Počasí dnes15 °C, zítra17 °C
Pátek 26. dubna 2024  |  Svátek má Oto

Budějčáci obhájili titul a jsou mistři v Allkampf-Jitsu

Závodníci SK Policie České Budějovice vybojovali na republikovém šampionátu v Milevsku třináct titulů. V bodování klubů obsadili Jihočeši nejlepší tři místa.

Sebeobranný systém Allkampf-Jitsu se skládá ze třech disciplín - kata, randori a tameshi-wari, kdy se body dosažené v jednotlivých disciplínách sčítají. Na 19. Mistrovství České republiky v Allkampf-Jitsu se sjelo 138 závodníků.

V kategoriích pro nejmenší zvítězili Marek Šimek a Kateřina Ždychová. Další tituly budějckého oddílu přidali Roman Pour, Michal Strnad mladší, Markéta Doubková, Lenka Přibylová, Andrea Krebsová, Libor Kuchař, Jaroslav Horský, Zbyněk Vítovec, Martin Hermann, tým dospělých (René Friedrich, Jaroslav Horský, Michal Stolička) a junioři (David Králíček, Libor Kuchař, Michaela Kuchařová).

„Druhé místo pak vybojovali Alex Kubát, Stanislav Svoboda, Ondřej Pancíř, Tereza Morongová, Tereza Vondrysková, Michaela Kuchařová, Barbora Neubauerová, René Friedrich a Michal Strnad,“ vypočítává hlavní trenér klubu Martin Hermann s tím, že SKP přidal dalších sedm třetích míst. „Bronz brali Šimon Schandl, Nikola Rošková, Jakub Veselka, Nikola Morongová, Tomáš Domín, Miroslav Pudivítr a Blanka Bušková.“

Budějčáci získali 99 bodů a s přehledem vyhráli bodování klubů. „Díky výborným výkonům všech našich závodníků se náš oddíl stal počtvrté v řadě nejúspěšnější školou sebeobranného systému Allkampf–Jitsu v České republice,“ dodává dále Hermann. „V současné době se naši závodníci připravují na otevřené mistrovství Německa, které se bude konat v říjnu v Bavorsku.“

Na celkově druhém místě skončil se ztrátou 35 bodů kombinovaný oddíl AKJ Panthers, který se skládá z píseckých a milevských závodníků. Třetí místo obsadily s 22 body Nové Hrady.

Konečné pořadí bodovaných oddílů: 1. SK Policie České Budějovice 99 bodů, 2. AKJ Panthers 64, 3. Nové Hrady 22, 4. ŠBU Most 17, 5. TRC Chomutov 14, 6. ŠSK Jaroměř 9, 7. ŠBU Blatná 5, 8. CR Strakonice 4, 9. Stará Boleslav 4, 10. Nové Strašecí 1.

Štítky České Budějovice, Milevsko, Martin Hermann, Michal Strnad, Česko, Stanislav Svoboda, Pražská konzervatoř, Německo, Bavorsko