemném areálu dvora Vondrov ovšem nebudou pro návštěvníky k vidění jen skokové soutěže. Podle informací Gabriely Kozákové, ředitelky závodů a dvora Vondrov, představí své jezdecké umění i děti z ´přípravky´ JTJ Holiday Horses Club.

„V rámci doprovodného programu je připravena ukázka akrobacie dětí na ponících a také celá řada programů pro děti i mládež, přibližující tradici jezdectví. To je vlastně součástí našeho dlouhodobého programu, ve kterém se věnujeme nejen tréninku dětí, ale snažíme se v nich vyvolat a upevnit vztah ke koním, k přírodě,“ uvedla Gabriela Kozáková.

„Pro děti a mladé jezdce máme různé motivační podněty, jedním z nich bylo například vyhlášení ´sranda´ akce - soutěže o nejlepší masku - a také soutěže o karnevalový parkur na Malé ceně Hluboké nad Vltavou, která se jela tady na Vondrově v sobotu 4. srpna. Ve Velké ceně je zase motivačním prvkem ocenění nejmladšího účastníka v každé skokové soutěži. Naši práci s dětmi a mládeží významně podporuje i náš generální partner,“ doplnila Kozáková.

Podle dalších informací nebude na Velké ceně Hluboké chybět ani občerstvení, oblíbená večerní společenská setkání jezdců, majitelů stájí a vůbec všech milovníků koní a další, pro vondrovský parkur charakteristické, zábavné aktivity.

 


 

Kam dál?

Během festivalu se můžete zdokonalit v inline bruslení

sobota, 11. srpna 2012, 08:58

Od příští soboty 18. srpna se bude v Lipně nad Vltavou, oblíbené destinaci mezi mnoha Budějčáky, konat devítidenní Lipno Sport...

Rallye České Budějovice dominovaly silné čtyřkolky

pátek, 27. července 2012, 14:30

Více než stovka soutěžních posádek se o uplynulém víkendu zúčastnila již třetího ročníku Rallye České Budějovice. Další podnik...

Amatérský triatlonový závod Železný adiktolog už za měsíc

čtvrtek, 26. července 2012, 07:47

Poslední prázdninovou sobotu 25. srpna se v Českých Budějovicích bude konat amatérský triatlonový závod Železný adiktolog. Pořádá...

Juniorští muškaři přivezli zlato z MS ve Francii

úterý, 17. července 2012, 08:12

Vítězem a juniorským mistrem světa pro letošní rok se stal Martin Musil z RSK České Budějovice.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.