Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nové budějcké workoutové hřiště otestoval fitness trenér. Osobně projektu fandím, řekl

 
sobota, 11. srpna 2018, 07:03

Budějce mají první workoutové hřiště. Žlutočervená kovová konstrukce je u Malše k dispozici všem nadšencům, kteří si chtějí zamakat na své postavě na čerstvém vzduchu. Hřiště je otevřeno teprve několik málo hodin, Budějcká Drbna ho pro vás ale stihla otestovat.

Hřiště je velké 65 metrů čtverečních a najdete na něm například trojitá bradla, hrazdy v různých výškách, vodorovný žebřík, svislé žebřiny, lomenou hrazdu, vysuté křídlo jako šikmý žebřík, gymnastické kruhy, pole dance, víceúčelovou lavici s bradly a dále šikmou lavici a stepy, což jsou víceúčelové stupínky. K otestování prvního venkovního hřiště jsme oslovili budějckého osobního trenéra Lukáše Zetka. 

„Můj první dojem se nesl v duchu roztomilosti  při pohledu na malé, barevné hřišťátko". Okamžitě jsem měl však chuť si na hrazdy vyskočit a vše osahat,“ popsal hned na začátku Lukáš. Kladně hodnotil prostředí, ve kterém hřiště stojí. Negativem ale může být, že se hůř hledá. „Určitě bych doporučil doplnit nějakou navigaci, cedulky, které mě ke hřišti přivedou,“ vytkl hned na úvod.

„Zahrnu-li i přítomná bradla a kruhy, tak vesměs průměry všech madel mi do dlaní perfektně padly. V člověku se opravdu probudila chuť se kvalitně vyřádit. Mínusem nejen v tomto případě, ale i všech workoutových hřišť, však nadále zůstává absence možnosti kvalitního procvičení dolních partií. Samotné dřepy a výpady s vlastní vahou budou pro nováčky možná zprvu dostačující, nicméně tyto cviky se nevyrovnají obtížnosti shybů a dipů a vzniká zde určitá nevyváženost,“ pokračoval. Pro trénink vrchní části těla s vlastním tělem se podle Lukáše jedná o výbornou volbu.

Rovnou na začátek trenér řekl, že není typický „venkovní wourkouter“, ale snažil se k hodnocení přistupovat objektivně. „I přesto, že by si nově otevřené workoutové hřiště zasloužilo určitě prostornější a bohatší využití, osobně tomuto projektu fandím a doporučuji všem Budějčákům, kteří by si rádi zpestřili svůj klasický tréninkový plán,“ uzavřel.

Napsala Ell Plate | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

ANKETA: O konečné podobě kandidátek bude rozhodnuto do osmi dnů....

pátek, 10. srpna 2018, 19:37

Celkem 256 kandidátních listin pro volby do zastupitelstev měst a obcí a osm přihlášek pro volby do Senátu Parlamentu České...

First match, first goal. Kanaďan David Gilbert se v premiéře v dresu...

pátek, 10. srpna 2018, 18:22

Pouze dva dny se připravoval s týmem českobudějovického Motoru a hned poté skočil do přípravného zápasu. A vedl si nadmíru dobře,...

Jihočeští policisté hledají třináctiletou dívku. Neviděli jste...

pátek, 10. srpna 2018, 17:42

Jihočeští policisté pátrají po třináctileté dívce, která včera, ve čtvrtek 9. srpna, odpoledne odjela z Jindřichova Hradce, ale...

KULTURNÍ TIPY: Budějce to rozjedou na vlně jazzu

pátek, 10. srpna 2018, 14:41

Největší jihočeská jazzová událost proběhne v pátek a v sobotu na budějckém Piarisťáku a vy můžete vidět a slyšet světové hudební...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Lidé se pohoršují nad fotografií pořízenou u...

  • (NE)OBYČEJNÍ: Díky Beátce máme spokojenější...

  • U Vodňan se srazila dodávka s autem. Čtyři...

  • Muž posprejoval nadchod. Tvrdil, že má...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak to bylo? Sovětské politbyro schválilo invazi do ČSSR usnesením z 17. srpna

Tři dny před invazí Varšavské smlouvy udělalo nejvyšší sovětské vedení definitivní tečku za reformním procesem pražských komunistů, když na schůzi politického byra komunistické strany schválilo usnesení o "pomoci a podpoře komunistické straně a lidu Československa ozbrojenými silami". Podle textu usnesení členové politbyra schválili intervenci jednomyslně.

„Už pošel?“ ptali se ruští vojáci nad postřeleným Čechem v srpnu 1968 v okupované Praze

Okupace Československa, jejíž 50. výročí si v těchto dnech připomínáme, představuje klíčovou českou zkušenost. Se společenskými následky normalizačního marasmu se potýkáme dodnes. V rámci Příběhů 20. století přinášíme vzpomínky dalších dvou přímých svědků tehdejších událostí. Třeba slavný herec Pavel Landovský v osudný večer seděl v hospodě s Karlem Gottem. Následující léta se ale jejich životy odvíjely úplně jiným směrem.

Dobrá zpráva. Dálnice D1 u Prahy bude na konci prázdnin průjezdná bez omezení

Tahle zpráva řidiče určitě potěší. Rekonstrukce dálnice D1 u Prahy jde do finále. Za dva týdny bude hotová oprava asfaltového krytu vozovky v obou směrech mezi 12. – 16. kilometrem nejvytíženější české dálnice. V září a říjnu budou také postupně dokončeny tři úseky modernizované D1, celkem tak bude v provozu bezmála 90 kilometrů nové dálnice.