Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Čeští piloti si při hosínském mistrovství světa v bezmotorovém létání doplachtili pro dva bronzy

 
neděle, 12. srpna 2018, 20:02

Čeští piloti získali na mistrovství světa v bezmotorovém létání v jihočeském Hosíně dvě bronzové medaile. Dvoutýdenní šampionát zakončil na třetím místě Petr Tichý v prestižní otevřené kategorii, druhý bronz Češi přidali v týmové soutěži. Na letišti u Českých Budějovic soutěžilo ve třech kategoriích celkem 94 kluzáků ze sedmadvaceti zemí světa.

Letadlo, výkon, fyzička a psychika pilota, který na jeden zátah letí až osm hodin osm hodin. To jsou základní předpoklady pro to, stát se mistrem světa v bezmotorovém létání. A když se k tomu přidá i koušek štěstí, je úspěch na světě. 

Všechno v pravý čas se sešlo a skvěle vyšlo na světovém šampionátu, jehož dějištěm bylo hosínské letiště u Českých Budějovic, Michaelu Sommerovi z Německa, který vybojoval v pretižní kategorii Open zlato. Českého bronzového pilota Petra Tichého předčil ještě další Němec, Felipe Levin.

ČTĚTE TAKÉ: VIDEO: Nejlepší světoví plachtaři předvádí své umění a bojují o tituly nad Hosínem

V osmnáctimetrové třídě zvítězil Wolfgang Janowitsch z Rakouska, Češi Roman Mraček skončil šestý a Tomáš Suchánek sedmý.

Ve dvoumístné dvacetimetrové kategorii dominovali Sebastian Kawa a Christoph Matkowski z Polska, domácí posádka, Michal Lešinger a Daneš Grula, obsadila deváté místo.

V družstvech se z prvenství radovali Němci před Francií. Bronz zůstal v České republice.

Napsal Yvetta Chmelová | Foto Jan Luxík | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Střídající hráči Budějc znovu zaúřadovali a Dynamo je i nadále...

neděle, 12. srpna 2018, 19:09

Rozuzlení přišlo znovu až ve druhém poločase a opět to byli střídající hráči, kteří zlomili celé utkání na stranu...

Nedal jim cigarety ani peníze, tak ho surově zbili. Po útočnících...

neděle, 12. srpna 2018, 17:31

Minuty hrůzy prožívala rodina z Českých Budějovic, která se strachovala o život svého nejbližšího. V noci z pátku 10. na sobotu...

NAŽIVO: Sympaťanda Cyrille Aimée si podmanila návštěvníky Jihočeského...

neděle, 12. srpna 2018, 15:14

Měla to být příjemná tečka letošního Jihočeského jazzového festivalu, který se konal v pátek 10. a v sobotu 11. srpna na...

ANKETA: Ministr kultury chce o otáčivém hledišti mluvit hlavně s...

neděle, 12. srpna 2018, 12:22

Ministr kultury Antonín Staněk si včera, v sobotu 11. srpna, v Českém Krumlově prohlédl při pracovní cestě zámek i otáčivé...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Lidé se pohoršují nad fotografií pořízenou u...

  • (NE)OBYČEJNÍ: Díky Beátce máme spokojenější...

  • U Vodňan se srazila dodávka s autem. Čtyři...

  • Muž posprejoval nadchod. Tvrdil, že má...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak to bylo? Sovětské politbyro schválilo invazi do ČSSR usnesením z 17. srpna

Tři dny před invazí Varšavské smlouvy udělalo nejvyšší sovětské vedení definitivní tečku za reformním procesem pražských komunistů, když na schůzi politického byra komunistické strany schválilo usnesení o "pomoci a podpoře komunistické straně a lidu Československa ozbrojenými silami". Podle textu usnesení členové politbyra schválili intervenci jednomyslně.

„Už pošel?“ ptali se ruští vojáci nad postřeleným Čechem v srpnu 1968 v okupované Praze

Okupace Československa, jejíž 50. výročí si v těchto dnech připomínáme, představuje klíčovou českou zkušenost. Se společenskými následky normalizačního marasmu se potýkáme dodnes. V rámci Příběhů 20. století přinášíme vzpomínky dalších dvou přímých svědků tehdejších událostí. Třeba slavný herec Pavel Landovský v osudný večer seděl v hospodě s Karlem Gottem. Následující léta se ale jejich životy odvíjely úplně jiným směrem.

Dobrá zpráva. Dálnice D1 u Prahy bude na konci prázdnin průjezdná bez omezení

Tahle zpráva řidiče určitě potěší. Rekonstrukce dálnice D1 u Prahy jde do finále. Za dva týdny bude hotová oprava asfaltového krytu vozovky v obou směrech mezi 12. – 16. kilometrem nejvytíženější české dálnice. V září a říjnu budou také postupně dokončeny tři úseky modernizované D1, celkem tak bude v provozu bezmála 90 kilometrů nové dálnice.