Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

O Neplachovský hrneček se utkají aktivní i rekreační sportovci

 
středa, 8. července 2015, 15:48

Děti a dospělí se v celkem čtyřech věkových kategoriích utkají v pátek 10. července v běhu pro nejmenší i „profíky“ o Neplachovský hrneček. Závod, který v rámci Oranžového roku finančně podpořila Jaderná elektrárna Temelín Skupiny ČEZ, odstartuje v 18 hodin před hospodou v Neplachově na Českobudějovicku. Jako první vyrazí na trať nejmladší kategorie děti do tří let.

Na startu třetího ročníku soutěže očekávají organizátoři přibližně padesátku běžců. „Závod se stal již známým v regionu a je zveřejněn na stránkách Jihočeského běžeckého poháru. Loni jsme zde registrovali účastníky nejen z jižních Čech, ale například i z Prahy. Jezdí k nám také žáci sportovních škol z Českých Budějovic,“ uvedl starosta Neplachova Luboš Zasadil.

Závod je, jak už bylo zmíněno, rozdělen do celkem čtyř kategorií. Děti do tří let poběží trať v délce 50 metrů, předškoláci 100 metrů, školáci do 5. třídy včetně 300 metrů, „profíky“, čili ostatní, pak čeká náročných deset kilometrů terénního běhu. Trasu hlavního závodu tvoří dva pětikilometrové okruhy s maximálním převýšením 93 metrů. Trať vede po asfaltových a lesních nezpevněných cestách.

„Podpora Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ má pro nás velký význam. Financování sportovních, kulturních a dalších společenských aktivit v obci samozřejmě není plně v silách našeho obecního rozpočtu, takže jsme pochopitelně rádi za každou korunu. ČEZ nás přitom podpořil i přesto že nepatříme mezi nejbližší obce. Toho si velmi ceníme,“ poznamenal starosta.

Běh o Neplachovský hrneček je tak mimo jiné jedním z příkladů, že podpora Skupiny ČEZ v rámci Oranžového roku se neomezuje pouze na obce v třináctikilometrové zóně okolo Jaderné elektrárny Temelín, ale zasahuje v současné době prakticky celé jižní Čechy.

Neplachovští věnují sportu dlouhodobě velkou pozornost. Lídrem v obci je v této oblasti především zdejší fotbalový tým mužů. Nezaostávají ani dobrovolní hasiči, jejichž celky žen pravidelně soutěží v požárním sportu.

„V současné době jsou před námi dvě zcela zásadní investice a jedna z nich se týká právě sportu v obci. Náš stávající sportovní areál s fotbalovým hřištěm totiž musel ustoupit plánované výstavbě dálnice D3. Stavbu nového sportovního areálu za přibližně patnáct miliónů korun sice zahájíme na podzim, ale minimálně do jara budou muset naši fotbalisté využívat hřiště v sousedních Drahotěšicích. Do pěti let pak musíme dle směrnic Evropské unie vybudovat centrální čistírnu odpadních vod. Jde o velké investice, které obec přes jisté finanční rezervy značně rozpočtově zatíží,“ konstatoval starosta.

Tisková zpráva
Foto: neplachov.cz

 


 

Kam dál?

Morální dilema zlodějů nezná mezí, krádeži pomáhala žena s kočárkem

středa, 8. července 2015, 11:11

Na včerejší den nebude dobře vzpomínat mladá matka s kočárkem, která se stala spolupachatelkou krádeže kola v Jeronýmově ulici....

Úspěšný start do nového dne zajistí podnikatelům Business for...

středa, 8. července 2015, 10:04

Najít nového obchodního partnera není v dnešním světě nic jednoduchého. Najít ho však u snídaně? To by se mohlo zdát jako pořádný...

Muže postihly zdravotní komplikace na koupališti. Topil se, poté...

úterý, 7. července 2015, 19:02

Na nedělní odpoledne nebudou moc s radostí vzpomínat návštěvníci koupaliště na Borku u Českých Budějovic. Staršího muže postihly...

Pokládka plynovodu a horkovodu zkomplikuje provoz kolem opravované...

úterý, 7. července 2015, 18:15

V poněkud nevhodný moment začne ve čtvrtek pokládka plynovodu a horkovodu na Jiráskově nábřeží. Souběžně totiž běží rekonstrukce...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Brněnští senioři se v Domově Kosmonautů mohou těšit na novou terasu a komunitní sál

Senioři v Domově Kosmonautů ve Starém Lískovci se mohou těšit na nové prostory. Město schválilo projekt dvoupatrové přístavby s komunitním sálem, pobytovou terasou i kancelářskými prostory za bezmála 50 milionů korun. Do konce roku by měl být hotový projekt.

V Liberci se chystá natáčení seriálu s Kylem MacLachlanem a Sofií Helin. Hledá se kompars

Produkční společnost Cinenord Company připravuje seriál Atlantic Crossing. Příběh norské korunní princezny Marty Švédské během druhé světové války se bude natáčet už příští týden v Liberci. A hledají se komparsisté.

Češka zadržená s heroinem dostala v Pákistánu trest přes osm let

Pákistánský soud poslal na osm let a osm měsíců do vězení Češku zadrženou loni v lednu na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. Informovala o tom dnes pákistánská televize Geo. Češka dostala kromě trestu odnětí svobody také pokutu ve výši 113 tisíc pákistánských rupií (asi 18 200 korun).