Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sezóna tenisových týmových soutěží je u konce

 
středa, 26. června 2019, 17:22

O uplynulém víkendu proběhlo letošní sedmé, tedy poslední, kolo tenisových týmových soutěží. Bilancuje se i v budějckém LTC Tonstav – Servisu, který měl v soutěžích zastoupení v každé žákovské kategorii a v soutěžích dospělých klub reprezentovala družstva dvě.

„Sezóna se celkově vydařila, všechna mládežnická družstva se umístila v horních patrech tabulky svých soutěží a tím předčila klubová očekávání a cíle,“ hodnotí sezónu šéftrenér LTC Jiří Linha

Největšího úspěchu dosáhlo družstvo dorostu, které suverénně prošlo soutěží, neztratilo žádné ze sedmi utkání. První příčkou v tabulce si zajistilo postup na zářijové mistrovství ČR družstev v Praze. Toho se účastní 12 nejlepších týmů z celé republiky. Pro větší část družstva půjde vzhledem k jeho věku především o získávání zkušeností. V dorostenecké kategorii jsou prvním rokem, šanci hrát mistrovství České republiky mají tedy i v následujících třech letech.

Dalším týmem, který obsadil konečnou první příčku v tabulce je družstvo dospělých B, které také ani jednou nezaváhalo, všechny svoje soupeře přehrálo a zajistilo si tak postup do nejvyšší jihočeské soutěže.  Velice dobře zafungoval mix zkušenosti v podobě roky ostřílených hráčů, které před sezónou doplnily nadějné dorostenky a doplňovali hráči dorosteneckého věku.

Družstvo dospělých A čelilo těžkému úkolu získat dílčí výhru ve II.lize.  Bohužel se výhra nepodařila ani jedna, byť byly k vidění velice pěkné zápasy proti kvalitním soupeřům, často se zkušenostmi ze světového tenisového okruhu nebo s mladými nastupujícími tenisovými talenty.

Tým starších žáků se se čtyřmi výhrami a třemi prohrami umístil na konečném 4. místě, prohrál s favority soutěže TK Pelhřimov A , TK Písek a LTC Český Krumlov. Družstvo se ve středu tabulky pohybovalo po celou sezónu, posledním vítězným utkáním svoji pozici na 4. místě upevnilo.

Družstvo mladších žáků skončilo na pěkném 3. místě. Na svém kontě má pět výher a dvě prohry. Hráči podávali vyrovnané výkony a nedovolili žádné překvapení v podobě nečekané prohry, družstvo tak obhájilo 3. místo z předešlé sezóny.

Dále do týmových bojů zasáhlo družstvo nejmladších budějckých tenistů, družstvo babytenistů. Ti nejprve sváděli boje v utkáních ve skupině, kterou přesvědčivě vyhráli a zajistili si tak postup do krajského finále, ve kterém se bojovalo o postup na MČR. Ve finále si družstvo díky dvěma výhrám zajistilo 3.místo.

„Velmi oceňuji snahu a ochotu všech hráčů reprezentující klub, odehrát maximální počet zápasů. Také bychom chtěli poděkovat kapitánům družstev a rodičům, kteří se podíleli na úspěšné sezóně.“ dodává Jiří Linha.

Soutěže družstev jsou tedy pro sezónu 2019 ukončeny. Hráči mají před sebou individuální turnaje, které se v plném proudu rozběhnou začátkem července. I budějcký klub pořádá několik turnajů mládežnických kategorií . Tím prvním bude turnaj babytenistů 14. července. Přijďte se podívat na zajímavé tenisové zápasy. 

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Dračí lodě opět svedou bitvy na Malši v Budějcích

čtvrtek, 13. června 2019, 10:16

Historické centrum Budějc čeká atraktivní podívaná na řece Malši. Už tento pátek a sobotu se na hladině řeky představí dračí lodě...

Šampioni se nevzdávají, říká po dalším titulu na Mistrovství ČR David...

pátek, 3. května 2019, 10:26

České Budějovice mají svého velmi talentovaného boxera. Za místní Perun Boxing Club bojuje mladý David Popovič, kterému se...

Budějčtí rugbisté změří v sobotu síly s anglickým celkem Ickenham RFC

středa, 24. dubna 2019, 13:56

Mezinárodní zápas čeká na rugbisty z Českých Budějovic. Už v sobotu 27. dubna se střetnou s anglickým týmem Ickenham RFC. Na...

Arny si v sobotu doplaval pro světový rekord

úterý, 9. dubna 2019, 16:34

Dalším úspěchem se může chlubit handicapovaný plavec Arnošt Petráček. Na prvním závodu Českého poháru si v sobotu doplaval pro...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce. Do plného zemského stínu bude v tu chvilku ponořeno téměř sedm desetin měsíčního kotouče. Celý úkaz ale začne ještě o něco dřív – přibližně dvě minuty po desáté hodině večer. Celý průběh částečného zatmění je sledovatelný pouhým okem. Potřeba bude pouze pěkné počasí.

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Od 1. srpna nebudou moci lidé vstoupit do Krkonoše. Alespoň tak by si to přál vládce hor Krakonoš, jehož dopis dnes uveřejnilo Ministerstvo životního prostředí (MŽP).

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně. Podle něj by se pak mohl rozpor protnout s některými dalšími problémy vlády a premiéra Andreje Babiše (ANO), týkajících se například rozepří mezi ČSSD a ANO kvůli státnímu rozpočtu nebo auditu Evropské komise ohledně střetu zájmů předsedy vlády. Podle Josefa Mlejnka z katedry politologie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy musí ČSSD v otázce výměny ministra zatlačit i na Babiše.