Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dynamická a napínavá exhibice TJ Karate bavila zaplněnou halu Na Sádkách

pondělí, 20. března 2017, 18:26

Deset tréninkových skupin nebo satelitních oddílů se představilo na exhibici TJ Karate České Budějovice ve sportovní hale Jihočeské univerzity Na Sádkách. Rodiče a fanoušci klubu viděli ukázky od nejmenších tříletých nadějí až po seniorské medailisty z vrcholných turnajů.

Exhibice se konala uplynulou neděli a součástí odpoledního programu bylo i ocenění nejlepších závodníků. „Vybrali jsme nejlepší holky a kluky od žáků až po seniory. Je to pro ně odměna za tvrdou práci a pro ostatní motivace do tréninku a k dalšímu zlepšení,“ uvedl hlavní trenér TJ Karate České Budějovice Miroslav Hýsek. „Symbolické plakety jsme předali našim závodníkům i nejúspěšnějším karatistům ze satelitních oddílů.

Skleněnou plaketu pro celkově nejlepšího závodníka TJ Karate za rok 2016 získala bronzová medailistka z mistrovství Evropy a dvojnásobná mistryně Česka Adriana Crhonková. „Jsem moc ráda, že tady mohu být a zároveň doufám, že se jednou podaří někomu z nás do Budějovic přivézt i zlatou medaili,“ řekla při předání mladá závodnice s narážkou na své kolegy z TJ Karate, kteří pravidelně zaplňují nominační místa české reprezentace.

Program exhibice byl od začátku hodně pestrý a lákavý. Rodiče rozesmála hned první skupina cvičenců ze Sportovní přípravky pro děti od 3 do 5 let, která se na překážkové dráze statečně prala se skokanskými a balančními nástrahami. Své umění ukázali i závodníci satelitních oddílů. Na tatami vystoupili zástupci TJ Karate Boršov nad Vltavou, Tameshi-wari Borovany a Shotokan Hořice na Šumavě.

Zaplněnou tribunu haly pak roztleskaly i jednotlivé skupiny TJ Karate. „Vystoupení si připravily děti ze základních i závodních oddílů. Akci zakončili naši borci ze závodního oddílu dospělých, kteří navázali na předešlé ukázky a v dynamickém provedení předvedli vysokou kvalitu karate,“ dodal dále Hýsek s tím, že na exhibici klubu s tradicí od roku 1973 vystoupilo na 150 karatistů a diváci viděli i ukázky nejnáročnějších technik a sestav.

Jsme moc rádi, že se podobná akce uskutečnila. Přijela celá naše rodina a odpoledne jsme si opravdu užili. Karate nevnímáme jen jako bojový sport, ale jako součást naší rodiny a fajn partu lidí, co se kolem něj pohybuje,“ řekl po exhibici otec Ondřej Bednář, jehož syn získal ocenění pro nejlepšího závodníka boršovského oddílu.

Individuální ocenění závodníků TJ Karate za rok 2016:

Nejlepší závodníci satelitních oddílů:
 • TJ Karate Boršov nad Vltavou – Ondřej Bednář (1. místo mistrovství Česka)
 • Tameshi-wari Borovany – Přemek Benhák (1. místo mistrovství Česka)
 • Shotokan Hořice na Šumavě – Pavel Kazár (několikanásobný medailista z Ligy talentů)
Nejlepší závodníci oddílů TJ Karate České Budějovice:
 • Kategorie 7 – 9 let, dívka: Valentina Vítů (3. místo mistrovství Česka)
 • Kategorie 7 – 9 let, chlapec: Josef Němec: (2. a 3. místo mistrovství Česka)
 • Kategorie mladší žákyně: Vanessa Osouchová (3. místo mistrovsví Česka)
 • Kategorie mladší žáci: Václav Růzha (vicemistr Jihočeského kraje)
 • Kategorie starší žákyně: Andrea Květoňová (1. místo mistrovství Česka)
 • Kategorie dorostenky: Lucie Štroblová (1. místo mistrovství Česka)
 • Kategorie dorostenci: Tomáš Děd (1. místo mistrovství Česka)
 • Kategorie juniory: Monika Bürgerová (1. místo Venice Cup - Itálie)
 • Kategorie junioři: Marek Řeřicha (1. místo Venice Cup – Itálie)
 • Kategorie seniorky: Lucie Veithová (9. místo mistrovství světa v Linci)
 • Kategorie senioři: Dominik Mikula (9. místo World Cup K1- Slovinsko)
 • Hlavní cena – nejlepší závodník klubu: Adriana Crhonková (3. místo mistrovství Evropy – Kypr)
 
 
 


 

Kam dál?

TJ Karate České Budějovice chystá na neděli exhibici závodních skupin...

pátek, 17. března 2017, 18:48

Hala Katedry tělesné výchovy a sportu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích uvidí v neděli 19. března exhibici závodníků...

Neděle patří v Performance Power Center České Budějovice dřepům a...

středa, 15. března 2017, 09:35

Další možnost, jak začít se cvičením, budou mít zájemci v neděli 19. března v Performance Power Center České Budějovice. Od 10...

Na Lipně změří své síly sjezdaři i slalomáři

sobota, 25. února 2017, 08:38

Nejen rekreační lyžaři, ale také závodníci všech věkových kategorií vyrážejí v letošní zimě do Skiareálu Lipno. Lyžařské kluby...

Karatisté měli skvělý start do evropského šampionátu. Debutantka...

pátek, 17. února 2017, 19:42

Reprezentaci České republiky na mistrovství Evropy mládeže tvoří početná výprava TJ Karate České Budějovice. A hned první den...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Scooter má za sebou koncert v Budějcích. Nespokojení lidé chtějí vrátit vstupné

Davy proudící na výstaviště a vidina dechberoucí show. Fanoušci ale vystoupení legendární kapely vidí trošku jinak. Pod událostí na Facebooku se strhla vlna negativních komentářů. Lidé, kteří na koncert vyrazili, nejvíce kritizují organizaci a fronty, které se tvořily hlavně ve V.I.P sektoru. Někteří už se podle svého vyjádření obrátili na ČOI a řeší vrácení vstupného. Podle organizátorů ale vše proběhlo jak mělo.

FOTO, VIDEO: Prezident Zeman přijel na Vysočinu. V kraji stráví celkem tři dny

Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek dnes dopoledne přivítal vzácnou návštěvu. Do sídla Kraje Vysočina přijel prezidentský pár, který tu stráví tři dny. Manželka Miloše Zemana Ivana Zemanová bude mít odlišný program.

Ve středu padne v Praze teplotní rekord z roku 1935, odhadují bookmakeři

V pražském Klementinu padne ve středu podle bookmakerů teplotní rekord pro tento den z roku 1935, kdy bylo 35,6 stupně. Na tuto variantu vypsali kurz 1,65:1. Novinářům to dnes sdělil mluvčí Fortuny Petr Šrain. Český hydrometeorologický ústav očekává nejvyšší denní teploty od 34 do 36 stupňů, ve čtvrtek se má s přechodem slabé studené fronty zhruba o pět stupňů ochladit. Absolutní rekord padl v Klementinu 27. července 1983, kdy zde naměřili 37,8 stupně.