Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Štíři budou hrát v nové sezoně vyšší soutěž. Využili nabídky od svazu

 
čtvrtek, 14. června 2018, 16:33

Překvapující zpráva přišla na jih Čech z Českého florbalu. Hráči FBC Štíři České Budějovice, kteří neúspěšně bojovali v Národní lize o postup, dostali nabídku jít výš rovnou od svazu. Stalo se tak na základě neakceptování postupu od jiných klubů. Podrobnosti vysvětluje v rozhovoru prezident klubu Jiří Kratochvíl.

Počítali jste, že by postup mohl takto vyjít? Byli jste na variantu připraveni?
Ano. Od postupu do finále jsme začali ve vedení klubu přemýšlet, že i kdybychom se nedostali do první ligy přímo, musíme být připraveni na situaci, že nám bude nabídnut dodatečný postup, kdy máte na rozhodování sotva den. Nakonec se tak i stalo a my jsme mohli unii ihned odpovědět, že postup bereme.

Měli jste od Mukařova info, že nechce postoupit? Víte jeho důvody? Nebojíte se jich?
Ono to není tak, že bychom nahradili v první lize Mukařov. Systém soutěží je ve florbale poněkud složitý a v tomto ohledu nepřehledný. Místo Mukařova měl právo postoupit Náchod, my v soutěži nahradíme Rožnov pod Radhoštěm, který si právo na první ligu vybojoval vítězstvím ve skupině Východ, ale o soutěž výš nechce. O důvodech obou klubů bych mohl jen spekulovat. Pravděpodobně se jim první liga zdála příliš náročná.

Co pro vás postup znamená jak po stránce organizační, tak i finanční a sportovní?
V základní části 1. ligy se hraje 26 zápasů, což je o čtyři více než v Národní lize. Mnohem vyšší nároky jsou kladeny na organizaci domácích zápasů, takže z toho vyplývá, že soutěž pro nás bude finančně náročnější, ale už v tuto chvíli jsme na to připraveni. Věříme, že 1. liga přiláká nejlepší hráče v regionu a sestavíme konkurenceschopný tým. Několik nových hráčů už trenér Lukáš Malý přivítal v letní přípravě na novou sezonu.

Na jaké TOP soupeře se mohou fanoušci těšit?
Myslím, že celkově se mohou těšit na ofenzivní florbal, který se v 1. lize hraje. Není tolik svázán taktikou jako v Superlize, ale 1. liga tak dává vyniknout vynikajícím mladým hráčům. Těžko vybírat nejlepší tým, soutěž bývá vyrovnaná a novinkou pro nás budou určitě zápasy s moravskými celky.

Kde budete hrát domácí zápasy?
Momentálně jednáme s TJ Lokomotiva o tom, že bychom domácí zápasy hráli provizorně v jejich hale. Za to je potřeba poděkovat představitelům města České Budějovice, že nám tato jednání zprostředkovali.

 


 

Kam dál?

Třetí ročník Běhu Českou Kanadou opět podpoří dobrou věc

středa, 13. června 2018, 11:16

V sobotu 16. června se v Nové Bystřici uskuteční třetí ročník benefičního závodu Běh Českou Kanadou. Pořadatelé letos podporují...

Sportovní oblečení, tenisky a úsměv. Na Římovském běhu se bude...

středa, 6. června 2018, 16:02

Zábava, sport a hlavně pomoc. To je cílem čtvrtého ročníku Římovského běhu pro úsměv, který se koná už druhou červnovou sobotu....

Aktualizováno 3. června 2018, 17:22

FOTO: Budějcký půlmaraton vyhrál Brit. Nejlepším Čechem byl Pavlišta,...

neděle, 3. června 2018, 09:21

Sedmý ročník budějckého půlmaratonu je za námi. Poprvé v historii má tento běžecky velmi oblíbený závod evropského vítěze. Na...

PŘÍBĚH: Ivo Grabmüller zažil chvíle, ve kterých se touha po Koruně...

sobota, 2. června 2018, 19:39

Předně je potřeba napsat: Klobouk dolů před tímhle týpkem! Čtyřiapadesátiletý Ivo Grabmüller z Prachatic se historicky jako pátý...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka evergreen. Evergreen řady větších koncertů a festů. V posledních týdnech je slýchávám častěji, než je běžné, na čemž ale není nic zvláštního, prostě se teď koná mnoho monstr akcí. Vede to však k jedné úvaze…

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.