Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Štíři budou hrát v nové sezoně vyšší soutěž. Využili nabídky od svazu

 
čtvrtek, 14. června 2018, 16:33

Překvapující zpráva přišla na jih Čech z Českého florbalu. Hráči FBC Štíři České Budějovice, kteří neúspěšně bojovali v Národní lize o postup, dostali nabídku jít výš rovnou od svazu. Stalo se tak na základě neakceptování postupu od jiných klubů. Podrobnosti vysvětluje v rozhovoru prezident klubu Jiří Kratochvíl.

Počítali jste, že by postup mohl takto vyjít? Byli jste na variantu připraveni?
Ano. Od postupu do finále jsme začali ve vedení klubu přemýšlet, že i kdybychom se nedostali do první ligy přímo, musíme být připraveni na situaci, že nám bude nabídnut dodatečný postup, kdy máte na rozhodování sotva den. Nakonec se tak i stalo a my jsme mohli unii ihned odpovědět, že postup bereme.

Měli jste od Mukařova info, že nechce postoupit? Víte jeho důvody? Nebojíte se jich?
Ono to není tak, že bychom nahradili v první lize Mukařov. Systém soutěží je ve florbale poněkud složitý a v tomto ohledu nepřehledný. Místo Mukařova měl právo postoupit Náchod, my v soutěži nahradíme Rožnov pod Radhoštěm, který si právo na první ligu vybojoval vítězstvím ve skupině Východ, ale o soutěž výš nechce. O důvodech obou klubů bych mohl jen spekulovat. Pravděpodobně se jim první liga zdála příliš náročná.

Co pro vás postup znamená jak po stránce organizační, tak i finanční a sportovní?
V základní části 1. ligy se hraje 26 zápasů, což je o čtyři více než v Národní lize. Mnohem vyšší nároky jsou kladeny na organizaci domácích zápasů, takže z toho vyplývá, že soutěž pro nás bude finančně náročnější, ale už v tuto chvíli jsme na to připraveni. Věříme, že 1. liga přiláká nejlepší hráče v regionu a sestavíme konkurenceschopný tým. Několik nových hráčů už trenér Lukáš Malý přivítal v letní přípravě na novou sezonu.

Na jaké TOP soupeře se mohou fanoušci těšit?
Myslím, že celkově se mohou těšit na ofenzivní florbal, který se v 1. lize hraje. Není tolik svázán taktikou jako v Superlize, ale 1. liga tak dává vyniknout vynikajícím mladým hráčům. Těžko vybírat nejlepší tým, soutěž bývá vyrovnaná a novinkou pro nás budou určitě zápasy s moravskými celky.

Kde budete hrát domácí zápasy?
Momentálně jednáme s TJ Lokomotiva o tom, že bychom domácí zápasy hráli provizorně v jejich hale. Za to je potřeba poděkovat představitelům města České Budějovice, že nám tato jednání zprostředkovali.

 


 

Kam dál?

FOTO: Nutil jsem prezent doktorovi. On mě ale poslal k šípku a na...

čtvrtek, 14. června 2018, 15:27

Jedenašedesát bezpříspěvkových dárců krve z různých koutů jižních Čech převzalo včera, ve středu 13. června, v předvečer...

DRBNA HISTORIČKA: U Tyrola byla původně chvalná i nechvalná restaurace

čtvrtek, 14. června 2018, 13:41

Na rohu Hroznové a České v domě, který se dnes přestavuje, býval do roku 1904 hostinec U Fulínů. Původně to byla chvalná i...

VIDEO: Děti z budějcké Arpidy nahrály s kapelou Vypsaná fixa jejich...

čtvrtek, 14. června 2018, 12:32

Nový videoklip ke skladbě Čtyři slunce od kapely Vypsaná fixa představily ve středu 13. června děti z budějckého centra Arpida....

Okolí Temelína dočasně zkrášlují tři sochy. Prohlédnou si je...

čtvrtek, 14. června 2018, 10:26

Tři unikátní velkorozměrné sochy vítají zaměstnance elektrárny Temelín. Rozsáhlý areál jaderného zařízení se poprvé v historii...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Donald Trump teď platí státní recepce ze svého. Americká rozpočtová nouze se týká i ambasády v Česku

„Máme tu pizzy, 300 hamburgerů, hranolky, hodně, hodně hranolek! Všechno naše nejoblíbenější jídlo,” rozplýval se americký prezident před vítězi americké Národní studentské fotbalové ligy, které pozval na recepci do Bílého domu. Protože kuchaři museli kvůli rozpočtové nouzi na neplacenou dovolenou, “vaří” si teď Donald Trump sám.

Kvalita života v Brně je vyšší než v New Yorku, Praze nebo Londýně

Jak se žije v Brně? Lépe než v New Yorku nebo Londýně. Přesto si moravská metropole oproti předchozím letům v porovnání s jinými městy světa výrazně pohoršila. Žebříček měst s nejlepším prostředím životu vydává každoročně server Numbeo, který sbírá data od uživatelů a porovnává je u 226 měst světa. Brno letos skončilo na 89. místě, Praha na 97.

Fakulta umění a architektury hledá děkana. Na post se hlásí i Osamu Okamura

Už příští čtvrtek zvolí akademický senát fakulty umění a architektury liberecké Technické univerzity nového děkana. Vybírat se bude ze dvou jmen - Jana Stolína, který na fakultě působí dvacet let a Osamu Okamury, který přednáší například na pražské vysoké škole ARCHIP.