Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

O Neplachovský hrneček se utkají aktivní i rekreační sportovci

 
středa, 8. července 2015, 15:48

Děti a dospělí se v celkem čtyřech věkových kategoriích utkají v pátek 10. července v běhu pro nejmenší i „profíky“ o Neplachovský hrneček. Závod, který v rámci Oranžového roku finančně podpořila Jaderná elektrárna Temelín Skupiny ČEZ, odstartuje v 18 hodin před hospodou v Neplachově na Českobudějovicku. Jako první vyrazí na trať nejmladší kategorie děti do tří let.

Na startu třetího ročníku soutěže očekávají organizátoři přibližně padesátku běžců. „Závod se stal již známým v regionu a je zveřejněn na stránkách Jihočeského běžeckého poháru. Loni jsme zde registrovali účastníky nejen z jižních Čech, ale například i z Prahy. Jezdí k nám také žáci sportovních škol z Českých Budějovic,“ uvedl starosta Neplachova Luboš Zasadil.

Závod je, jak už bylo zmíněno, rozdělen do celkem čtyř kategorií. Děti do tří let poběží trať v délce 50 metrů, předškoláci 100 metrů, školáci do 5. třídy včetně 300 metrů, „profíky“, čili ostatní, pak čeká náročných deset kilometrů terénního běhu. Trasu hlavního závodu tvoří dva pětikilometrové okruhy s maximálním převýšením 93 metrů. Trať vede po asfaltových a lesních nezpevněných cestách.

„Podpora Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ má pro nás velký význam. Financování sportovních, kulturních a dalších společenských aktivit v obci samozřejmě není plně v silách našeho obecního rozpočtu, takže jsme pochopitelně rádi za každou korunu. ČEZ nás přitom podpořil i přesto že nepatříme mezi nejbližší obce. Toho si velmi ceníme,“ poznamenal starosta.

Běh o Neplachovský hrneček je tak mimo jiné jedním z příkladů, že podpora Skupiny ČEZ v rámci Oranžového roku se neomezuje pouze na obce v třináctikilometrové zóně okolo Jaderné elektrárny Temelín, ale zasahuje v současné době prakticky celé jižní Čechy.

Neplachovští věnují sportu dlouhodobě velkou pozornost. Lídrem v obci je v této oblasti především zdejší fotbalový tým mužů. Nezaostávají ani dobrovolní hasiči, jejichž celky žen pravidelně soutěží v požárním sportu.

„V současné době jsou před námi dvě zcela zásadní investice a jedna z nich se týká právě sportu v obci. Náš stávající sportovní areál s fotbalovým hřištěm totiž musel ustoupit plánované výstavbě dálnice D3. Stavbu nového sportovního areálu za přibližně patnáct miliónů korun sice zahájíme na podzim, ale minimálně do jara budou muset naši fotbalisté využívat hřiště v sousedních Drahotěšicích. Do pěti let pak musíme dle směrnic Evropské unie vybudovat centrální čistírnu odpadních vod. Jde o velké investice, které obec přes jisté finanční rezervy značně rozpočtově zatíží,“ konstatoval starosta.

Tisková zpráva
Foto: neplachov.cz

 


 

Kam dál?

Druhé kolo Českého poháru v režii závodníků ze Starého Města

pondělí, 6. července 2015, 08:45

Druhý závod Českého poháru v letním biatlonu se uskutečnil v Bystřici pod Hostýnem a jihočeští biatlonisté o sobě dali opět velmi...

Běh na střechu Clarionu vynesl zrakově postiženým dětem skoro 17...

čtvrtek, 2. července 2015, 14:00

V polovině června se v krajské metropoli uspořádal charitativní Běh na střechu Clarionu, který měl jediný cíl - pomoci Mateřské...

Budějčtí karatisté dominovali na olympiádě mládeže

sobota, 27. června 2015, 14:30

Třetí červnový týden hostila Plzeň sportovní Hry VII. letní olympiády dětí a mládeže, na které se představili i čtyři karatisté z...

Foistová: Od střelby do plechovek k olympijskému stříbru

pondělí, 22. června 2015, 08:15

V posledních dnech probíhaly v Plzni Hry VII. letní olympiády dětí a mládeže. Své zástupce na této prestižní akci měl samozřejmě...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.