Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dynamická a napínavá exhibice TJ Karate bavila zaplněnou halu Na Sádkách

pondělí, 20. března 2017, 18:26

Deset tréninkových skupin nebo satelitních oddílů se představilo na exhibici TJ Karate České Budějovice ve sportovní hale Jihočeské univerzity Na Sádkách. Rodiče a fanoušci klubu viděli ukázky od nejmenších tříletých nadějí až po seniorské medailisty z vrcholných turnajů.

Exhibice se konala uplynulou neděli a součástí odpoledního programu bylo i ocenění nejlepších závodníků. „Vybrali jsme nejlepší holky a kluky od žáků až po seniory. Je to pro ně odměna za tvrdou práci a pro ostatní motivace do tréninku a k dalšímu zlepšení,“ uvedl hlavní trenér TJ Karate České Budějovice Miroslav Hýsek. „Symbolické plakety jsme předali našim závodníkům i nejúspěšnějším karatistům ze satelitních oddílů.

Skleněnou plaketu pro celkově nejlepšího závodníka TJ Karate za rok 2016 získala bronzová medailistka z mistrovství Evropy a dvojnásobná mistryně Česka Adriana Crhonková. „Jsem moc ráda, že tady mohu být a zároveň doufám, že se jednou podaří někomu z nás do Budějovic přivézt i zlatou medaili,“ řekla při předání mladá závodnice s narážkou na své kolegy z TJ Karate, kteří pravidelně zaplňují nominační místa české reprezentace.

Program exhibice byl od začátku hodně pestrý a lákavý. Rodiče rozesmála hned první skupina cvičenců ze Sportovní přípravky pro děti od 3 do 5 let, která se na překážkové dráze statečně prala se skokanskými a balančními nástrahami. Své umění ukázali i závodníci satelitních oddílů. Na tatami vystoupili zástupci TJ Karate Boršov nad Vltavou, Tameshi-wari Borovany a Shotokan Hořice na Šumavě.

Zaplněnou tribunu haly pak roztleskaly i jednotlivé skupiny TJ Karate. „Vystoupení si připravily děti ze základních i závodních oddílů. Akci zakončili naši borci ze závodního oddílu dospělých, kteří navázali na předešlé ukázky a v dynamickém provedení předvedli vysokou kvalitu karate,“ dodal dále Hýsek s tím, že na exhibici klubu s tradicí od roku 1973 vystoupilo na 150 karatistů a diváci viděli i ukázky nejnáročnějších technik a sestav.

Jsme moc rádi, že se podobná akce uskutečnila. Přijela celá naše rodina a odpoledne jsme si opravdu užili. Karate nevnímáme jen jako bojový sport, ale jako součást naší rodiny a fajn partu lidí, co se kolem něj pohybuje,“ řekl po exhibici otec Ondřej Bednář, jehož syn získal ocenění pro nejlepšího závodníka boršovského oddílu.

Individuální ocenění závodníků TJ Karate za rok 2016:

Nejlepší závodníci satelitních oddílů:
 • TJ Karate Boršov nad Vltavou – Ondřej Bednář (1. místo mistrovství Česka)
 • Tameshi-wari Borovany – Přemek Benhák (1. místo mistrovství Česka)
 • Shotokan Hořice na Šumavě – Pavel Kazár (několikanásobný medailista z Ligy talentů)
Nejlepší závodníci oddílů TJ Karate České Budějovice:
 • Kategorie 7 – 9 let, dívka: Valentina Vítů (3. místo mistrovství Česka)
 • Kategorie 7 – 9 let, chlapec: Josef Němec: (2. a 3. místo mistrovství Česka)
 • Kategorie mladší žákyně: Vanessa Osouchová (3. místo mistrovsví Česka)
 • Kategorie mladší žáci: Václav Růzha (vicemistr Jihočeského kraje)
 • Kategorie starší žákyně: Andrea Květoňová (1. místo mistrovství Česka)
 • Kategorie dorostenky: Lucie Štroblová (1. místo mistrovství Česka)
 • Kategorie dorostenci: Tomáš Děd (1. místo mistrovství Česka)
 • Kategorie juniory: Monika Bürgerová (1. místo Venice Cup - Itálie)
 • Kategorie junioři: Marek Řeřicha (1. místo Venice Cup – Itálie)
 • Kategorie seniorky: Lucie Veithová (9. místo mistrovství světa v Linci)
 • Kategorie senioři: Dominik Mikula (9. místo World Cup K1- Slovinsko)
 • Hlavní cena – nejlepší závodník klubu: Adriana Crhonková (3. místo mistrovství Evropy – Kypr)
 
 
 


 

Kam dál?

TJ Karate České Budějovice chystá na neděli exhibici závodních skupin...

pátek, 17. března 2017, 18:48

Hala Katedry tělesné výchovy a sportu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích uvidí v neděli 19. března exhibici závodníků...

Neděle patří v Performance Power Center České Budějovice dřepům a...

středa, 15. března 2017, 09:35

Další možnost, jak začít se cvičením, budou mít zájemci v neděli 19. března v Performance Power Center České Budějovice. Od 10...

Na Lipně změří své síly sjezdaři i slalomáři

sobota, 25. února 2017, 08:38

Nejen rekreační lyžaři, ale také závodníci všech věkových kategorií vyrážejí v letošní zimě do Skiareálu Lipno. Lyžařské kluby...

Karatisté měli skvělý start do evropského šampionátu. Debutantka...

pátek, 17. února 2017, 19:42

Reprezentaci České republiky na mistrovství Evropy mládeže tvoří početná výprava TJ Karate České Budějovice. A hned první den...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.