Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Amatérský triatlonový závod Železný adiktolog už za měsíc

 
čtvrtek, 26. července 2012, 07:47

Poslední prázdninovou sobotu 25. srpna se v Českých Budějovicích bude konat amatérský triatlonový závod Železný adiktolog. Pořádá ho občanské sdružení PREVENT pod záštitou českobudějovického primátora Juraje Thomy a náměstka primátora Petra Podholy, který se závodu aktivně zúčastní.

 Jde o celostátní sportovně společenskou událost, jejímž cílem je rozšířit povědomí o adiktologických službách a závislostech.

„Závod Železný adiktolog pořádáme proto, abychom náš obor, tedy adiktologii, příjemnou formou přiblížili lidem. Přestože se o závislostech často mluví a tisíce závislých vyhledá každoročně pomoc odborníků, téměř nikdo neví, že věda o závislostech je adiktologie a odborník na závislosti adiktolog. Při slově závislost se většině lidí vybavuje alkohol, drogy a možná ještě hrací automaty. Jen málokdo si všímá rozvíjejících se závislostí na internetu, komunikačních technologiích, realtimeových hrách a podobně,“ přibližuje důvod konání amatérského triatlonu Michal Němec, výkonný ředitel a předseda občanského sdružení PREVENT.

Závod je určen jednak pro pracovníky adiktologických služeb, jako jsou pracovníci sociálních, zdravotních, terapeutických i preventivních služeb a programů, úředníci a podobně, ale také pro abstinující klienty nebo i širokou veřejnost.

„Vítáni jsou nejen trénovaní sportovci, ale také pohyboví amatéři, kteří si chtějí vyzkoušet svoji kondici ve všestranném závodě. Závod není pořádán primárně pro profi triatlonisty, ale zejména pro nadšence pohybu, kteří rádi svojí aktivitou podpoří rozvíjející se obor adiktologie,“ vysvětluje Petra Podzimková, organizátorka závodu. „Na závodníky čeká plavání 500 metrů v řece Vltavě, 20 kilometrů jízdy na kole a pětikilometrový běh,“ dodává Petra Podzimková.

Závod se bude konat na českobudějovickém Sokolském ostrově, kde mimo jiné bude pro závodníky i návštěvníky akce připraven bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Bude také možné pokládat otázky předním českým odborníkům na závislosti nebo si zkusit některý z teoretických testů závislosti.

Pokud by měl kdokoliv zájem se do závodu přihlásit, může tak učinit prostřednictvím on-line přihlášky na www.zelezny-adiktolog.cz, kde jsou k dispozici další důležité informace o závodu. Přihlásit se mohou zájemci i v den konání závodu, touto formou však bude možné přijmout jen omezený počet závodníků.

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Juniorští muškaři přivezli zlato z MS ve Francii

úterý, 17. července 2012, 08:12

Vítězem a juniorským mistrem světa pro letošní rok se stal Martin Musil z RSK České Budějovice.

Skate park zůstane ve Stromovce, nový bude ve Čtyráku

pátek, 13. července 2012, 09:34

Opravená U-rampa pro skateboardisty, která se od sportovní haly přestěhovala do Stromovky, bude uvedena do provozu příští týden....

Budějčtí američtí fotbalisté mistry České ligy B

čtvrtek, 5. července 2012, 09:01

Americký fotbal v Českých Budějovicích dosáhl v neděli na rozpáleném Sokolském ostrově vytouženého úspěchu. Nový držitel ligového...

Máte rádi in-line brusle? Tak hurá na stezku!

pátek, 29. června 2012, 15:09

Milovníci bruslení, zpozorněte. Už zítra, tedy v sobotu 30. června, pro vás Sokol a město Hluboká nad Vltavou pořádají In-line...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.

Zadlužená britská cestovní kancelář Thomas Cook zkrachovala

Jedna z největších cestovních kanceláří na světě, britská firma Thomas Cook kvůli finančním potížím zkrachovala, informovala o tom dnes agentura Reuters. Společnost Thomas Cook patřila mezi nejstarší cestovní kanceláře na světě a jejích služeb využívalo asi 19 milionů klientů ročně. Podle agentury Reuters je nyní na dovolené v zahraničí s touto firmou asi 600 tisíc lidí a bude tak proto nutná velká společná operace vlád i pojišťoven.