Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nové budějcké workoutové hřiště otestoval fitness trenér. Osobně projektu fandím, řekl

 
sobota, 11. srpna 2018, 07:03

Budějce mají první workoutové hřiště. Žlutočervená kovová konstrukce je u Malše k dispozici všem nadšencům, kteří si chtějí zamakat na své postavě na čerstvém vzduchu. Hřiště je otevřeno teprve několik málo hodin, Budějcká Drbna ho pro vás ale stihla otestovat.

Hřiště je velké 65 metrů čtverečních a najdete na něm například trojitá bradla, hrazdy v různých výškách, vodorovný žebřík, svislé žebřiny, lomenou hrazdu, vysuté křídlo jako šikmý žebřík, gymnastické kruhy, pole dance, víceúčelovou lavici s bradly a dále šikmou lavici a stepy, což jsou víceúčelové stupínky. K otestování prvního venkovního hřiště jsme oslovili budějckého osobního trenéra Lukáše Zetka. 

„Můj první dojem se nesl v duchu roztomilosti  při pohledu na malé, barevné hřišťátko". Okamžitě jsem měl však chuť si na hrazdy vyskočit a vše osahat,“ popsal hned na začátku Lukáš. Kladně hodnotil prostředí, ve kterém hřiště stojí. Negativem ale může být, že se hůř hledá. „Určitě bych doporučil doplnit nějakou navigaci, cedulky, které mě ke hřišti přivedou,“ vytkl hned na úvod.

„Zahrnu-li i přítomná bradla a kruhy, tak vesměs průměry všech madel mi do dlaní perfektně padly. V člověku se opravdu probudila chuť se kvalitně vyřádit. Mínusem nejen v tomto případě, ale i všech workoutových hřišť, však nadále zůstává absence možnosti kvalitního procvičení dolních partií. Samotné dřepy a výpady s vlastní vahou budou pro nováčky možná zprvu dostačující, nicméně tyto cviky se nevyrovnají obtížnosti shybů a dipů a vzniká zde určitá nevyváženost,“ pokračoval. Pro trénink vrchní části těla s vlastním tělem se podle Lukáše jedná o výbornou volbu.

Rovnou na začátek trenér řekl, že není typický „venkovní wourkouter“, ale snažil se k hodnocení přistupovat objektivně. „I přesto, že by si nově otevřené workoutové hřiště zasloužilo určitě prostornější a bohatší využití, osobně tomuto projektu fandím a doporučuji všem Budějčákům, kteří by si rádi zpestřili svůj klasický tréninkový plán,“ uzavřel.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

ANKETA: O konečné podobě kandidátek bude rozhodnuto do osmi dnů....

pátek, 10. srpna 2018, 19:37

Celkem 256 kandidátních listin pro volby do zastupitelstev měst a obcí a osm přihlášek pro volby do Senátu Parlamentu České...

First match, first goal. Kanaďan David Gilbert se v premiéře v dresu...

pátek, 10. srpna 2018, 18:22

Pouze dva dny se připravoval s týmem českobudějovického Motoru a hned poté skočil do přípravného zápasu. A vedl si nadmíru dobře,...

Jihočeští policisté hledají třináctiletou dívku. Neviděli jste...

pátek, 10. srpna 2018, 17:42

Jihočeští policisté pátrají po třináctileté dívce, která včera, ve čtvrtek 9. srpna, odpoledne odjela z Jindřichova Hradce, ale...

KULTURNÍ TIPY: Budějce to rozjedou na vlně jazzu

pátek, 10. srpna 2018, 14:41

Největší jihočeská jazzová událost proběhne v pátek a v sobotu na budějckém Piarisťáku a vy můžete vidět a slyšet světové hudební...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

RECENZE: Pokud jste single, zajděte do kina na LOVEní. Určitě se zasmějete

Jaké to je být po sedmi letech vztahu zase single? To vám prozradí nová česká komedie LOVEní.

Nová vyhláška proti akcím typu technoparty. Pokuta hrozí i jejím návštěvníkům

Ministerstvo vnitra připravilo vzorovou vyhlášku, která má samosprávám pomoci regulovat akce typu technoparty. S vyhláškou se v Liberci seznámili zástupci měst a obcí z celého Libereckého kraje. Seminář byl reakcí na nedávné informace o přípravě další Czarotek Free Party v regionu.

Při tragické nehodě vrtulníku na Náchodsku zemřel člen Horské služby Jizerské hory Michal Beneš

Jednou z obětí pádu vrtulníku na Náchodsku je i dlouholetý člen Horské sužby Jizerské hory a instruktor Letecké záchranné služby Michal Beneš. Členové horské služby i liberecké záchranné služby na svého kolegu vzpomínají na sociálních sítích.