Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějcké karatistky bodovaly v Polsku. Hned tři si vezou domů medaile

 
středa, 10. října 2018, 18:21

Budějcké TJ Karate má za sebou další úspěšný start, a to i přesto, že se klání v Polsku zúčastnilo pouze šest závodnic klubu. Zbytek týmu zůstal doma z důvodu regenerace, nachlazení a zranění. Polish Open se zúčastnilo celkem 33 států a na programu bylo přes 2328 startů v individuálních a týmových kategoriích.

Na turnaji se nejvíce dařilo Martině Šáchové, která se ve své váhové kategorii probojovala až do finále, kde svedla více jak vyrovnaný souboj s vicemistryní světa z Norska. „Bohužel dle mého názoru zde dost pochybili rozhodčí a Martina podlehla své soupeřce 1:2 a obsadila druhé místo,“ říká trenér Miroslav Hýsek.

Vše si, ale vynahradila koncentrovanými výkony v kategorii bez rozdílu vah, kde se probojovala až do finále. Ve finále se Martina Šáchová utkala se závodnicí ze Skotska, která je mimo jiné vicemistryní Evropy. „Martina hned ze začátku udělala dvě chyby a skóre musela od samého začátku dotahovat a otáčet ve svůj prospěch. Na konci zápasu svítil stav zápasu 4:3 pro Martinu a tím cenné vítězství a Prize Money 100 euro,“ dodal trenér.

POLISH OPEN 2018
1.misto Martina Šáchová juniorky Open
2.místo Martina Šáchová juniorky +59 kg
3.místo Aneta Růžičková ženy -68 kg
3.místo Andrea Květoňová juniorky -48 kg

Medaili vybojovala také Andrea Květoňová v kategorii juniorek. Na rozdíl od kategorie dorostenek, kde Andrea prohrála v prvním kole, bylo vidět zlepšení obzvlášť v taktice a v práci se vzdáleností. Bronzová medaile to byla zasloužená.
Další medaili přidala Aneta Růžičková v kategorii seniorek. „Anet v kategorii U21 dost poškodil hlavní rozhodčí, který nedokázal správně posoudit přestupek soupeřky. Vše si Anet vynahradila v seniorské kategorii, kde i na pokraji svých sil, nachlazení a zranění ucha dokázala otočit v boji o bronz nepříznivý výsledek,“ doplnil Hýsek.
Naopak svůj den neměla Adéla Průchová. V juniorské kategorii podlehla za příznivého stavu své soupeřce vyšlápnutím z tatami a následně byla vyloučena. V další kategorii se nedokázal zkoncentrovat na výkon a také podlehla.

„Nela Osouchová a Nikola Berková nepředvedli špatné výkony, ale je třeba být kreativnější a neopírat se o ty samé techniky či kombinace. Je na čase to měnit pokud se chceme posunout dál,“ uzavřel trenér.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna

kontakt: sefredaktor@drbna.cz 

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz.

 
Foto TJ Karate České Budějovice
 


 

Kam dál?

Budějčtí karatisté slaví obrovský úspěch. Z chorvatských závodů vezou...

sobota, 29. září 2018, 21:45

Přes dvě stě padesát klubů, pětadvacet států a více než patnáct set závodníků. A i tak dokázali závodníci TJ Karate České...

Jindřichohradečtí basketbalisté si připsali další výhru. S přehledem...

sobota, 29. září 2018, 09:32

V prvním domácím utkání se proti jindřichohradeckým basketbalistům postavil tým Sokol Vyšehrad. Zápas byl už od začátku...

Lidé s epilepsií boří mýty, vyrážejí na vodácký triatlon. A závodníci...

čtvrtek, 27. září 2018, 16:22

Do lodí se už zítra nahrnou desítky účastníků tradičního EPPI vodáckého triatlonu, který startuje ve 13 hodin ve Vlkovské...

Svatojánský kopeček se poběží pro Bazalku

středa, 19. září 2018, 18:20

Benefiční běh Svatojánský kopeček připravil budějcký stacionář pro děti s kombinovaným postižením Bazalka ve spolupráci...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka evergreen. Evergreen řady větších koncertů a festů. V posledních týdnech je slýchávám častěji, než je běžné, na čemž ale není nic zvláštního, prostě se teď koná mnoho monstr akcí. Vede to však k jedné úvaze…

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.