Počasí dnes15 °C, zítra17 °C
Pátek 26. dubna 2024  |  Svátek má Oto

Podzemní Mercury Maraton vyhrál ultramaratonec Brunner

Jubilejní 10. ročník běžeckého závodu v garážích budějckého obchodního centra Mercury vyhrál po souboji dvou ultramaratonců Radek Brunner. Trať plnou zatáček zvládl v čase 2 hodiny, 44 minut a 11 sekund. Druhý skončil Daniel Orálek, který závod vyhrál již šestkrát.

Šlo to hezky, když jsem to udržel. Konec byl trošku drsný. Dan nechtěl pustit a tak jsem nemohl polevit ani já,“ usmíval se po doběhu do cíle třiačtyřicetiletý Radek Brunner, který zvládá jako ultramaratonec i delší tratě. Po startu šel ale do vedení Michael Vaněček.

Vypracoval si postupně slušný náskok, ale startovní pole ho dokázalo smazat. Pak se oddělila právě dvojice Brunner - Orálek. Oba si běželi svoje tempo a na čele se během přibývajících kol osamostatnil pozdější vítěz,“ řekl tiskový mluvčí závodu Roman Šperňák.

V rámci tréninku jsem měl přesně dané tempo i tepovou frekvenci. Oboje jsem se snažil dodržovat. Začínal jsem pomaleji a postupně jsem zrychloval,“ odtajnil Daniel Orálek svou taktiku. Na třetím místě doběhl Pavel Pirkl z Liberce.

Závod, který se běžel na 64 kol, celkem zvládlo 133 nadšenců a mezi ženami vyhrála v čase 3:20:00 Lenka Horáková. Na druhém místě doběhla Rakušanka Susane Schöberl s téměř 31 minutovou ztrátou. Třetí byla s mankem dalších čtyř minut Jana Šindlerová.

Novinkou desátého ročníku byl závod štafet. Vyhráli ho běžci z pořádajícího Jihočeského klubu maratonců před štafetou BěžímPro.cz Centrum Bazalka. „V ní startovali například známí motocykloví závodníci Matěj a Jakub Smržovi nebo ironmanka Jana Candrová. Třetí místo pak těsně za nimi obsadila štafeta českých reprezentantů v bojových sportech z budějovického klubu Gladiators Gym,“ dodal Šperňák.