Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Štíři budou hrát v nové sezoně vyšší soutěž. Využili nabídky od svazu

 
čtvrtek, 14. června 2018, 16:33

Překvapující zpráva přišla na jih Čech z Českého florbalu. Hráči FBC Štíři České Budějovice, kteří neúspěšně bojovali v Národní lize o postup, dostali nabídku jít výš rovnou od svazu. Stalo se tak na základě neakceptování postupu od jiných klubů. Podrobnosti vysvětluje v rozhovoru prezident klubu Jiří Kratochvíl.

Počítali jste, že by postup mohl takto vyjít? Byli jste na variantu připraveni?
Ano. Od postupu do finále jsme začali ve vedení klubu přemýšlet, že i kdybychom se nedostali do první ligy přímo, musíme být připraveni na situaci, že nám bude nabídnut dodatečný postup, kdy máte na rozhodování sotva den. Nakonec se tak i stalo a my jsme mohli unii ihned odpovědět, že postup bereme.

Měli jste od Mukařova info, že nechce postoupit? Víte jeho důvody? Nebojíte se jich?
Ono to není tak, že bychom nahradili v první lize Mukařov. Systém soutěží je ve florbale poněkud složitý a v tomto ohledu nepřehledný. Místo Mukařova měl právo postoupit Náchod, my v soutěži nahradíme Rožnov pod Radhoštěm, který si právo na první ligu vybojoval vítězstvím ve skupině Východ, ale o soutěž výš nechce. O důvodech obou klubů bych mohl jen spekulovat. Pravděpodobně se jim první liga zdála příliš náročná.

Co pro vás postup znamená jak po stránce organizační, tak i finanční a sportovní?
V základní části 1. ligy se hraje 26 zápasů, což je o čtyři více než v Národní lize. Mnohem vyšší nároky jsou kladeny na organizaci domácích zápasů, takže z toho vyplývá, že soutěž pro nás bude finančně náročnější, ale už v tuto chvíli jsme na to připraveni. Věříme, že 1. liga přiláká nejlepší hráče v regionu a sestavíme konkurenceschopný tým. Několik nových hráčů už trenér Lukáš Malý přivítal v letní přípravě na novou sezonu.

Na jaké TOP soupeře se mohou fanoušci těšit?
Myslím, že celkově se mohou těšit na ofenzivní florbal, který se v 1. lize hraje. Není tolik svázán taktikou jako v Superlize, ale 1. liga tak dává vyniknout vynikajícím mladým hráčům. Těžko vybírat nejlepší tým, soutěž bývá vyrovnaná a novinkou pro nás budou určitě zápasy s moravskými celky.

Kde budete hrát domácí zápasy?
Momentálně jednáme s TJ Lokomotiva o tom, že bychom domácí zápasy hráli provizorně v jejich hale. Za to je potřeba poděkovat představitelům města České Budějovice, že nám tato jednání zprostředkovali.

 


 

Kam dál?

FOTO: Nutil jsem prezent doktorovi. On mě ale poslal k šípku a na...

čtvrtek, 14. června 2018, 15:27

Jedenašedesát bezpříspěvkových dárců krve z různých koutů jižních Čech převzalo včera, ve středu 13. června, v předvečer...

DRBNA HISTORIČKA: U Tyrola byla původně chvalná i nechvalná restaurace

čtvrtek, 14. června 2018, 13:41

Na rohu Hroznové a České v domě, který se dnes přestavuje, býval do roku 1904 hostinec U Fulínů. Původně to byla chvalná i...

VIDEO: Děti z budějcké Arpidy nahrály s kapelou Vypsaná fixa jejich...

čtvrtek, 14. června 2018, 12:32

Nový videoklip ke skladbě Čtyři slunce od kapely Vypsaná fixa představily ve středu 13. června děti z budějckého centra Arpida....

Okolí Temelína dočasně zkrášlují tři sochy. Prohlédnou si je...

čtvrtek, 14. června 2018, 10:26

Tři unikátní velkorozměrné sochy vítají zaměstnance elektrárny Temelín. Rozsáhlý areál jaderného zařízení se poprvé v historii...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • U Hluboké nad Vltavou se srazili dva...

  • Po sedmnáctileté Tereze Tondlové pátrají...

  • Tragická sobota na jihu Čech. Během jediného...

  • Nedal jim cigarety ani peníze, tak ho surově...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Chomutově má dnes pohřeb první z vojáků zabitých v Afghánistánu

V Chomutově se dnes od 12:00 uskuteční pohřeb Martina Marcina, který se stal obětí atentátníka v Afghánistánu. Obřad bude v kostele sv. Ignáce z Loyoly. Marcin je jedním ze tří českých vojáků, kteří 5. srpna zahynuli při útoku, k němuž se přihlásilo radikální islamistické hnutí Tálibán. Afghánec se v jejich blízkosti odpálil, když byli na pěší hlídce nedaleko Bagrámu.

Pohled do zákulisí únosů: nejde jen o výkupné, peníze tečou už během jednání o rukojmích

Nečiní mně problém říci, že to dělám pro peníze a že mé služby nejsou levné. Nejsem charita. Jsem profesionál.“ „Zda se zajímám o rukojmí? Jestli s nimi soucítím? To bych řekl, že ano! Ale nikdy nedovolím, aby city zatemnily můj úsudek,“ tvrdí jeden ze soukromých vyjednavačů, kteří dohadují propuštění západních rukojmí z krizových regionů.

Horko zvyšuje odbyt slabších piv, ale vyhání lidi ze zahrádek

Spíš než po silnějších dvanácti- i vícestupňových pivech lidé v horkém počasí častěji sahají po pivech slabších. Jihomoravské pivovary sezonu naplno využívají a vyrábějí na hranici svých kapacit. Vyplývá to z ankety.