Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dynamická a napínavá exhibice TJ Karate bavila zaplněnou halu Na Sádkách

pondělí, 20. března 2017, 18:26

Deset tréninkových skupin nebo satelitních oddílů se představilo na exhibici TJ Karate České Budějovice ve sportovní hale Jihočeské univerzity Na Sádkách. Rodiče a fanoušci klubu viděli ukázky od nejmenších tříletých nadějí až po seniorské medailisty z vrcholných turnajů.

Exhibice se konala uplynulou neděli a součástí odpoledního programu bylo i ocenění nejlepších závodníků. „Vybrali jsme nejlepší holky a kluky od žáků až po seniory. Je to pro ně odměna za tvrdou práci a pro ostatní motivace do tréninku a k dalšímu zlepšení,“ uvedl hlavní trenér TJ Karate České Budějovice Miroslav Hýsek. „Symbolické plakety jsme předali našim závodníkům i nejúspěšnějším karatistům ze satelitních oddílů.

Skleněnou plaketu pro celkově nejlepšího závodníka TJ Karate za rok 2016 získala bronzová medailistka z mistrovství Evropy a dvojnásobná mistryně Česka Adriana Crhonková. „Jsem moc ráda, že tady mohu být a zároveň doufám, že se jednou podaří někomu z nás do Budějovic přivézt i zlatou medaili,“ řekla při předání mladá závodnice s narážkou na své kolegy z TJ Karate, kteří pravidelně zaplňují nominační místa české reprezentace.

Program exhibice byl od začátku hodně pestrý a lákavý. Rodiče rozesmála hned první skupina cvičenců ze Sportovní přípravky pro děti od 3 do 5 let, která se na překážkové dráze statečně prala se skokanskými a balančními nástrahami. Své umění ukázali i závodníci satelitních oddílů. Na tatami vystoupili zástupci TJ Karate Boršov nad Vltavou, Tameshi-wari Borovany a Shotokan Hořice na Šumavě.

Zaplněnou tribunu haly pak roztleskaly i jednotlivé skupiny TJ Karate. „Vystoupení si připravily děti ze základních i závodních oddílů. Akci zakončili naši borci ze závodního oddílu dospělých, kteří navázali na předešlé ukázky a v dynamickém provedení předvedli vysokou kvalitu karate,“ dodal dále Hýsek s tím, že na exhibici klubu s tradicí od roku 1973 vystoupilo na 150 karatistů a diváci viděli i ukázky nejnáročnějších technik a sestav.

Jsme moc rádi, že se podobná akce uskutečnila. Přijela celá naše rodina a odpoledne jsme si opravdu užili. Karate nevnímáme jen jako bojový sport, ale jako součást naší rodiny a fajn partu lidí, co se kolem něj pohybuje,“ řekl po exhibici otec Ondřej Bednář, jehož syn získal ocenění pro nejlepšího závodníka boršovského oddílu.

Individuální ocenění závodníků TJ Karate za rok 2016:

Nejlepší závodníci satelitních oddílů:
 • TJ Karate Boršov nad Vltavou – Ondřej Bednář (1. místo mistrovství Česka)
 • Tameshi-wari Borovany – Přemek Benhák (1. místo mistrovství Česka)
 • Shotokan Hořice na Šumavě – Pavel Kazár (několikanásobný medailista z Ligy talentů)
Nejlepší závodníci oddílů TJ Karate České Budějovice:
 • Kategorie 7 – 9 let, dívka: Valentina Vítů (3. místo mistrovství Česka)
 • Kategorie 7 – 9 let, chlapec: Josef Němec: (2. a 3. místo mistrovství Česka)
 • Kategorie mladší žákyně: Vanessa Osouchová (3. místo mistrovsví Česka)
 • Kategorie mladší žáci: Václav Růzha (vicemistr Jihočeského kraje)
 • Kategorie starší žákyně: Andrea Květoňová (1. místo mistrovství Česka)
 • Kategorie dorostenky: Lucie Štroblová (1. místo mistrovství Česka)
 • Kategorie dorostenci: Tomáš Děd (1. místo mistrovství Česka)
 • Kategorie juniory: Monika Bürgerová (1. místo Venice Cup - Itálie)
 • Kategorie junioři: Marek Řeřicha (1. místo Venice Cup – Itálie)
 • Kategorie seniorky: Lucie Veithová (9. místo mistrovství světa v Linci)
 • Kategorie senioři: Dominik Mikula (9. místo World Cup K1- Slovinsko)
 • Hlavní cena – nejlepší závodník klubu: Adriana Crhonková (3. místo mistrovství Evropy – Kypr)
 
 
 


 

Kam dál?

Zpříjemněte si jaro. Vyšperkujte svůj byt novou sedačkou

pondělí, 20. března 2017, 17:06

Máte po dlouhé zimě chuť na úpravy interiéru vašeho bytu či domu? Přemýšlíte, čím osvěžit třeba obývací pokoj? Máme pro vás tip -...

SOUTĚŽ: Motorfest 2017 se blíží a opět bude plný hvězd

pondělí, 20. března 2017, 16:01

Motorfest propojil kulturu a sport tak, jak to na jihu Čech ještě nikdy nikdo neudělal. Z výtěžku festivalu putovalo téměř 250...

Mladý člověk po pádu z lávky nad budějckou frekventovanou silnicí...

pondělí, 20. března 2017, 00:02

Štěstí v neštěstí měl mladistvý, který v neděli odpoledne dopadl z lávky nad frekventovanou Strakonickou ulicí v Českých...

Fantastický obrat ve třetím setu přinesl Jihostroji druhou...

neděle, 19. března 2017, 19:46

Příbram nebude na třetí čtvrtfinálové utkání vzpomínat v dobrém. První dva sety sice jasně prohrála, ve třetím však měla...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla pro uplatňování takzvaných práv z vadného plnění však nejsou jednoduchá a zákazníci v nich často tápou. S jakými omyly se ve spotřebitelské poradně dTestu nejčastěji setkávají?

Sněhový Krakonoš je letos v Jilemnici bez kalhot a kabátu

Jednoho z největších sněhových Krakonošů za poslední léta vytvořil výtvarník Josef Dufek se dvěma pomocníky na náměstí v krkonošské Jilemnici. Na výšku má mezi sedmi a osmi metry. Od svých předchůdců se liší i tím, že je "nahý", jen s botami. „Nemá pumpky ani kabát, řekl Dufek.

Knihy ruských autorů nabízejí Čechům „alternativní pravdu“. Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina?

V České republice vloni vyšlo přes patnáct tisíc knižních titulů. V záplavě nově vydané literatury se texty ruských autorů zaměřených na specifický výklad moderní historie ztrácejí. Přesto stojí za pozornost. Takto na sebe například v pražských ulicích polepenými tramvajemi upozorňuje kniha Nikolaje Viktoroviče Starikova „Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina“.